Zidane vs. Simeone! Madridské derby bude duelem protikladů na lavičkách

Čas 26. 02. 2016, 12:00 | Autor podvinho

Jako den a noc. Tak rozdílní byli jako hráči a jsou i jako trenéři. Jedno ale Zinedina Zidana a Diega Simeoneho spojuje. Oba budou chtít v sobotu za každou cenu se svým týmem uspět. V sobotu v 16:00 totiž vypukne velkolepé madridské derby.

Real Madrid
Zinedine Zidane vs. Diego Simeone (© Koláž: Marca.com)

Hlavní boj se samozřejmě odehraje na trávníku, je ovšem velmi zajímavé sledovat také souboj trenérů. Na straně Realu Madrid i Atlética totiž stojí zajímavé osobnosti. Bývalí hráči, nyní trenéři. Lidé, kteří berou jen úspěch.

Na domácí straně bude Zinedine Zidane. Legendární fotbalista, jeden z nejlepších v historii, který upoutal svět svou elegancí, pohybem a famózním citem pro hru. Fanoušci ho a jeho finesy milovali. Kromě nádherného gólu ve finále Ligy mistrů ho proslavila klička, které dnes neřekne nikdo jinak než „Zidanovka“.

Jako trenér ovšem Francouz teprve začíná. Více než rok vedl Castillu ve třetí lize, obří zájem fanoušků z celého světa vzbudil ale až jako kouč áčka. Tím se stal v lednu po odvolání Rafaela Beníteze. Na lavičce se Zidane prezentuje jako elegán, ačkoliv gól řádně oslavit umí.

Je zřejmé, že se svým týmem chce hrát útočný fotbal a přestože dbá na disciplínu, ofenzivním hráčům nechává volnost a příliš je taktikou nesvazuje. Věří v jejich schopnosti.

Na straně hostů pak bude tradičně poskakovat Diego Simeone. Muž, který se ve své hráčské kariéře prezentoval jako tvrďák, který před ničím neuhne. Zároveň ovšem inteligentní hráč. Přestože reprezentant Argentiny, nebyl považován za světovou hvězdu. Ale i takového fotbalistu tým potřebuje. Nejslavnější moment? Když byl po „kopanci“ na něj vyloučen David Beckham.

Na rozdíl od Zidana se nicméně Simeone už může pochlubit i v trenérské kariéře. A nejsou vůbec malé. Po příchodu do rozklíženého Atlética z něj udělal skutečný tým, se kterým vyhrál Evropskou ligu, La Ligu i Copa del Rey. Zároveň ho dostal až do finále Ligy mistrů.

Oku lahodící fotbal ale od Simeoneho týmu příliš nečekejte. Své hráče každopádně dokáže maximálně vyhecovat, každý z nich by za tým na hřišti doslova padl. Svěřenci energického trenéra, který se občas před svou střídačkou chová jako zvíře, jsou skvěle takticky připravení. Nemusí hrát za každou cenu kombinační fotbal, diváci se často nebaví, ale úspěchy týmu upřít nelze. „Účel světí prostředky“, mohlo by být Simeoneho heslo.

V sobotu na sebe tyhle dva rozdílné styly narazí. Madridistas doufají, že zvítězí ten Zidanův. Jako vždy to ale bude velmi těžké. Nehraje se jen o tři body. Real Madrid potřebuje derby nutně zvládnout. Bude se radovat Zidane, nebo uvidí vyprodané Bernabéu skákajícího Simeoneho?

Klíčová slova: zidane, simeone
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (17 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!