REPORT: Alavés - Real Madrid 1:4. Těžké tři body zařídili Ronaldo a Morata

Čas 29. 10. 2016, 18:05 | Autor Larin
Cristiano Ronaldo

Real Madrid zvládl obrovsky těžký duel na horké půdě Deportiva Alavés. Hattrickem se blýskl Cristiano Ronaldo a trefil se také Álvaro Morata, který tak poslal jednouznačnou zprávu Zidanovi - já jsem útočník číslo jedna.

Zápasy proti baskickým celkům jsou vždy velmi specifické, obzvláště hraje-li se na jejich domácím svatostánku. I dnes odpoledne byla atmosféra naprosto ohlušující a i průměrný znalec španělských vulgarismů mohl od první minuty odezírat ze rtů fanoušků či organizačního týmu dlouhý seznam peprných nadávek.

Bouřlivá atmosféra na stadionu Mendizorrotza dosáhla výšin pravděpodobně již v sedmé minutě. Danilo s Varanem pravděpodobně nebyli od začátku úplně ve své kůžu a po dvou školáckých chybách dovolili skórovat Deyversonovi.

Real se během první půle víceméně trápil. Stejný obrázek jako z předchozích zápasů - trio BBC poněkud mimo hru a obrana průchozí i pro průměrné útočníky. S jedinou výjimkou - jméno Cristiana Ronalda na střelecké listině.

Tomu se v posledních týdnech příliš nedařilo a oprávněně si říkal o kritiku. Baleův přímák nicméně trefil ruku Deyversona a rozhodčí Martínez neváhal s nařízením pokutového kopu, který Cristiano bez problémů proměnil - 1:1.

Real měl vzadu velké problémy a opět dopřával soupeři až příliš dlouhé pobyty s míčem na útočné polovině. Velký problém vznikal na pravé straně, kde v dresu Deportiva působil rychlonohý hráč Atlética Theo Hérnandez a svými sprinty motal hlavu Danilovi i Pepemu.

Druhý jmenovaný na jeden ze soubojů doplatil a již ve 24. minutě musel střídat. Nahradil ho střelec fantastického gólu na hřišti Leonesy Nacho.

Třetí gól utkání přišel chvilku po uplynutí půl hodiny hry. Ronaldo si navedl míč na střed a vypálil na Pachecovu branku, míč však ztečoval jeden z obránců a podivně letící projektil nedal bývalé trojce Realu šanci.

Druhý poločas začal (opět) katastrofickou koncentrací obrany Realu. Po chybě Marcela si našel míč záložník Camarasa, ktrému nedělalo problém obhodit si Varana a hrnout se do zakončení. Nebýt opět fantastického Keylora, tři body by si Bílý balet dost možná neodvážel.

Hra se poté poněkud uklidnila a byl tak prostor pro sledování výkonu určitých jedinců. Otazník visí nad Karimem Benzemou, který sice neměl tolik míčů, kolik bylo potřeba, ale byl opět až moc neviditelný. To sice neplatí o Baleovi, který byl u míče naopak často, ale na hráče takových kvalit hodně kazil.

V 67. minutě tak přišlo nevyhnutelné - příchod Álvara Moraty. Jeho zářný okamžik přijde, ale nepředbíhejme.

Těsně před uplynutím 80 minut hry prořízl již ne tolik hlučnou atmosféru na Mendizorrotě hvizd sudího Martíneze, který k nelibosti domácích fanoušků, členů organizačního týmu i hráčů odpískal druhý pokutový kop po 'faulu' na Cristiana Ronalda. Podruhé však Portugalec na Pacheca nevyzrál.

Již zmíněný Moratův zářný moment přišel o pět minut později. Famózní přihrávka Marcela přes půl hřiště našla španělského útočníka zabíhajícího za obranu a vyběhnuvší Pacheco se poměrně lehce nechal přelobovat - 3:1. Morata je tak se sedmi góly nejlepším střelcem Merengues.

I to však stále nebyl konec. Domácí třetí gól Bílého baletu zlomil a zápas se jen dohrával. Ideální moment pro Ronalda, který nikdy nespí, aby završil svůj tolik vytoužený hattrick, ne? Po pěkné kombinaci s Marcelem se mu to podařilo, což může znamenat jediné - vrátí se starý dobrý Cristiano?

Ačkoliv tomu skóre na první pohled neodpovídá, Real odehrál velmi těžký zápas, ve kterém klidně mohlo být všechno jinak.

Abychom jen nekritizovali, ale také chválili, musíme vypíchnout dva výkony - Isca a Matea Kovačiče. Isco se konečně vrací do své nejlepší formy a Mateo se začíná vybarvovat jako velmi, ale velmi schopný záložník, který bez problému může nahradit i takového fenoména, jakým je Luka Modrič.

Další utkání čeká Real již ve středu, Los Blancos vycestují do polské Varšavy, aby zde s místní Legií sehráli čtvrté kolo Ligy mistrů. Stadion však kvůli výtržnostem domácích fanoušků bude kompletně uzavřený.

Jedenácté kolo La Ligy bude hostit Santiago Bernabeu, kam přijede další nováček Leganés.  Zápas je na plánu 6. listopadu v netradiční čas 12:00.

Logo Deportivo Alavés - Logo Real Madrid 1:4

Alavés: Pacheco - Femenia, Alexis, Feddal, García, Theo Hernández - Manu García (62. Krstičič), Torres (83. Santos), Camarasa - Edgar (67. Katai), Deyverson

Real Madrid: Navas - Danilo, Pepe (24. Nacho), Varane, Marcelo - Kovačič, Kroos, Isco - Bale (87. Lucas), Benzema (67. Morata), C. Ronaldo

Góly: 7. Deyverson - 17. z pen, 33. a 88. Ronaldo, 84. Morata

Žluté karty: 16. Deyverson, 39. Torres, 52. Hérnandez, 80. Femenia, 86. Krstičič - 60. Bale

Střely (na branku): 8 (3) - 15 (5)

Držení míče: 41 % - 59 %

Fauly: 15 - 6