Trumf Realu v El Clásicu? Benzema! Proti Barceloně mu to doma střílí

Čas 18. 11. 2015, 09:56 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Karim Benzema domácí El Clásica umí

Stále není jisté, zda bude moci Karim Benzema po svém zranění nastoupit do sobotního El Clásica. Realu by se ale určitě hodil, o tom není pochyb. Že se mu proti Barceloně na Santiago Bernabéu hodně daří, dokazuje i následující statistika.

Benzema skóroval v La Lize na domácí půdě proti Barceloně za Real už ve čtyřech zápasech v řadě. První z nich se datuje do sezony 2011/2012, kdy francouzský útočník vstřelil gól už v 1. minutě a zaznamenal nejrychlejší trefu Bílého baletu v historii El Clásica. Jenže domácím to nakonec nestačilo a prohráli 1:3.

Rok poté, v poslední sezoně Josého Mourinha v Realu, se Benzema opět trefil. A znovu velmi rychle, skóre El Clásica otevřel po šesti minutách po přihrávce Álvara Moraty. Bílý balet tentokrát duel ovládl. Přestože šetřil několik opor, zvítězil 2:1.

Ani v další sezoně, když už tým vedl Carlo Ancelotti, se Benzema v El Clásicu na Santiago Bernabéu nemýlil. Divoký zápas otevřel gólem Andrés Iniesta, Francouz ale záhy odpověděl a vyrovnal na 1:1. Real ovšem nakonec po dost kontroverzním průběhu prohrál 3:4.

Naposledy mohli fanoušci slavit Benzemův gól do sítě Barcelony v minulé sezoně. Real sice od čtvrté minuty po Neymarově gólu prohrával, ale Cristiano Ronaldo a Pepe dokázali utkání otočit. Definitivní pojistku pak přidal právě Benzema, který nezaváhal tváří v tvář hostujícímu brankáři.

Přidá Benzema další zážez na pažbu v sobotu?

Klíčová slova: el clasico, benzema