Zinedine Zidane: Soustředíme se na to, co přijde

Čas 02. 03. 2016, 16:56 | Autor Lulinka | Zdrojrealmadrid.com
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Real Madrid dnes čeká zápas s Levante a Zinedine Zidane doufá, že se sobotní porážka nebude opakovat.

Co byste nám řekl k Levante?
Levante bude chtít ze sebe vydat vše, ale my jsme připravení hrát naši hru. Mým hlavním záměrem je, abychom šli společně kupředu. Všichni jsme na jedné lodi a nikdo z ní nechce vystoupit. Tam, kde já budu trénovat, budeme všichni bojovat. Soustředíme se jen na to, abychom udělali to nejlepší, co budeme moct.

Levante se bude snažit ze sebe vydat vše a porazit nás. Musíme hrát naši hru a snažit se vyhrát. Myslím jenom na tento zápas.

Jak jste vyhodnotili sobotní porážku s Atléticem?
Nečekali jsme, že v derby prohrajeme, ale to je nyní minulost. Musíme se dívat dopředu. Může se stát, že prohrajete. Prohráli jsme proti týmu, který hrál lépe. Výsledkem analýzy je to, že musíme hrát tak, aby se to už neopakovalo.

Mlucil jste s Cristianem?
Trenér musí s hráči po zápase mluvit. Mluví se všemi a poté s každým zvlášť. Mluvil se mnou i s ostatními z týmu. Už je to minulost. Víme, jak důležitým hráčem pro nás je a stojíme za ním. Vše je při starém a nejdůležitější je to, co přijde.

Jak to vypadá s Vaší budoucností v Realu Madrid?
Nejdůležitější je dnešek a já jsem velmi šťastný. Pracuji a zlepšuji se každým dnem. Když jsem sem přišel, všichni ke mně byli milí. Teď jsme prohráli zápas a všechno se ponořilo do tmy. Mým cílem je pracovat s týmem a vím, že se můžeme posunout kupředu. Nevím, co se stane v příštích třech měsících.

Soustředíme se na to, co přijde. Co se stalo, stalo se. Nejdůležitější je, abychom stáli při sobě, byli jednotní a mysleli na středeční zápas. Na konci sezóny zde možná, nebo také ne, proběhnou změny, ale my se soustředíme jenom na to, abychom ze sebe vydali to nejlepší. Dlužíme to našim fanouškům.

Řeknete nám, jak je na tom James?
Mluvil jsem s ním. Dělá svou práci a snaží se ze sebe vydat co nejvíce. Trénuje dobře, ale někdy to prostě nefunguje. Nemůžeme nikoho vinit. Já ho neviním. Potřebuje větší soudržnost, stejně jako celý tým. Já po nich jenom žádám, aby jeli na 100 %. Potom v zápase se může stát cokoliv. Jsme na stejné lodi. Takže musíme najít takové řešení, aby James, Pepe, Cristiano a Benzema hráli lépe.

Nestojí za sobotní porážku problémy s fyzickou kondicí?
Jsme v dobré fyzické kondici. Prohra v derby není kvůli naší formě. To, že Atlético běhalo víc, je jen statistika.

Bude hrát Mayoral?
Na Levante je připravený. Líbil se mi jeho výkon v derby. Toto je pro něj důležitá doba. Pracuje velmi dobře a zaslouží si tady být. Ve středu uvidíte, jestli bude hrát.

Čím jste motivoval hráče?
Zpráva, kterou jsem jim předal, byla o tom, že se musíme soustředit na každý zápas, vydat ze sebe vše a snažit se vyhrát. V současné době jsme třetí, ale chceme být druzí. A když budeme druzí, budeme se snažit dostat ještě blíž k prvnímu místu.

Jak se uzdravuje Bale?
Už s námi tři dny trénuje. Necítí žádnou bolest a za to jsem rád. Je to důležitý hráč a já jsem spokojený, když je s námi. Když je v pořádku, bude těžší vybrat hráče, kteří budou hrát, ale mám rád tu skutečnost, že je k dispozici a může hrát.

A co Luka Modrić? Máte hodně zraněných hráčů...
Proti Levante nebude hrát. Dostal těžkou ránu do nohy. Nemyslím si, že během sezóny máme hodně zraněných. Během roku se vždycky někdo zraní. Myslím pozitivně a brzy budeme mít naše zraněné zpět. To je pro mě nejdůležitější.

Klíčová slova: zidane, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!