Carlo Ancelotti: Musíme být opatrní, protože věci by se mohly ze dne na den změnit

Čas 01. 03. 2014, 23:51 | Autor Lulinka | Zdrojas.com
Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti

Real Madrid čeká za pár hodin zápas s Atléticem Madrid a Carlo Ancelotti na předzápasové tiskové konferenci řekl, že jeho tým bude muset hrát co nejlépe, aby vyhrál.

Na zápas s Atléticem se těší hodně fanoušků.
Myslím si, že to bude intenzivní zápas. Derby takové vždycky bývají, ale nemyslím si, že by to bylo ošklivé utkání. Budeme se snažit vyhrát a hrát si podle sebe, ale abychom je porazili, potřebujeme hrát co nejlépe.

Trenér Simeone Váš tým označil za favorita.
Je normální, že před takovým zápasem cítíte tlak. Zvláště, když je to ještě zápas mezi dvěma týmy, které bojují o titul. Vždycky je to o tom, jak si s tím tlakem poradíte. Říct, jestli jsme favority nebo ne... Máme tři body náskok a v jistém smyslu jsme favoriti, ale Atlético má výhodu, protože hrají doma. Víme, jak za nimi jejich fanoušci stojí.

Váš tým je ve skvělé formě, takže byste mohli vyhrát treble.
Na toto nemyslíme. Do konce zbývá ještě hodně zápasů a je velmi těžké vyhrát každý zápas. Musíme být soustředění a brát zápasy tak, jak přijdou. Je dobré myslet na vítězství, ale musíme na něj myslet v tom zápase, který zrovna hrajeme.

Zvítězit na Calderónu nebude snadné.
V útoku i v obraně musíme hrát co nejlépe. Musíme být odvážní  a osobití. Abychom vyhráli, musíme být ve všech ohledech lepší.

Kdybyste v neděli vyhráli, tak byste Atléticu utekli.
Sezóna je velmi dlouhá. Toto je velmi důležitý zápas. Máme šanci zvýšit náskok před Atléticem na šest bodů, ale v tuto chvíli není nic rozhodnuté.

Bude Raphaël Varane hrát?
Přemýšlel jsem o tom, že bych ho dal do základní sestavy, protože hraje dobře, ale rozhodnu se až v neděli. Na hřiště pošlu tu nejlepší sestavu. Všichni jsou k dispozici, a tak z nich může hrát kdokoliv.

Co říkáte na výkony Álvara Arbeloy?
Když hraje, tak ukazuje, že je soustředěný a v dobré kondici. V obraně je pozorný a nemá žádné problémy. Pokud i nadále bude hrát takto, tak by mohl jet na mistrovství světa.

Vypadá to, že se Xabi Alonso přizpůsobí jakémukoliv systému?
Je to kvalitní a inteligentní hráč, takže dokáže hrát v jakémkoliv systému. Ve středu zálohy hrají tři hráči, ale i útočníci pracují tvrdě. Cristiano, Benzema a Bale dávají góly, ale také získávají zpět ztracené míče a tohoto si opravdu všimnete. Xabiho pozice je trochu víc pohodlnější, protože mu ostatní pomáhají.

Co nám povíte o trenérovi Atlética?
Simeone odvádí fantastickou práci. Atlético díky němu v posledních letech vyhrálo spoustu trofejí.

Dělá Gareth Bale pokroky?
Duševně i fyzicky se neustále zlepšuje a vy to můžete vidět na hřišti. Proti Elche dal nádherný gól a proti Schalke hrál dobře. Jeho sebevědomí se zlepšuje a s ostatními hráči si na hřišti dobře rozumí.

Máte nějaký tajný recept?
Žádný tu není. Mám velmi profesionální tým, který chápe význam tvrdé práce a všechno funguje správně. Měli jsme čas na to, abychom na to dosáhli. Ale ve fotbale musíte být opatrní, protože věci by se mohly ze dne na den změnit.

Realu Madrid se na Calderónu příliš nedaří.
Nemyslím na statistiky. Madrid nevyhrál v Německu hodně dlouho, ale před pár dny se nám to povedlo. Pro mě statistiky nic neznamenají. V předcházejících zápasech jsme hráli dobře, ale toto je jiný zápas a statistiky nebudou mít na nedělní derby žádný vliv.

Klíčová slova: ancelotti, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!