Lopetegui představil "svůj" Real: Vysoké procento držení míče, pressing, dominance v záloze

Čas 20. 08. 2018, 11:36 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Toni Kroos proti Getafe
Toni Kroos proti Getafe

Fanoušci Realu Madrid si začínají zvykat na nový herní styl, který svému týmu naordinoval Julen Lopetegui. Ve včerejším utkání to vypadalo, jako by vlastnické právo na míč měli výhradně Los Blancos. 78% držení míče? Před včerejším utkáním Real dosáhl podobných hodnot pouze dvakrát po roce 2009.

Hned v 1. ligovém utkání Julen Lopetegui v něčem překonal Zinedina Zidana. 78% držení míče, to je meta, které francouzský kouč nikdy nedosáhl. K prvním zábleskům stylu, založeného na kontrole míče, došlo v přátelském utkání o Trofeo Bernabéu proti milánskému AC.

Včera, v prvním ostrém ligovém utkání, pak Lopeteguiho filozofie byla demonstrována naplno, a fanoušci na Bernabéu si to vychutnávali. Podle deníku Marca navíc může Real tento styl ještě více zdokonalit.

Proti týmům, jako je Getafe, které v deseti lidech zalezlo na vlastní polovinu a bylo v obraně velmi dobře organizováno, jde o taktiku vhodnou. Klíčem k úspěchu byl dobrý pohyb hráčů Los Blancos a přizpůsobení se průběhu hry.

Symbolem včerejšího utkání se stal Toni Kroos, který byl u 119 přihrávek, přičemž pokazil pouhé dvě. Vše nasvědčuje tomu, že Real Madrid bude v letošní sezóně na zálohu spoléhat více, než kdy jindy.

A nebýt toho, že Bílý balet již v 51. minutě vedl o dvě branky, což Getafe přinutilo k tomu, aby vylezlo z ulity, mohlo být číslo ještě vyšší.

78% držení míče rovněž ukazuje, že Real Madrid měl zápas pod kontrolou. Je to skvělé číslo. Zvykněte si na něj, protože jej v zápasech Los Blancos zřejmě uvidíme častěji!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!