ZNÁMKOVÁNÍ hráčů po El Clásicu: Trapný výkon, vyhořela obrana i útok

Čas 22. 11. 2015, 17:15 | Autor podvinho

Noční můra. V to se změnilo očekávané El Clásico pro fanoušky Realu Madrid. Bílý Balet dostal nařezáno a prohrál ostudně 0:4. Výkony naprosté většiny hráčů byly skutečně tristní. Nutno dodat, že k tomu výrazně přispěla (ne)taktika trenéra Rafaela Beníteze.

Real
Ronaldo se proti Barceloně neprosadil (© Realmadrid.com)

ZNÁMKOVÁNÍ: Real Madrid - Barcelona 0:4

Hodnotíme jako ve škole, tedy 1 nejlepší a 5 nejhorší.

Hráč Známka Komentář

3

To bychom asi chtěli moc, aby Navas vychytal Realu další zápas... Tentokrát to skutečně nešlo. Kostarický gólman neudělal žádnou chybu, zároveň minimálně u trefy Neymara mohl předvést „zázračnější“ zákrok. Přestože dostal čtyři góly, hodnotil bych jeho výkon jako průměr.

5

Strašný výkon, Danilo byl naprosto mimo. S Dani Carvajalem se v tuto chvíli nemůže vůbec rovnat a pokud byl Španěl připravený na 100%, měl jednoznačně nastoupit. Danilo vůbec nestíhal, byl namočený v prvních dvou gólech Barcelony. Navíc vůbec nepodporoval útok, často spoluhráčům naznačil, aby raději přihráli někomu jinému.

5

Nevím, jestli jsem ho někdy viděl zahrát až takhle špatně... Výrazně se podílel na absolutně nefunkční obraně, mnohokrát Barceloně míč špatnou přihrávkou vyloženě daroval. V obraně vůbec nestíhal, stejně jako jeho kolegové. Je budoucností Realu a skvělým talentem, ale ještě nedorostl do role lídra. Občas musí umět spoluhráče i seřvat.
Nacho

5

Před prvním gólem nesmyslně opustil svůj prostor, u druhého se kvůli jeho postavení nepískal ofsajd. Stejně jako Varane kazil rozehrávku. Nutno dodat, že obrana byla pod neustálým tlakem a presinkem Barcelony. S tím si ale nedokázala poradit.

4

Z obrany byl nejlepší, ačkoliv je to jednooký mezi slepými. Když ho porovnán s Danilem, alespoň se snažil podporovat ofenzivu. Velká škoda, že po krásné akci zazdil velkou šanci za stavu 0:2. V obraně nehořel tolik, jako jeho spoluhráči, k ideálu to ale samozřejmě mělo zatraceně daleko.

4

Real Barceloně naprosto přenechal střed hřiště. Toni Kroos ani Luka Modrić tak nemohou dostat dobrou známku, ale upřímně mám pocit, že za to zase tolik nemohli. Neustále totiž hráli proti přesile. Rafael Benítez zvolil špatnou taktiku, čtyři útočící hráči středním záložníkům vůbec nepomáhali. Kroos se občas snažil dobře zapresovat, ve hře ale moc nebyl.

4

Tradičně toho hodně naběhal, nelze mu upřít snaha. Ale platí to, co je napsáno u Kroose. Navíc Modrić udělal obrovskou chybu před druhým gólem Barcelony. Za stavu 0:0 mohli být s Kroosem aktivnější, když se odrazil míč na hranici vápna, kde nebyl ani jeden z nich.

5

Za stavu 0:3 parádně nahrál Ronaldovi a připravil ještě jednu šanci... No, to už bylo pozdě. Jinak to byl od Balea děs a hrůza. Nepochopím, jak může hráč nastoupit do EL CLÁSICA, po několika minutách ztratit míč a nezabrat zpátky. I Ronaldo tentokrát makal více než Bale. Jeho počínání na hřišti je smutné.

3-

James určitě také neodehrál dobrý zápas, jako všichni hráči. Ale v ofenzivě byl nejnebezpečnějším mužem v bílém. Jakmile měl trochu prostoru, pokusil se vystřelit, vždy to bylo nebezpečné. Moc mu ale nešly finální přihrávky. Přesto jsem nepochopil, proč Benítez střídal právě jeho. Byl určitě lepší než BBC.

4-

V týdnu jsme přinesli analýzu, jak se na hřišti špatně chová a znemožňuje presink Realu. Tentokrát se ale Ronaldo snažil, dokázal i po ztrátě míče zabrat dozadu. Jenže celý Real nehrál jako tým, nebyl vůbec vyladěný, Barcelona neměla problém se dostat z každé situace rychlými přihrávkami. Navíc Ronaldo neproměnil obrovskou šanci. I když za stavu 0:3, tohle musí být gól.

5

Bylo na něm hodně znát, že nastoupil nerozehraný. V podstatě nebyl vůbec ve hře, stejně jako ostatní nezvládal celkový presink. Navíc měl dvakrát ve vápně mnohem lépe zakončit, hlavně za stavu 0:1 mohl vyrovnat. Nedal a Barcelona za chvíli zvýšila na 2:0.

3

Nastoupil a hru oživil. Jenže bohužel pro něj přišel ve chvíli, kdy Barcelona vedla 3:0 a jasně dominovala. Isco se snažil, ale moc toho nedosáhl. V závěru pak navíc přišel jeho obrovský zkrat, kdy dostal zbytečnou červenou kartu a oslabil tým pro nadcházející zápasy. Hloupost.

3

Pokud byl na 100% připravený, měl hrát od začátku místo Danila. Na rozdíl od něj se nebojí podporovat útok a je lepší i v defenzivě. Po svém nástupu na hřiště se hned dostal k nebezpečné střele. Podobně jako Isco ale přišel na hřiště, když už nebylo moc co řešit.
Klíčová slova: el clasico, znamkovani
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (35 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!