Zinedine Zidane: La Liga je ztracená

Čas 27. 02. 2016, 21:42 | Autor Lulinka | Zdrojas.com
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Real Madrid zápas s Atléticem nezvládl. Svěřenci Zinedina Zidana prohráli 1:0 a trenér byl po zápase hodně zklamaný. Je mu jasné, že i když před tímto utkáním byla hodně malá šance na zisk ligového titulu, tak v tuto chvíli už je nulová.

Co se stalo?
Já nevím. Možná je to přístupem. Nejsem spokojený se zápasem, který jsme odehráli. Nemůžu být spokojený s tím, co se tam stalo nebo s tím, co jsme předvedli. Nejdůležitější teď je soustředit se na další zápas. Předtím, než se mě zeptáte, tak říkám, že liga je ztracená. Včera jsem toho řekl hodně. Pokud přijdete o body, bude to ještě složitější. To ale neznamená, že bychom se na ligu vykašlali. Pořád nás čekají další zápasy.

Čím se pokusíte zvednout morálku v týmu?
Před Ligou mistrů nás ve středu čeká ještě další zápas a na ten se musíme připravit. Musíme hrát co nejlépe a vyhrát. Dnešní zápas pro nás byl velkou ranou. Prohrát doma v derby s Atléticem je těžké přijmout.

Myslíte si, že Vašemu týmu schází důslednost?
Já hráčům věřím. Vždycky za nimi budu stát a oni zase za mnou. Příští sezónu zde proběhnou změny. Tým možná dostane nového trenéra. My musíme dál pokračovat v naší práci, ať se stane cokoliv. Stále je před námi práce. Máme co dělat, ze všeho nejsme venku. Ale nečekal jsem, že dnešní zápas dopadne takto.

Jaké uděláte v týmu změny?
Ve středu nás čeká zápas. Nebudu bláznit. Když vyhrajeme, tak se tím nenechám unést, a to platí, i když prohrajeme. Na hřiště pošlu ty hráče, u kterých si budu myslet, že jsou nejlepší pro tým.

Co byste vzkázal fanouškům?
V této sezóně máme pořád práci. Máme Ligu mistrů a čekají nás i další ligové zápasy. Musíme pokračovat v tom, co děláme. Je jasné, že je to pro nás těžká chvíle. Prohrát v derby je "průšvih". Promiňte, že jsem použil toto slovo. Ale musíme být profesionálové a myslet na další zápasy, protože Real Madrid se nikdy nevzdává. Neustále nás někdo kritizuje, hráče i trenéra. Musíme najít řešení, a to znamená, že ve středu musíme vyhrát.

Co se pokazilo?
Hráči jsou ti, kdo hrají zápasy, ale já jsem ten, kdo za to nese zodpovědnost. Musím najít řešení, aby se to znovu nestalo. Je to naše první porážka na domácí půdě proti soupeři, který je v tabulce před námi, ale to nebylo to, co jsem očekával. Když si vytvoříte šance, musíte dát gól. Je to jednoduché.

Nemají hráči problémy s fyzickou kondicí?
Toto není problém s kondicí, ale je to mentální problém. V posledních týdnech jsme se na tento zápas těžce připravovali. Udělali jsme všechno. Atlético hrálo ve středu a podívejte se na to, jak dnes hráli. Chybí nám ode všeho trochu. Musíme víc běhat a pracovat a nezahazovat šance.

Klíčová slova: zidane, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (40 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!