5 stěžejních momentů sezóny, které rozhodly o mistrovském titulu

Čas 22. 05. 2017, 12:44 | Autor Larin | Zdrojmarca.com
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

V letošní ligové sezóně se toho odehrálo tolik, že to snad ani jedním článkem nejde shrnout. Deník Marca však vybral pět stěžejních momentů v letošní sezóně, které o titulu jistojistě rozhodly.

1. Skvělý úvod na Anoetě

Vstoupit dobře do sezóny je základ. Zvláště, jedná-li se o zápas na nevyzpytatelné Anoetě a vám chybí několik opor. Nehráli Navas, Modrič, Ronaldo ani Benzema a Real to přesto zvládl. Gareth Bale se ujal role lídra a spolu s čerstvým Marcem Asensiem dotáhli Merengues ke třem bodům.

2. Debakl na Calderónu

Real procházel obtížným obdobím. Několik zbytečných ztrát v lize, komedie ve Varšavě a kritika, kritika, kritika. Zidane i Ronaldo to schytávali z obou stran. Los Blancos navíc na stadionu Vicente Calderóna nevyhráli několik let a ani letos jim nikdo příliš nevěřil.

Probuzení bestie tak přišlo v pravou chvíli. Real nedal Atléticu naprosto žádnou šanci a přivezl z jihu Madridu veledůležité tři body. Ronaldův hattrick se tak navždy zapsal do historie.

3. Vamos Ramos

Kde bychom byli bez Sergia? Kdo ví. Kapitán Realu byl jednoznačně ústřední postavou celého týmu, obzvláště na podzim. Svými hlavičkami rozhodl zápasy s La Coruňou, Málagou i Barcelonou. Stačilo málo a včera by titul slavil úplně někdo jiný..

4. Real Madrid 'B'

4. března, stadion Ipurua. Právě zde se zrodil plán "Real Madrid B", který titul víceméně vyhrál. Standardní Zidanova jedenáctka mohla více odpočívat a zároveň dostali prostor mladší hráči, kteří ukázali, že také umí. Eibar, Gijón, La Coruňa, Granada.. 

5. Koncentrace po porážce v El Clásicu

Porážka s Barcelonou na Santiago Bernabeu byla pro všechny Madridistas velkou fackou. Od této chvíle byla potřeba stoprocentní koncentrace a obrovské nasazení v každém zápase. Zidane i jeho hráči to splnili na jedničku. Vyhráli všech 6 zbývajících zápasů a po pěti letech mohou slavit mistrovský titul! 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!