La Liga, 32. kolo (8.4.2012) | Výkop: 21:30

Stadion: Santiago Bernabéu (79 000 diváků)
Střelecká listina
Žádné branky
Reportáž utkání
Di María a hráči Valencie

<VIDEO> Santiago Bernabéu vidělo strhující zápas. Hosty podržel výborný brankář Guaita. Domácím přála dobře postavená branková konstrukce. Barcelona nyní ztrácí na Real Madrid jen čtyři body. Konec sezóny bude napínavý.

Hosté nastoupili v pozměněné sestavě. Zřejmě se projevila únava ze čtvrtečního utkání Evropské ligy. Největším překvapením bylo nenasazení Roberta Soldada. Real Madrid překvapil snad jen Albiolem v obraně. Zápas byl důležitý pro oba celky. Barcelona včera porazila Zaragozu a stáhla náskok Realu na tři body. Levante si poradilo s Atléticem Madrid a bodově se dotáhlo na Valencii. Oba týmy by tedy velmi rádi získaly tři body.

První poločas sice postrádal góly, ale k vidění byl parádní fotbal. Real Madrid sice dominoval v držení míče, ale s přibývajícím časem Valencia čím dál více zlobila. Největší hlad po gólu měl přirozeně Cristiano Ronaldo, který v 8. minutě trefil tvrdou ranou s lehkou tečí jednoho z hostů tyč. Utekla sotva minuta a Feghouli dalekonosnou ranou vyděsil Casillase. Projektil se však mezi tři tyče nevešel.

I následující gólovku měl na kopačkách Portugalec Ronaldo, který zakončoval kombinaci Özila a Benzemy. Guaita byl na svém místě. Real stupňoval tlak. Higuaín naslepo hledal volného Ronalda, kterému chyběly ke gólu jen centimetry. Na druhé straně bylo štěstí na straně domácích. Casillas nejprve vychytal Tina Costu, ale míč se odrazil k osamocenému Ricardovi Costovi, který trefil jen břevno. V 35. minutě si Casillas připsal po střele Piattiho další důležitý zákrok. Poločas končily střely Ronalda a Benzemy, ale stav byl stále 0:0.

Druhý poločas byl snad ještě napínavější. Mourinho stáhnul Higuaína za Di Maríu a bylo to znát. V 55. minutě však Tino Costa napálil parádní ranou břevno. Casillas znovu s úlevou pohladil brankovou konstrukci.

Do konce zápasu se hrálo ve strhujícím tempu. Ronaldo mohl jít dokonce sám na brankáře, ale Victor Ruiz mu nenápadně přišlápl během zpracování nohu, což nepostřehl rozhodčí. Když Kaká nahradil defenzivního Khediru, bylo jasné, že Mourinho sází jen na výhru. V 78. minutě poslal Di María pozdrav Guaitovi, který míč s velkými potížemi vyškrábl na roh. O dvě minuty později brankář Valencie nadvakrát úžasně zlikvidoval šanci Benzemy. Na hřišté se podíval i Soldado, který podle španělského tisku měl nějaké potíže a jeho start byl ohrožen.

Na poslední minuty poslal Mourinho do hry i Callejóna. Do děje tak zasáhla všechna ofenzívní esa Realu Madrid, ale gól to nepřineslo. V 85. minutě likvidoval San Iker šanci Alby. Nezaujatý divák nelitoval, že si zápas vybral. V nastaveném čase Guaita nejprve vychytal Benzemu a v posledních vteřinách i Di Maríu. Infartkový závěr Valencia s vypětím všech sil ubránila. Zápas skončil 0:0.

Vydáno: 08. 04. 2012 23:48 | Autor: thjuks