REPORT: Málaga - Real Madrid 0:2. Real je po pěti letech mistrem Španělska!

Čas 21. 05. 2017, 21:45 | Autor Larin
Cristiano Ronaldo slaví gól proti Málaze

Real Madrid to zvládl. Po všech strastech v letošní sezóně se přeci jen může radovat ze zisku ligového titulu, na který čekal 5 let. O góly na La Rosaledě se postarali Cristiano Ronaldo a Karim Benzema.

Real Madrid přijížděl na Estadio La Rosaleda s tím, že nesmí s domácím modrobílým celkem prohrát. Ačkoliv měl tříbodový náskok na druhou Barcelonu, horší vzájemný zápas s Katalánci znamenal nutnost přivézt alespoň bod.

Utkání začalo nejlépe jak mohlo. Isco již ve druhé minutě vyslal do brejku Cristiana Ronalda, který tváří v tvář Kamenimu nezaváhal a rozlvnil Kameruncovu síť poprvé.

Pokud si však někdo doopravdy myslel, že Málaga hodlá zápas odchodit a smířit se s nepříznivým výsledkem, pak byl na omylu. Domácí se okamžitě po inkasování ujali iniciativy a vedeni ex-barcelonským útočníkem Sandrem několikrát nebezpečně ohrozili Navasovu svatyni.

Ani Real však nezahálel. Stoprocentní tutovky Merengues však vychytal výborný Kameni, který má zvláště proti královskému klubu vždy vynikající formu.

Druhý poločas byl vesměs podobný, jako ten první. Real rozhodně nebyl lepším celkem a Málaga měla míč více, než by se bylo fanouškům Los Blancos líbilo.

I přesto však opět dokázali skórovat hosté. Na Kroosův roh si nejdříve naběhl Ramos, kterého vychytal skvělý Kameni. Održený míč se však od Varana dostal k Benzemovi, který měl už lehkou práci - 0:2.

V tuto chvíli Barcelona na Camp Nou prohrávala 2:0 a titul byl již velmi blízko. Katalánci utkání i díky dvěma penaltám a červené otočili, Real však titulový výsledek udržel a my můžeme slavit.