Jak to vypadá v Segunda División?

Čas 20. 12. 2010, 20:32 | Autor NikkiSinks
Segunda Division
Segunda Division

Celý fotbalový svět především sleduje spanilou jízdu Barcelony a dotahující se Real Madrid, který se snaží držet krok s katalánským týmem. Zajímavé věci se ale dějí také v Segunda Division, tedy druhé španělské nejvyšší soutěži.

O Primera División se denně dovíme mnoho nových věcí a událostí se mediálně odehrává opravdu moc, nicméně zajímavé situace se dějí i v Segunda Division, kde například hraje B-tým Barcelony, prozatím suverénní Real Betis a na dně se topící CD Tenerife a Gimnastic Tarragona. Ale vše se dozvíte v následujících řádcích.

Nejprve bychom se podívaly na týmy, které bojují o přežití a že jich není málo. Ve velmi špatné pozici se nachází poslední CD Tenerife, které ještě nedávno hrálo La Ligu a teď se potápí na úplné dno. Z šestnácti zápasů dokázali hráči Tenerife získat pouze 13 bodů a vstřelil pouhých dvanáct branek, čímž se řadí k nejhorším týmům. Pouze sedmnáctá SD Huesca vstřelila stejně málo branek. Huesca se může alespoň pyšnit tím, že je o pět míst výše než Tenerife. Tenerife může brát jako pozitivum fakt, že 26 inkasovaných branek díky prostupné obraně SD Ponferradina není nejvíce. Zmiňovaný klub Ponferradina inkasoval již 29 branek a nachází se na místě dvacátém a má o dva body víc než poslední Tenerife. Mezi těmito dvěma kluby se nachází další zklamání, tedy Gimnastic Tarragona. Tým, který chtěl s trochou štěstí útočit na postup do Primera Division. Momentálně se ale nachází v sestupových vodách. Čtvrtým týmem do party prozatím je Albacete Balompié, které má ale o dva body více než SD Ponferradina a o 5 bodů více než poslední Tenerife. Zatím docela příjemným překvapením je AD Alcorcón, který díky heroickému vítězství v minulé sezóně nad Realem Madrid postoupil do Segunda Division a zatím se drží nad sestupovými vodami, i když je pravdou, že pouze o jediný bod.

Matné výkony předvádí i Recreativo Huelva, tedy tým, který se nachází na patnáctém místě v tabulce. Velmi kvalitně se v přípravě ukazoval Real Valladolid, ale zatím jeho výkony stačí pouze na jedenácté místo. Na devátém místě je příjemné překvapení a tím je tým Villarrealu CF B. O tři místa výše je B-tým Barcelony, který zatím hraje také velmi dobře a Real Madrid se musí ještě hodně v tomto ohledu učit. Loni sestoupivší Xerez CD se momentálně nachází na místě pátém a na třetí postupové místo ztrácí šest bodů. Pouhých pět bodů na třetí místo ztrácí FC Cartagena, která stejně jako minulý rok ukazuje pravidelně dobré výkony a opět se hlásí do boje o postup.

Tři první týmy jsou ale přece jen trochu před ostatními. Jedná se o třetí Celtu Vigo, která se chce konečně vrátit do Primera Division a momentálně ztrácí pouze bod na druhý tým, kterým je Rayo Vallecano. Maličký klub z Madridu hraje výborně a bojuje velmi aktivně o postup do Primera Division. Klub z Madridu ale ztrácí čtyři body na první Real Betis, který má ještě zápas k dobru. Real Betis má momentálně skvělou fazonu a postup do Primera Division by mu neměl uniknout, pokud nepoleví ve svých výkonech. 

Teď se pojďme podívat na statistiky. Nejvíce vítězství na svém kontě má Real Betis, již dvanáct. Nejméně vítězství předposlední Gimnastic Tarragona, která se radovala pouze dvakrát. Nejméně remíz má opět vedoucí Real Betis, pouze dvě, naopak remízovým králem je s deseti remízami Recreativo Huelva. Nejvíce porážek na svém kontě má AD Alcorcón a CD Tenerife, rovných devět. Nejméně naopak vedoucí Real Betis, který poznal hořkost porážky pouze dvakrát. Co se týče skóre, tak je na tom nejlépe vedoucí Real Betis, který vstřelil již 39 branek. Velmi překvapivě je na druhém místě nejlépe střílejících týmů desátá FC Granada, která dala 30 branek. Nejméně branek dal již zmíněný CD Tenerife a SD Huesca. Nejméně branek inkasoval Real Betis, pouze čtrnáct. Sedmé Elche FC inkasovalo branek patnáct. Nejvíce branek dostal tým SD Ponferradina, celkových 29 branek.

Na domácím hřišti je nejlepší Rayo Vallecano, nejhorší výkony na domácím hřišti předvádí CD Tenerife. Rayo Vallecano doma ještě neprohrálo, stejně jako Real Betis, který ani neremizoval, což znamená, že všechny zápasy vyhrál.   Naopak venku je nejlepší Real Betis a nejhorší AD Alcorcón. Venku naopak nevyhrál ani jednou tým Recreativo Huelva, Girona FC a AD Alcorcón. Vše poukazuje na to, že Segunda Division bude ještě velmi zajímavá a my se v příští sezóně můžeme těšit na nové zajímavé soupeře.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (25 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!