Carlo Ancelotti: Všichni v mém týmu hrají důležitou roli

Čas 27. 04. 2015, 15:30 | Autor podvinho | Zdrojas.com
Carlo Ancelotti při zápase
Carlo Ancelotti při zápase

Zápas Celty Vigo proti Realu Madrid patřil mezi to nejlepší, co La Liga v tomto ročníku nabídla. Akce střídala akci a diváci viděli hned šest branek. Šťastnější byli nakonec hosté, což pochopitelně potěšilo trenéra Realu Carla Ancelottiho.

„Byl jsem spokojený s naším výkonem, protože na hřišti Celty je vždy obtížné získat body a my to dokázali. Museli jsme se ovšem maximálně fyzicky i psychicky vydat,“ uznal Ancelotti po vítězství, které se rodilo velmi těžce.

„Celta hrála skvěle. Náš postoj byl dobrý, tým ukázal, že je stále ve hře o titul. Pracovali jsme dobře. V několika fázích jsme trpěli, ale v útoku jsme byli efektivní,“ cenil si italský trenér přesného zakončení. To během sezony mnohokrát pokulhávalo, ovšem proti Celtě dal Real ze sedmi střel na branku čtyři góly.

Očekával trenér Realu tak otevřený duel? „Myslím, že oba týmy se nebojí riskovat. Ve výsledku to byl spektakulární zápas,“ pochvaloval si.

Skvělý Chicharito

Velkou měrou přispěl k výhře Bílého baletu útočník Chicharito, jenž dal dva góly. Navázal tak na vynikající výkon proti Atlétiku a zamotal jistě hlavu i zkušenému trenérovi. Ten přiznal, že v této formě bude Chicharita jen těžko vracet zpět na lavičku náhradníků.

„V této formě má Chicharito místo garantované,“ řekl Ancelotti. „Stejně jako Cristiano, Bale, Benzema, James, Ramos, Varane, Pepe... Všichni v mém týmu hrají důležitou roli. Na hřišti jich ovšem musí být vždy jedenáct,“ dodal trochu tajemně.

K titulu má ale i přes výhru Realu nadále blíže Barcelona. Ta vede pět kol před koncem ligy o 2 body. „Naším cílem je, aby Barcelona musela pro titul vyhrát všechny své zápasy. Chceme bojovat o titul do posledního kola,“ zakončil kouč.

Klíčová slova: ancelotti, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!