La Liga 2010/2011, 22. kolo (6. 2. 2011) | Výkop: 19:00

Rozhodčí: Rafael Ramírez Domínguez
Střelecká listina
Reportáž utkání
Domácí se dnes čtyřikrát radovali z gólu

Po výbuchu minulý týden v Pamploně dokázali hráči Realu Madrid doma získat zase tři body do tabulky La Ligy. Na Santiagu Bernabéu si díky brankám Kaká, Cristiana Ronalda, jenž dal dvě, a Adebayora poradili se San Sebastianem 4-1.

La Liga pomalu ukrajuje kolo za kolem a tento víkend nebyl výjimkou. Real Madrid čekal zápas až v neděli, zatímco Barcelona hrála už v sobotu. Blaugranas si doma poradili s Atléticem Madrid a řada tedy byla na Los Merengues. Tým ze španělské metropole čekal domácí duel, což už samo o sobě zavání třemi body, navíc soupeřem byl Real Sociedad, tudíž odborníci a fanoušci ani nic jiného neočekávali. Samozřejmě, výhra byla nutností, pokud by chtěli Mourinhovi svěřenci přemýšlet ještě o titulu.

Hrálo se tedy na Santiagu Bernabéu a hlavním rozhodčím byl Ramírez Domínguez. Start duelu byl pár minut po 19. hodině. Favoritem byl rozhodně Bílý balet, i když forma v posledních dvou týdnech mírně klesla. Desátý tým tabulky, San Sebastian, byl určitě motivací pro Xabiho Alonsa, který v něm fotbalově vyrostl.

V úvodní jedenáctce domácích dostal po dlouhé době šanci i obránce Ezequiel Garay. Kromě něj se vedle sebe do zálohy postavili Özil s Kaká a v útoku operoval Adebayor. První vteřiny patřily rozhodně Brazilci Kaká. Ten nejprve svojí zajímavě vyhlížející příležitost nedal, ale podruhé se už nemýlil. Míč mu přiťukl Arbeloa a bývalý hráč AC Milán skvěle obstřelil brankáře a zamířil ke vzdálenější tyči. Následně trošku zazlobili hosté po chybě Casillase, Tamudo svojí obrovskou možnost ale nevyužil.

Lépe hráli rozhodně domácí a potvrzení postavení přišlo ve 20. minutě. O ten se postarali Xabi, Kaká a hlavně Ronaldo, jenž zpoza vápna zamířil po zemi k levé tyčce Bravovy brány. Portugalský mág následně rozjel spíše 'one man show', kdy si na své konto připsal zajímavý trik se zády, kterým dříve v sezóně naštval hráče Atlética, následně si připsal dvě zajímavé šance. Poprvé zkoušel na malém vápně patičku, ta skončila vedle, poté pálil z dálky, ale Bravo byl na místě.

Real Sociedad se podruhé dostal do zajímavé šance v 39. minutě. Tamuda skvěle našel před bránou Griezmann, avšak Casillas ho famózně vychytal. Zasáhnout se však nepovedlo na druhé straně Bravovi už necelých pět minut před koncem poločasu. Roh Özila přistál na hlavě Cristiana Ronalda, pro kterého to byl už 50. gól v 50. zápase za Los Merengues. Hattrick mohl vystřelit v nastaveném čase, kdy jeho přímý kop těsně přeletěl břevno hostující svatyně. To byl konec, Bílý balet vedl 3-0.

Do druhého dějství se šlo beze změny a stále držel taktovku domácí Real. První příležitost poločasu si vypracoval po pěti minutách. Kaká vysunul Ronalda, jenž svojí křižnou střelou po zemi těsně minul. O minutku později se mohl naopak radovat Brazilec. Toho ve druhé vlně naše Adebayor, jenže Kaká trefil smolně břevno. Los Merengues měli v další desetiminutovce pár zajímavých náznaků šancí, bohužel nic z toho nevyšlo. A po hodině hry přišla první změna na domácí straně. Odešel střelec první branky, Kaká, za potlesku celého Bernabéua, když ho nahradil ?ngel Di María.

Velký závar před baskickou bránou přišel v 62. minutě. Hlavní roli hráli Ronaldo s Özilem, bohužel míč do sítě neprošel. Nezáživanou část zápasu vyplnila některá střídaní. Kromě hostů udělal změnu i José Mourinho, místo Carvalha poslal na hřiště Albiola. Necelých dvacet minut před koncem přišel první gól i na druhé straně. Tamudo v další velké šanci trefil Casillase, od kterého se míč odrazil naneštěstí do Arbeloy, jenž ho namířil přímo do sítě. Reakce domácích byla jednoznačná. Gólovky hned po sobě měli Adebayor a Ronaldo, ani jeden branku nedal.

Ta přišla v 78. minutě, kdy střelu Adebayora vyrazil Bravo, kterému poté míč vypíchl Özil. Naneštěstí byl v ofsajdu a královský velkoklub vedl stále o dva góly. Poslední hráč, který byl dnes Mourinhem stažen, byl právě Mesut Özil. Němce nahradil mladý Sergio Canales. Druhý gól za Real Madrid měl pět minut před koncem řádné hrací doby na kopačce Adebayor. Ten přesprintoval Labaku, obešel dalšího obránce, ale za Brava už míč nedostal. To se povedlo Ronaldovi o chvíli na to, jenže Portugalec netrefil bránu.

Šanci uzavřít skóre tudíž dostal Emmanuel Adebayor. V 89. minutě ho na kraji vápna našel Di María a Afričan vsítil gól ke vzdálenější tyči. V nastaveném čase ještě Argentinec přihrávkou do druhé vlny hledal před bránou Ronalda. Ten ale znovu nezavršil hattrick. I tak se však stal asi nejvýraznější postavou utkání, které skončilo 4-1.

Los Merengues dnes podali optimální výkon. Ano, pár chyb v defenzívě bylo, ale nakonec byla fatální pouze jediná. Dopředu jsme mohli být rozhodně produktivnější, ale tři body jsou tři body a ty se počítají. Skvělým výkonem nás mohl konečně potěšit Kaká, jemuž se v poslední době příliš nedařilo. Dobře zachytal i Iker Casillas, i když udělal jednu větší chybu. Nyní odjedou někteří hráči na reprezentační srazy, aby se mohli vrátit a připravovat na další víkend. To na nás čeká utkání s Espanyolem.

Vydáno: 06. 02. 2011 21:08 | Autor: Karlos (marca.com)