Ancelotti po debaklu Granady: Tým je ve skvělé kondici jako nikdy předtím

Čas 06. 04. 2015, 11:51 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Carlo Ancelotti na tiskové konferenci
Carlo Ancelotti na tiskové konferenci

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti byl po velkolepém vítězství 9:1 nad Granadou pochopitelně velmi spokojený. Zkušený Ital zároveň nepropadá euforii a uvědomuje si, že jde stále jen o jeden zápas.

Kouč Realu své svěřence samozřejmě chválil. „Všechno šlo podle plánu. Můj tým je v dobré fyzické kondici, hráči jsou svěží a to jsme během zápasu ukázali. Hráli jsme v dobrém tempu a dali pytel gólů. Jsme za to šťastní, ale byl to stále jen jeden zápas a další důležité přijdou. Ve středu (utkání s Rayem) musíme být stejně koncentrovaní jako dnes,“ řekl Ancelotti.

„Je to jednoduchá matematika. Je lepší vyhrát 9 zápasů 1:0 než jeden 9:1. Ale dnes musíme vypíchnout naší výbornou hru, tým opět hraje tak, jak je požadováno, tak jako v mnoha případech předtím. Na čem záleží nejvíce jsou dobré výsledky a hra,“ uvědomoval si zkušený stratég.

A jaká byla Ancelottiho strategie pro dnešní duel? „Chtěli jsme hrát celých 90 minut tak, jako by nebylo hotovo. Zápas jsme rozhodli v prvním poločase, ale pokračovali jsme ve stejném úsilí i ve druhé polovině. Hráči hráli dobře a ukázali respekt soupeři tím, že hráli stále stejně až do poslední minuty,“ ocenil kouč Realu. Poté přišla na přetřes další témata.

Cristiano Ronaldo

Zlepšil se stejně jako celý tým. Tak, co mám k tomu říct... Toto je poprvé, co dal 5 gólů v jednom zápase a je to dobré pro všechny. Pro něj, pro tým i pro následující zápasy.

Fyzická kondice týmu

Hráči jsou velmi svěží. Nechávat je odpočívat jen proto, aby odpočívali, nedává smysl. Budou odpočívat, pokud budou unavení nebo tu bude riziko zranění. Tým je ve skvělé kondici. Takhle dobře jsme na tom nikdy nebyli, zvláště ne v loňském roce. Pokud ale někdo nebude na 100% připravený, hrát nebude.

Fanoušci

Je jasné, že pokud za námi fanoušci stojí jako dnes, hodně nám to pomáhá. Záleží na tom, co hráči předvádí na hřišti. Dnes předvedli výborný výkon a fanoušci to ocenili.

James

Hrál velmi dobře. Nebylo znát, že byl dva měsíce mimo hru. Ukázal své kvality a schopnost držet správnou pozici. Je to velmi přímočarý hráč.

Modrić

Je to rozhodující hráč. Luka má velký talent změnit hru nečekanými míči do křídla. Dnes jsme využili křídla dobře.

 

Klíčová slova: ancelotti, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (29 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!