REPORT: Real Madrid - FC Barcelona 2:3. Neefektivní Real pohřbil Messi

Čas 23. 04. 2017, 21:36 | Autor Larin
Casemiro
Casemiro

Real Madrid nezvládl El Clásico a podlehl Barceloně 3:2. Za Real se prosadili James a Casemiro.

Měl to být zápas, který by dost možná definitivně rozsekl závod o titul. Real, hnaný domácími fanoušky, měl všechny trumfy ve svých rukách. Jenže..

Real začal výborně. Měl šance, místy dostával katalánského soupeře pod tlak. Mít trochu více štěstí a trio BBC proměnit všechny své velké šance, Barcelona by domů odjížděla s výpraskem.

Tak či tak, Real přeci jen vstřelil první branku. Ramos si naběhl na centrovaný míč (rozhodně nebyl v ofsajdu), ale trefil pouze tyčku - balón však našel volného Casemira, který měl snadnou práci - 1:0.

Barcelona však ještě do poločasu srovnala. Kdo jiný, než Lionel Messi - Argentinec prolomil svůj tříletý půst a vstřelil 22. gól v El Clásicu.

Druhý poločas byl podobný a Real opět nedával šance. Ani Benzema, ani Ronaldo. Slova se tak ujali Katalánci, konkrétně Ivan Rakitič, který překonal Navase střelou zpoza šestnáctky.

Kostarický brankář chytil prakticky všechno, co se dalo a opět zamíchal kartami, co se postu brankářské jedničky týče.

V 77. minutě viděl červenou Sergio Ramos za faul na Messiho. Kapitán Realu šel do souboje kolíky napřed a ačkoliv byla červená přísná, nelze toho moc co namítat.

Ani v oslabení se však Real nevzdal a zásluhou Jamese mohl pomýšlet alespoň na bod. Otevřená obrana se však madridským nevyplatila a Lionel Messi svým druhým gólem definitivně rozhodl o osudu posledního letošního Clásica.