Carlo Ancelotti: Jsme zklamaní, ale nic není ztraceno

Čas 23. 03. 2015, 07:50 | Autor Lulinka | Zdrojas.com, realmadrid.com
Carlo Ancelotti

Real Madrid v neděli prohrál s Barcelonou 2:1 a Carlo Ancelotti se po zápase nijak netajil tím, že je zklamaný.

Jak byste zhodnotil zápas?
Viděli jsme zápas dvou skvělých týmů. Myslím si, že jsme prvních 60 minut hráli dobře, potom jsme dostali gól a vše se zkomplikovalo. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře. V obraně jsme byli silní. Hodinu jsme hráli dobře, ale zbývajících třicet minut už ne.

Budete se teď soustředit na Ligu mistrů?
Liga není ztracená. Barcelona má výhodu, ale ve fotbale se může stát cokoliv. Jsou první, ale to jsme byli i my. Nebudeme upřednostňovat Ligu mistrů. Pro nás je prioritou La Liga i Liga mistrů.

Madrid chtěl vyhrát, ale to se nepovedlo. Myslíte si, že zvítězil lepší tým?
To je těžké říct. My jsme byli lepší 60 minut, ale protiútoky Barcelony v poslední půl hodině pro nás byly zničující. Real i Barca jsou dva velké týmy a tento večer vyhráli oni.

Myslíte si, že jste s tímto stylem a s Baleovým vypomáháním v obraně hráli lépe?
Hráli jsme tak, jak hrajeme vždycky. Bale se vracel, protože se Alba hodně tlačil dopředu.

Jak byste vysvětlil propad Realu v posledních třiceti minutách?
Myslím si, že problém byl víc mentální než fyzický. Nehráli jsme tím stejným způsobem jako na začátku zápasu. Snažili jsme se to otočit, ale hráli jsme moc komplikovaně.

Jak se Vám líbil výkon Cristiana Ronalda?
Cristiano Ronaldo odehrál velmi kompletní zápas. Tvrdě pracoval a vždy byl nebezpečný. Nebezpečně vystřelil a trefil břevno. Byl to ten stejný Cristiano jako vždy.

Jak byste zhodnotil výkon středních záložníků?
Oba hodně pracovali v obraně i v útoku. Modrić a Kroos byli pro nás velmi důležití. Možná byli ke konci trochu unavení.

Je tým zklamaný?
Jsme zklamaní, ale jedeme domů s pocitem, že jsme odehráli dobrý zápas. To by nám mělo dodat sebevědomí po zbytek sezóny.

Klíčová slova: ancelotti, interview