STATISTIKA: Real Madrid má za sebou třetí nejhorší start ligy ve 3. tisíciletí

Čas 21. 09. 2017, 20:48 | Autor Laša
Real proti Betisu
Real proti Betisu

Domácí ligové zápasy jsou pro Bílý balet na začátku sezóny velkou noční můrou. Pokud by někdo po zisku španělského superpoháru prohlásil, že po pěti kolech bude Real ztrácet 7 bodů na vedoucí Barcelonu, pravděpodobně by mu nikdo nevěřil. A bilance z úvodních zápasů hraných na Bernabéu je přímo děsivá. Proti Valencii, Levante a Betisu vytěžili Los Blancos pouhé dva body. Výsledkem je třetí nejhorší vstup do sezóny v tomto miléniu.

Mluvit o krizi je zatím poněkud předčasné. Real zvládá venkovní zápasy na jedničku, což dokládá víkendová výhra na Anoetě. Na Santiago Bernabéu, kde Los Blancos zatím ztratili již 7 bodů, také nehrají vyloženě špatné zápasy, snad s výjimkou toho proti Levante. Přesto ale v úvodu soutěže poztráceli poměrně dost bodů, což se jim v posledních letech nestalo poprvé.

Stačí vzpomenout na úvod ročníku 2012/13. Real Madrid, tehdy pod vedením Josého Mourinha, také obhajoval mistrovský titul a v superpoháru porazil katalánského rivala. Úvod La Ligy mu ale hrubě nevyšel a z úvodních pěti kol Los Blancos vytěžili pouhých 7 bodů, tedy ještě o bod méně než letos. Pro srovnání, Barcelona po pěti kolech byla, stejně jako nyní, taktéž stoprocentní. A výsledek na konci? Real Madrid v celkovém součtu zaostal za Katalánci o 15 bodů.

Ještě hůře na tom byl Bílý balet v sezóně 2001/02. Vicente del Bosque s týmem po pěti kolech vydoloval pouhých pět bodů. Ani tehdy nakonec Real v lize úspěšný nebyl a po 38. kolech byl za mistrovskou Valencií o 9 bodů zpátky. Sezónu a del Bosqueho tehdy zachránilo vítězství v Lize mistrů.

Ve zmíněných dvou případech Los Blancos ztráceli body na hřištích soupeřů. Letos je tomu ale naopak. Bilance tří domácích zápasů – 2 remízy a 1 prohra. Tak mizerný úvod na Santiago Bedrnabéu už madridistas dlouho nepamatují.

Naposledy Real Madrid nezvítězil v prvních třech domácích zápasech v sezóně 1995/96. Tehdy byla statistika ještě horší než letos. Dvě porážky, s Bilbaem a Oviedem, a remíza 1:1 v El Clásiku. A pro doplnění, ani tehdy Los Blancos titul nezískali, v lize obsadili až 6. místo a ztráceli na mistrovské Atlético propastných 17 bodů.

Jde však o pouhé statistiky, které na průběh letošní sezóny nemají žádný vliv. Real Madrid pod Zidanem doposud bořil tradici za tradicí, rekord za rekordem… Nyní tak před sebou Zizou a spol. mají další výzvu! 

Klíčová slova: statistika

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!