Skvělý Casemiro proti Atlétiku zářil. Pro Real vybojoval 20 míčů

Čas 05. 10. 2015, 18:10 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Casemiro proti Atlétiku zářil
Casemiro proti Atlétiku zářil

Největší pozitivum zápasu Realu na půdě Atlétika? Pro Bílý balet jednoznačně výkon Casemira. Střední záložník madridského klubu předvedl fantastický výkon, což dokazují i statistiky. Zdá se, že Real našel nový defenzivní štít.

Po odchodu Xabiho Alonsa neměl Real v kádru nikoho, kdo by dokázal zastat jeho úlohu. Asier Illarramendi angažmá v madridském klubu nezvládl, Toni Kroos je zase odlišným typem hráče. Casemiro každopádně v derby ukázal, že by se mohl stát Alonsovým nástupcem.

Brazilec, který loňskou sezonu strávil v Portu, předvedl především skvělou defenzivní práci. Přesně takovou, jakou klub od defenzivního záložníka potřebuje.

Casemiro získal pro Real v zápase 20 míčů, což je 28% všech vybojovaných balonů hráči hostů. Navíc je to jednoznačný rekord v této sezoně. Nejvíce získaných míčů během jednoho zápasu měl zatím Marcelo, který jich na půdě Espanyolu vybojoval 11.

Skvělé zároveň bylo, že si Casemiro dokázal se získanými míči následně poradit. Občas zvolil přihrávku na jistotu, několikrát se ale odhodlal i k těžším přihrávkám dopředu. Hlavně jeho přesné dlouhé pasy Xabiho Alonsa skutečně několikrát připomněly.

V neposlední řadě pak zařazení Casemira dalo mnohem více volnosti Modrićovi a Kroosovi. Ačkoliv toho především Němec příliš nevyužil, do budoucna by to mohla být značná zbraň.

Klíčová slova: casemiro

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (28 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!