El Clásico speciál: Srovnání týmů před zápasem

Čas 29. 11. 2010, 11:24 | Autor podvinho
El Clásico
El Clásico

Již dnes vypukne nejsledovanější zápas ve Španělsku a možná i na celém světě. Je tady El Clásico. Většina odborníků, expertů, ale i známých osobností, si myslí, že nás čeká jedno z nevyrovnanějších a snad i nejlepších zápasů historie. Naše analýza to jen potvrzuje.

FORMA
Cara

FC BarcelonaFC Barcelona: Barcelona zažívá skvělý vstup do sezóny, i když to tak ze začátku po domácí prohře s Hérculesem nemuselo vypadat. Poslední zápasy se ale týmu daří, poslední tři domácí zápasy odehrála Barcelona proti silnému trojlístku (Valencia, Sevilla, Villareal) a všechny utkání zvládla a naplno bodovalo. Jedinou ztrátou kromě zmiňované prohry byla remíza v domácím zápase s Mallorcou, která obrala i Real. V Lize Mistrů je to sice o něco horší, ale díky dobrému poslednímu zápasu si i katalánský klub zajistil postup, když dokázal rozstřílet řecký Panathinaikos. Předtím však jen remizoval v Kodani a ani doma si s dánským mistrem neporadil nikterak suverénně. Ve španělském poháru si Barcelona s přehledem poradila s týmem AD Ceueta, kterému nedala šanci.

Real MadridReal Madrid: I Real prožívá fantastický start do sezóny, dokonce ještě o něco lepší než Barcelona. Narozdíl od katalánského klubu totiž ještě v sezóně neprohrál a ztrátu si připsal jen ve dvou zápasech, které skončili remízou. Byl to hned první zápas na půdě Mallorcy a poté zápas na hřišti Levante. V obou zápasech gól nepadl. Zbylá utkání dokázal Real vyhrát a to většinou dost výrazným rozdílem, hlavně poslední zápasy mu vyloženě sedly a soupeřům naděloval. V Lize Mistrů je madridský klub také naprosto suverénní. Z pěti zápasů remizoval jen na půdě AC Milán, kde vyrovnával těsně přes koncem. Zbylé zápasy dokázal vyhrát, za zmínku stojí debakl na hřišti Ajaxu, kde domácím uštědřil hned čtyři branky. V domácím poháru také postoupil, i když v prvním zápase na půdě Murcie jen remizoval 0:0. V domácí odvetě si ale Bílý Balet počínal dobře a zvítězil čtyřbrankovým rozdílem.


N?LADA
Cara

FC BarcelonaFC Barcelona: Nálada týmů samozřejmě souvisí s jejich formou a proto nyní skoro nemůže být u katalánského týmu lepší. Hráči si velice věří i v El Clásicu a dávají to jasně najevo. Jako svoji výhodu považují domácí fanoušky. Celková nálada je velmi uvolněná a všichni již se těší na očekávaný zápas.

Real MadridReal Madrid: Ani v Realu nečekejte nějaké chmurné tváře. Všichni hráči i členové realizačního týmu si momentální výsledky a výkony užívají a proto nemůže být nálada lepší. Hráči se navzájem podporují a na El Clásico si věří. Odhodlání zlomit sérií špatných výsledků ve vzájemných zápasech je obrovské.


MARODKA
Cara

FC BarcelonaFC Barcelona: Barcelona má zatím na zranění v sezóně štěstí, většina klíčových hráčů je zatím v pohodě a tak tomu je i nyní. Pep Guardiola má k dispozici v podstatě všechny hráče, žádné klíčové ztráty na barcelonské straně nanajdeme.

Real MadridReal Madrid: I Real si zatím na zdravotní stav stěžovat nemůže. Po problémech v přípravě se vše uklidnilo a od začátku chybí jen dlouhodobě zraněný Kaká. K němu se přidávaly spíše menší zranění. Před El Clásicem však fanoušky zasáhla zpráva, že menší problémy mají Carvalho, Khedira a Higuaín. Všichni jsou ale nakonec v nominaci.

OBRANA
Cara

FC BarcelonaFC Barcelona: Obrana Barcelony pracuje velmi dobře, ale přece jen to není tak skálopevný val, který jsme znali z minulé sezóny. Občasné chybičky si dovolí i Pique či Puyol, menší problémy s návraty má Dani Alves a i když si na to nejspíš bude dávat velký pozor, zde je šance Realu na úspěch. Nicméně obrana zůstává stále kvalitní a s podporou zlepšujícího se Valdése bude opět silná. Otázkou jen zůstává, kdo nastoupí na levém kraji.

Real MadridReal Madrid: To u Realu je situace jiná. Obrana se rapidně zlepšila a nyní tvoří jednu z vůbec nejlepších a nejkompaktnějších na světě. Úvod sezóny vyšel hlavně Ricardovi Carvalhovi, který se ihned po svém příchodu stal šéfem obrany a ve spolupráci s Pepem jim to zatím klape. Na kraji se neuvěřitelně zlepšil Marcelo a u Ramose na pravém kraji je vidět, že přeci jen musí více bránit, než tomu bývalo dříve. Forma brankáře Casillase pak nemůže být lepší. Pokud si Pepe ohlídá občasné zkraty a chyby, měla by být právě obrana hlavní stavební kámen madridského úspěchu.


ÚTOK
Cara

FC BarcelonaFC Barcelona: Oba celky jsou zatím mašiny na góly. Barcelona zatím nastřílela 33 branek v lize, 12 v Lize Mistrů a 7 v domácím poháru Copa del Rey. Nejlepším střelcem mužstva je pak Lionel Messi, který se opět potkal s velmi dobrou formou. Není to ale jen on, kdo znamená velké nebezpečí. Pozornost ostatních týmů určitě vzbuzuje i španělský kanonýr David Villa či mladíci Pedro nebo Bojan. Kvalitní záloha se Xavim a Iniestou také znamená velké nebezpečí.

Real MadridReal Madrid: Po příchodu trenéra Mourinha se čekalo, že Real na svém střeleckém apetitu ubere. Opak je ale zatím pravdou. Po úvodních nevýrazných zápasech se Bílý Balet rozjel a v posledních zápasech střílí branky jako na běžícím pásu. V lize jich má stejně jako Barcelona 33, v Lize Mistrů 11 a v domácím poháru 5. Nejlepším střelcem týmu je Cristiano Ronaldo, který se po nevýrazném úvodu rapidně zlepšil. Několik branek zaznamenal také Higuaín a začíná se prosazovat i prozatimní náhradník Benzema. Velké nebezpečí pro soupeře znamená také Di María či Mesut Özil.

HRA
Cara

FC BarcelonaFC Barcelona: Hlavně v úvodu to nebyla ta perfektní Barcelona, jak je mnohdy popisována. Hra byla až příliš pomalá a šancí nebylo přece jen tolik, na kolik jsme byli v podání tohoto celku zvyklí. Postupem času se samotná hra zlepšuje, ale stále je to mnohdy až moc statické a profesorské. Pokud některý tým dobře napadá, má zatím Barcelona občas problémy.

Real MadridReal Madrid: Ani Real v úvodu soutěže zrovna nenadchl. Hra byla dost jednoduchá a nepříliš zajímavá. Postupem času se ale Bílý Balet výrazně zlepšil a začal uchvacovat zajímavou hrou, ve které nechybějí branky. V posledních zápasech byl tak Real za svou hru velmi chválen a tuto tvář by si rád ponechal i do El Clásica.


TRENÉR
Cara

FC BarcelonaFC Barcelona:  Každý vidí tento zápas trochu jinak. Hlavní je samozřejmě boj o tři body, ale často se utkání zmiňuje i jako boj dvou velmi úspěšných trenérů. Na straně Barcelony je to samozřejmě Pep Guardiola, na kterého pěl slova chvály i jeho protějšek Mourinho. Guardiola vyznává ofenzivní styl, ale dokáže i účelně bránit. Navíc si dokáže velmi dobře poradit s hvězdnými hráči, kteří pod ním hrají rádi. Guardiola moc dobře ví, kdy dát hráči volnost a kdy naopak trvat na svém. Navíc umí překvapit zajímavými taktickými tahy, které soupeř neočekává.

Real MadridReal Madrid: Na druhé straně barikády stojí samozřejmě José Mourinho. Velmi kontroverzní postava, ale hlavně vynikající trenér, za kterého mluví výsledky a získané tituly. Nedá se úplně přesně říci, jaký styl trenér Realu vyznává, vždy se přizpůsobuje týmu, ve kterém zrovna působí. Jeden rys je ale jasný, zabezpečená a skvěle organizovaná obrana, díky které mají hráči vpředu velkou volnost. I Mourinho, podobně jako Guradiola, umí skvěle jednat s hráči, kteří za ním na oplátku stojí. Navíc umí využít i média jako vynikající prostředek. I on umí soupeře překvapit zvolenou taktikou či zajímavým tahem.

 

 Z?KLADNÍ STATISTIKA
 
  FCB 
 Liga BBVA10 - 1 - 1
 10 - 2 - 0
 Liga Mistrů
 3 -2 - 0
 4 - 1 - 0
 Nejlepší výsledek
 Alméria 0-8 FC Barcelona  Real Madrid 6-1 Deportivo
 Real Madrid 6-1 Racing
 Nejhorší výsledek
 FC Barcelona 0-2 Hércules 
 Mallorca 0-0 Real Madrid
 Levante 0-0 Real Madrid

 

 VSTŘELENÉ BRANKY
 
  FCB 
 Liga BBVA33
33
 Liga Mistrů
12
11
 Copa Del Rey
7
5
 Celkem5249

 

 OBDRŽENÉ BRANKY
 
  FCB 
 Liga BBVA8
6
 Liga Mistrů
3
2
 Copa del Rey
1
1
 Celkem12
9

 

 NEJLEPŠÍ STŘELCI
 
  FCB
Lionel Messi
 
Cristiano Ronaldo
 Liga BBVA13
14
 Liga Mistrů
6
3
 Copa del Rey
1 1
 Celkem
2018

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (43 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!