La Liga, 32. kolo (16.4.2011) | Výkop: 22:00

Střelecká listina
Cristiano Ronaldo (pen. 82.)Lionel Messi (pen. 53.)
Reportáž utkání
Zklamání při El Clásicu

<VIDEO> Liga je v rukou Katalánců. Remíza Los Blancos ničemu nepomohla. V sázce je však ještě Copa a Liga mistrů. Všude je však v cestě Barcelona. Úvodní branku zápasu vstřelil z Messi z penalty, kterou způsobil Raúl Albiol. Po tomto incidentu dohrával Real v deseti, ale i tak vyrovnal na 1:1. Gól vstřelil z penalty Ronaldo.

José Mourinho zvolil jako nejlepší variantu k poražení Barcelony hru na tři defenzivní záložníky. Už minulý týden si to vyzkoušel v Bilbau. Khediru a Xabi Alonsa doplnil Pepe na úkor kreativního Özila. Cílem Realu bylo jediné: Porazit Barcelonu za každou cenu. Remíza nic neřešila. Náskok osmi bodů sedm kol před koncem je až příliš. Bylo nutné ho stáhnout alespoň na pět bodů. Barcelona překvapila doplněním Piquého veteránem Puyolem, ačkoliv se do médií dostávali zprávy, že zraněný Katalánec si nezahraje zřejmě ani ve středečním finále Copy del Rey. Zbytek sestavy Barcelony byl předvídatelný.

Už při nástupu na hřiště stadionu Santiaga Bernabéua hráče Los Blancos jistě napumpovala elektrizující atmosféra překrásného chorea fanoušků. Celý starý Chamartín vedl své chlapce vpřed.

Již od prvního a zahajovacího hvizdu sudího bylo jasné, jaké bude to letošní ligové slavné El Clásico. Real Madrid od začátku zápasu pozorně bránil, nechával hrát barcelonské jejich hru, nicméně je držel na uzdě velmi daleko od Casillasovi branky. Jakmile se hráči katalánského celku přiblížili, byli okamžitě napadáni nepříjemnými záložníky a obránci Realu.

Do první velké příležitostise dostali hosté  jako první hosté. Messi dostal parádní pas ze záložní řady, sám před Casillasem ale neuspěl, když se pokoušel zkušeného brankáře Realu přehodit. Ten se ovšem nachytat nenechal.

Pak ale přišli šance na straně domácích, kteří hrozili většinou z rychlých brejků. Po jednom z nich střílel Benzema, Valdés jeho střelu neudržel a míč jen o kousek minul Valdésovu levou tyčku. Po následném rohu se dostal k nebezpečné hlavičce Ronaldo, nicméně nasměroval míč nad branku.

Ve 27. minutě se poprvé v tomto zápase dožadovali hráči Barcelony odpískání pokutového kopu. Villa si těsně před Casillasem postrčil míč a upadl. Opakované záběry ale ukázaly, že kanonýr Barcelony padal ještě než ke kontaktu vůbec došlo. Proto sudí správně penaltu nenařídil. Za protesty viděl ještě žlutou kartu Piqué.

I nadále jsme mohli sledovat stále stejný pohled. Barcelona u míče, dlouhé pasáže kolem půlící čáry, ale hlavně nebezpečný Real. Po dalším rychlém kontru mohl skórovat Di María, poté co si položil Puyola, ale výrazně přestřelil Valdésovu svatyni.

I v další velké příležitosti se ocitl hráč Realu, konkrétně Ronaldo. Marcelo chvíli vedl míč, aby pak našel fantastickou přihrávkou volného Cristiana Ronalda, který si ovšem na vápně špatně zpracoval a vracející se Adriano mu dokázal míč z nohy ukopnout.

Poté následovala nudná pasáž, ve které se příliš vzrušujícího opravdu nedělo. To chtěl ovšem změnit Messi, který si svým typickým způsobem potáhl míč a dokázal i vystřelit, Casillas byl však na místě.

Velkou příležitost si v nastavení prvního poločasu připsal i madridský celek. Po přetaženém rohovém kopu vrátil před branku míč Ramos, Ronaldo hlavičkoval úplně sám, jenže překonaného Valdése zastoupil na brankové čáře Adriano, který míč vyhlavičkoval pryč. První poločas tak skončil za nerozhodného stavu.

El Clásico

Druhý poločas jako by jen navázal na ten první. V 51. minutě mohl opět slavit Real, jenže Ronaldův krásný přímý kop skončil jen na tyči. Valdés by v tomto případě neměl šanci.

Z protiútoku však přišel jeden z nejdůležitějších momentů celého zápasu. Raúl Albiol nedokázal uhlídat nepříjemného Villu a musel ho ve vápně stáhnout. Za toto provinění následovala penalta a trochu překvapivě také červená karta pro stopera Realu. Z následné penalty se nemýlil Messi a poslal Barcelonu do vedení.

Poté provedl střídaní jak Real, tak i Barcelona. Na straně hostí bylo ovšem vynucené, ze hry musel odejít zraněný kapitán Puyol. José Mourinho pak poslal do hřiště především kreativního Özila. To se ukázalo jako dobrý tah, Němec se hned od začátku začal prosazovat a dělal obráncům Barcelony velké problémy.

V 62. minutě mohlo být ovšem pro Real ještě hůř. Po pěkné akci zakončoval ve vápně Xavi, jeho střela však skončila pouze na břevně Casillasovi brány. Po dalším hluchém období přišli na řadu opět střídání, domácí trenér poslal na hřiště Arbelou a Adebayora místo Xabi Alonsa a ?ngela Di Maríi. Pepe se tak opět posunul na místo štítového záložníka vedle Samiho Khediry.

Hned po svém nástupu se mohl prosadit Emmanuel Adebayor, to by si ale musel ve velké šanci míč lépe zpracovat. V další příležitosti neuspěl ani Cristiano Ronaldo, který střílel mimo.

Real se za svou aktivitu ale přece jen dočkal. Cristiano Ronaldo ve vápně přiklepl Marcelovi, který si dokázal míč přes skluzujícím Alvesem chytře posunout a brazilský obránce musel faulovat. Marcelo sice pádu trochu přidal, kontakt byl ovšem zřejmý.

Právě nyní ale přišel asi nejkontroverznější okamžik celého zápasu. Zatímco na druhé straně viděl Albiol za penaltový faul rovnou červenou kartu, již "žlutý" Dani Alves neviděl kartu žádnou. Alves měl být v tuto chvíli jednoznačně vyloučen. Ronaldo se však nenechal znervóznit, z penalty se nemýlil, poslal Valdése na druhou stranu a Real vyrovnal.

Poté si musel Casillas pohlídat ještě střelu Villy, která ale mířila doprostřed branky. Rozhodnout však mohl i Real. Po krásné akci střílel na hranici vápna dělovou ránu Khedira, Valdés byl ale pozorný a střelu kryl. Poté dával ještě Mesut Özil míč pod sebe, kde číhal osamocený Khedira, který by uklízel míč skoro do prázdné branky. Piqué ale přihrávku vystihl a gól Realu znemožnil. V nastavení se dostával do obrovské šance ještě Villa, míč si ale ve velké příležitosti nedokázal zpracovat. Zápas tedy skončil nerozhodně, což v podstatě již definitvně přiřklo titul Barceloně.