El Derbi madrileño: Srovnání obou kandidátů na titul před klíčovou bitvou

Čas 28. 02. 2014, 18:43 | Autor podvinho

Již v neděli se odehraje jeden z nejočekávanějších zápasů ve španělské lize. Domácí Atlético Madrid se utká se svým městským rivalem Realem Madrid. Bitva bude o to pikantnější, že může výrazně promluvit do bojů o titul. O něco v lepší formě jdou do zápasu Los Blancos.

CR7

Nikdy za poslední léta nemělo El Derbi madrileño, tedy duel Atlética s Realem, tak velký náboj jako tentokrát. Atlético totiž hrálo dlouhé roky ve stínu svého městského rivala. V tomto ročníku je ale vše jinak. Atleti prožívají úžasnou sezonu a bojují o titul. V současné chvíli mají stejně bodů jako Barcelona a za prvním Realem zaostávají jen o tři body.

Real má navíc svému nedělnímu soupeři co vracet. V semifinále poháru ho sice s přehledem vyřadil, ovšem hráči ani fanoušci určitě stále nezapomněli na podzimní ligový zápas, ve kterém Atlético „vykradlo“ Santiago Bernabéu po výhře 1:0. Nemusíme připomínat, že vzájemné zápasy navíc hrají klíčovou roli v případě rovnosti bodů na konci sezony.

Pojďme se společně podívat, v jakém rozpoložení půjdou oba rivalové do vzájemného zápasu.

Defenziva

Atlético Madrid: Obrana je skutečnou chloubou Atlética. Právě Atleti mají s devatenácti inkasovanými góly nejlepší defenzivu v celé soutěži. Na druhou stranu, jakmile musel Diego Simeone do obrany v posledních zápasech zasáhnout, tak jistě už si nepočínala.

V plné nahotě se to ukázalo v posledním zápase na půdě Osasuny, kdy uštědřili domácí Atléticu debakl 3:0. Vůbec poprvé v sezoně dostalo Atlético v lize více než dva góly.

Real Madrid: Ta změna po novém roce byla prostě fantastická. Z děravé a prostupné obrany se stala nedobytná tvrz. Real dostal v roce 2014 ve všech soutěžích zatím pouhé čtyři góly!

Za tuto unikátní bilanci vděčí nejenom jistým brankářům, ale především zlepšeným výkonům obranné čtyřky. Ramos s Pepem hrají téměř bez chyb, navíc se k nim přidal uzdravený Varane. I o krajní posty je dobře postaráno. V neposlední řadě defenzivě výrazně pomáhá zkušený Xabi Alonso.

Ofenziva

Atlético Madrid: Strach jde především z útočného dua David Villa - Diego Costa. Především jméno druhého jmenovaného nemohou Madridistas ani vyslovit. Brazilský útočník se totiž na hřišti chová velmi nepatřičně. Na druhou stranu nelze opomenout jeho střelecké vlohy.

Co se týče zálohy, bude se Atlético opět spoléhat hlavně na kapitána Gabiho a tureckého křídelníka Ardu Turana. S výkony dolů šel v poslední době Koke, přesto si na něj musí dát defenziva Realu velký pozor. Španělský šikula dokáže vždy nepříjemně překvapit.

Real Madrid: Opěvované je především v posledních zápasech skvělé trio BBC. Tedy Bale, Benzema a Cristiano. Všichni tři mají unikátní formu, kterou potvrdili při demolici Schalke. Navíc Ronaldo má po třízápasovém trestu obrovskou motivaci. Jako žolík je ještě připraven Jesé.

Vynikající výkony předvádí v posledních zápasech také trojice středních záložníků. U Xabiho Alonsa a Luky Modriće jsme si už nějak na vysoký standard zvykli, ovšem v posledních duelech se k nim přidal také dříve kritizovaný Di María. Zaskočit může stále se zlepšující Illarra.

Trenér

Atlético Madrid: Diego Simeone už je v klubu delší dobu a dá se říct, že zázrak jménem Atlético má na svědomí především on. Klubu vtisknul jasnou tvář a sklíží úspěchy. Ty jsou založeny hlavně na pozorné defenzivě. V útoku nechává svým svěřencům mnohem volnější ruku.

V některých chvílích zápasu ale nedokáže udržet nervy na uzdě a to může jeho týmu někdy spíše škodit, než prospívat.

Real Madrid: Carlo Ancelotti si přes počáteční nedůvěry získává fanoušky na svou stranu. Je skutečně úžasné, jak dokázal se svým týmem zapracovat na defenzivě. Na lavičce navíc působí klidným dojmem a hráči za ním a jeho prací stojí.

Forma

Atlético Madrid: Velký zápas nepřichází pro Atlético možná v nejlepším možném čase. Z posledních šesti zápasů dokázal tým Diega Simeoneho vyhrát pouze dva, z toho jen jeden ligový. Sebevědomí týmu nezvýší ani dvě jasné porážky právě s Realem v domácím poháru. Na druhou stranu, motivaci budou mít hráči o to větší.

Real Madrid: Bílý balet je narozdíl od svého rivala možná v nejlepší formě za celou sezonu. Góly střílí jako na běžícím pásu a inkasuje jen minimálně. O to větší pozor si ovšem hráči budou muset dát na jakékoliv podcenění svého soupeře. To bude práce pro Carla Ancelottiho.

Hodnocení obou klubů dle aktuální formy podle portálu Real-madrid.cz

(1 nejhorší, 10 nejlepší) 

  Atlético Madrid Real Madrid C.F.
 Brankář 9 9
Obrana 8 9
Záloha 7 9
Útok 8 9
Lavička 7 7
CELKEM 39 43
Klíčová slova: atletico
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (35 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!