REPORT: Real Madrid - Leganés 3:0. Tři body zařídili Bale s Moratou

Čas 06. 11. 2016, 13:45 | Autor Larin
Gareth Bale
Gareth Bale

Real Madrid zvládl jedenácté kolo španělské La Ligy a zvítězil (ačkoliv poněkud utrápeným výkonem) 3:0. Dva góly dal Bale, jednou se trefil Morata.

„Dnes jsme postrádali intenzitu, což musíme napravit." Tak zněla slova Zinedina Zidana po strašlivém výkonu ve Varšavě. Dnes tak všichni očekávali znovuzrozený Real plný energie a chuti střílet góly.

Prvních 30 minut se však popisuje jen velmi těžko. Real držel míč povětšinou ve středním pásmu a nedá se tvrdit, že by nováčka španělské ligy nějakým způsobem tlačil. Ba naopak - jak jsme již zvyklí, Leganés dostával na míči až příliš prostoru.

První velkou šanci měl Ronaldo, který v úprku dva na golmana nepochopitelně přestřelil branku. Portugalec si pravděpodobně myslel, že je v ofsajdu, to však neomlouvá trestuhodné promrhání obrovskou šancí.

Cristiano Ronaldo je momentální kontroverzní téma číslo jedna. Portugalský forvard nemá absolutně žádnou formu a útoku Realu je momentálně spíše na obtíž. Nebýt věhlasného jména, už dávno nemá místo v základní sestavě. Na lavičce jsou James, Lucas či Asensio, kteří se o šanci v základu budou rvát mnohem usilovněji.

Tím se dostáváme ke kontroverznímu tématu číslo 2 - Zinedine Zidane. Pokud by Real předváděl takovýto antifotbal pod taktovkou někoho jiného, pravděpodobně by schytával kritiku dvojnásobnou.  Zidanem naordinovaný fotbal byl sice v loňské sezóně úspěšný, ale koukatelnost tomu poněkud chybí.

Ale vraťme se k průběhu utkání. Real sázel na nakopávané míče. A právě Iscův prvotřídní balón za obranu byl tím, který přispěl k otevření gólového účtu. Našel totiž naběhnuvšího Balea, který i díky odrazu od brankáře bez problému dopravil míč do odkryté sítě.

Druhý gól přišel v nastavení prvního poločasu a opět v tom hrál velkou roli nešťastný odraz od hráčů soupeře. I v tomto případě si míč v bezprostřední blízkosti bráně našel Gareth Bale a rozjásal Santiago Bernabeu podruhé.

Druhý poločas byl ještě méně koukatelnější jako ten první a jedinou velkou událostí v prvních patnácti minutách je tak střídání Luky Modriče, který se vrátil po zranění. Od Zidana dostal na hřišti rovnou půlhodinu.

V 76. minutě vyslal Toni Kroos skvělým pasem Moratu a ten chladnokrevně překonal bezmocného Serantese. Ani Álvaro nehrál příliš povedený zápas, ale další gól do sbírky mu jenom pomohl v cestě za místem útočné jedničky.

Ve dvouminutovém nastavení jsme byli svědky situace, které jednoznačně podtrhla již zmíněnou formu Cristiana Ronaldo. Zatímco Bale odmítl šanci na hattrick a přenechal dřívější standartku Jamesovi, Ronaldo se do míče opřel z velké dálky sám - střelou, která ani zdaleka neodpovídala jeho standardům.

Abychom však jen nekritizovali. Parádní výkon dnes předvedl Nacho či Mateo Kovačič a Real navíc udržel čisté konto. Poprvé od zápasu s Espanyolem, který se hrál v polovině září.

Real sice získal veledůležité tři body, ale pokud se bude podobným fotbalem prezentovat i za dva týdny na stadionu Vicente Calderóna, může madridské derby opět dopadnout debaklem.

Věřme však, že se všechno obrátí k lepšímu a věci v klubu se urovnají, abychom zase mohli být na hru svého milovaného týmu patřičně hrdí. HALA MADRID!

Logo Real Madrid - LogoLeganés 3:0