Zidane: Cristiano je jedinečný. Já jsem nikdy nedal v jednom zápase čtyři góly

Čas 06. 03. 2016, 11:46 | Autor Lulinka | Zdrojas.com
Zinedine Zidane

Real Madrid v sobotu porazil Celtu Vigo vysoko 7:1. První poločas ale nebyl ze strany Los Blancos nijak oslnivý a trenér Zidane novinářům po zápase prozradil, že musel hráčům promluvit do duše.

Říkal jste hráčům něco o poločase?
Ano, něco jsem jim řekl. Ale v prvním poločase hrál náš soupeř dobře a Celta toho hodně předvedla. Je těžké hrát po celých 90 minut dobře. Ve druhém poločase jsme se více pohybovali na jejich polovině a více jsme stříleli. Jakmile se vám podaří dát gól, vše je najednou jednodušší. Byl to naprostý opak ve srovnání se zápasem proti Deportivu. Stále se můžeme zlepšovat, a to je to, o co se budeme snažit.

Co si myslíte o tom, že fanoušci pískají na Cristiana?
Raději bych se soustředil na jeho dnešní výkon. Pískání je součástí fotbalu. Oni nepískají jenom na něj. Fanoušci jsou hodně nároční. Od svých hráčů toho chtějí vždycky víc, což je správné. A vždyť všichni známe Cristiana. On je schopný dát čtyři góly během jednoho zápasu. Je to jedinečný hráč.

Žádný hráč nemá jisté místo...
Myšlenka je taková, že každý dostane příležitost, protože všichni jsou výborní hráči.

Jak Bale zvládl zápas proti Celtě?
Zdál se mi v pořádku. Byl rád, že je zpět a se zápasem, který odehrál, byl spokojený. Je připravený na to, aby mohl hrát od začátku, ale uvidíme, jak na tom bude v neděli.

Máte problémy v zápasech, ve kterých se musíte více zaměřit na taktiku?
Musíme vědět, proti jakému týmu hrajeme. Celta má několik slabých míst, ale v útoku jsou skvělí. Nejdůležitější je, abychom věděli, co máme dělat, když máme míč, a co dělat, když ho nemáme. Když nemáme míč, tak bychom měli dobře bránit a hrát jako tým a měli bychom se vyhnout všem obtížím, protože v útoku máme velmi kvalitní hráče. Nebojím se, když v zápasech držíme míč.

Co byste nám řekl ke Cristianovi?
Je jedinečný. Jenom on má takový talent. Já jsem nikdy nedal v jednom zápase čtyři góly. Je důležité, že dal tolik gólů, protože se blíží Liga mistrů.

Klíčová slova: zidane, interview