45 minut Cristiana Ronalda v El Clásiku. Historické branky Los Blancos a nešťastné zranění

Čas 07. 05. 2018, 01:00 | Autor Laša | Zdrojmarca.com, as.com
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Jeho El Clásiko to vyloženě nebylo, přesto bylo Cristiana Ronalda vidět. Jeho branka z 15. minuty pomohla Bílému baletu k zisku bodu z Camp Nou a zároveň díky ní Portugalec přepisoval statistické záznamy. Dělí se o pozici nejlepšího střelce Realu v El Clásiku, a mimo to si připsal i jednu "kulatou" branku. Bohužel se ale v utkání i zranil...

Historické milníky

Nejprve tedy k těm příjemným věcem. Cristiano Ronaldo dnes skvělé El Clásico. Dostával se do šancí, nabízel se spoluhráčům, a když musel o poločase střídat, bylo zřetelně vidět, jak kvalita útočné fáze Los Blancos poklesla.

CR7 vs MATS, to byl hlavní souboj prvního poločasu. Vítězně z něj vyšel Marc-André ter Stegen, který dvě tutové šance Ronaldovi zlikvidoval, a portugalský kanonýr se tak prosadil „pouze“ jedenkrát. Jeho branka z 15. minuty byla ale historická!

Cristiano totiž vstřelil 400. branku Los Blancos v El Clásiku, čímž se zařadil vedle legend jako Gento či Zamorano, kteří mají tyto „kulaté“ branky také na svědomí. Ronaldova branka byla též jeho 18. v tomto velkém španělském derby, čímž vyrovnal Alfreda Di Stéfana. Oba se nyní dělí o první místo mezi střelci Los Blancos. Další Portugalcův zásah už bude rekordní.

Kulaté branky Realu v El Clásiku
Branka  Střelec
1 Arthur Johnson
100 Sabino Barinaga
200 Paco Gento
300 Iván Zamorano
400 Cristiano Ronaldo                       

Vynucené střídání

Krátce po vstřelené brance kamery zachytily kulhajícího Ronalda. Portugalec se následně svalil na zem a vyžádal si lékařské vyšetření u realizačního týmu. Do zápasu se ještě vrátil a v následných minutách několikrát připravil horké chvilky pro ter Stegena. O poločase jej však vystřídal Marco Asensio.

Prozatím nevíme, jak vážné jeho zranění je. Příliš sdílný po zápase pochopitelně nemohl být ani Zinedine Zidane: „V tuto chvíli ještě nevíme, jak dlouho bude Cristiano mimo. Mluvil jsem s ním a říkal, že to nevypadá nijak vážně. Raději jsme ho ale o poločase stáhli. V pondělí provedeme několik testů, abychom zjistili rozsah zranění jeho kotníku. Sám z toho byl trochu znepokojený, protože měl kotník viditelně opuchlý, ale na nic vážného to snad nevypadá.

CR7 tedy téměř s jistotou neuvidíme ve středu v utkání proti Seville. Jeho branky ale budeme potřebovat v jiném zápase, v dalekém Kyjevě!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!