Benítez před El Clásicem: Jsme favorité! Budeme útočit a chceme zpět do čela

Čas 20. 11. 2015, 17:57 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Rafael Benítez
Rafael Benítez

Pod velkým tlakem je od začátku svého angažmá v Realu Madrid trenér Rafael Benítez a před sobotním El Clásicem se pochopitelně ještě zvyšuje. Španělský kouč ale svému týmu věří a odmítá, že by se prezentoval příliš defenzivním fotbalem.

Real Madrid se vždy snaží zvítězit, je jedno, proti komu stojí. Nemáme strach z našich soupeřů, soustředíme se na svůj výkon,“ tvrdí Benítez.

Trenér Realu Madrid zároveň nepřejímá tradiční názor, že El Clásico nemá favorita. „Hrajeme doma před našimi fanoušky, a proto jsme podle mého názoru favorité. Samozřejmě hrajeme proti skvělému týmu, ale jsme sebevědomí a myslím, že předvedeme skvělý výkon,“ říká.

Benítez odmítá, že by pod jeho vedením hrál tým příliš defenzivně, za což je kritizován, přestože dal Real v La Lize nejvíce branek ze všech. „Nejofenzivnější tým je ten, který má nejvíce střel na branku. Pokud budete věci analyzovat, zjistíte, jak skutečně hrajeme. Chceme ve stejném duchu pokračovat, jen musíme být více nemilosrdní.“

„Toto je vítězný tým a může být ještě lepší. Máme všechny hráče v pořádku, což zvýší naší úroveň. Síla, kterou jsme i bez několika důležitých hráčů ukázali, je pro nás důvodem být optimistický,“ chválí Benítez. „Tento Real Madrid musí pravidelně útočit, ohrožovat soupeřova brankář a dávat góly. To je přesně to, co plánujeme,“ dodává.

„Nemám rád, když jsme druzí. Je před námi příležitost to napravit,“ povzbuzuje španělský trenér na závěr.

Klíčová slova: benítez, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (25 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!