Preciadův hněv

Čas 15. 11. 2010, 17:36 | Autor thjuks | Zdrojguardian.co.uk, marca.com
Manolo Preciado
Manolo Preciado

<Aktualizováno> Co se dělo po zápase Sporting Gijón - Real Madrid, kterému předcházela slovní roztržka mezi trenéry obou týmu?

Neprofesionální chování trenéra Sportingu Gijón Manola Preciada neznalo mezí. Před zápasem nejprve hanlivě Mourinha označil hanlivě výrazem „canalla“, což lze přeložit jako svině či dareba, lump, ničema. Reagoval na slova trenéra Realu Madrid, který ostře kritizoval Preciadovu jedenáctku v utkání na Nou Campu.

Lodivod Sportingu postavil prakticky samé náhradníky. „Pokud tu jsou týmy, které jim (Barceloně) darují zápas postavením rezervních hráčů, protože si myslí, že je nemohou porazit... Jestli se to stáne často, může nám to vše stěžovat,“ rozčiloval se Mourinho.

Preciado se rozčílil a křičel: „Kdo si sakra myslí, že je?“ Také se nechal slyšet, že suspendovaného Mourinha měli raději posadit k Ultras místo do VIP boxu. Španělský trenér je známý svým ostrým jazykem. Tentokrát zašel příliš daleko.

Stadion v Gijónu El Molinón je známý tím, že se tam poprvé v roce 1979 použil antimadridistický chorál „¡Así, así, así, gana el Madrí!“ (Takhle, takhle, takhle vyhrává Madrid), který doprovází všechny kontroverzní výroky rozhodčích. Na hráče Realu Madrid létaly odpadky. Na tribuně se objevili nápisy jako třeba „Můžete mít miliony, ale koule nemáte“ nebo „Jste v téhle soutěži jenom díky vaší peněžence“. Další plátno představovalo znuděné školáky s nápisem „Pan Mourinho sedí tady“, přičemž místo „tady“ představoval ochlupený penis. Mezitím ultras skandovali: „Mourinho sedí s námi, sedí s námi...“ José Mourinho během zápasu seděl tiše ve svém VIP boxu a občas něco promluvil do své vysílačky, kterou komunikoval s lavičkou. Mourinha během zápasu snímala stanice Canal+.

„Možná jsem zašel příliš daleko,“ nechal se po zápase slyšel Preciado. „Ale ne v myšlence. Jsem velmi pyšný na to, co jsem řekl. Myslím, že nejlepším způsobem, jak se bránit, je mluvit nahlas.“ Poté podle jeho slov šel do svého auta a Mourinho na něj ukazoval dva zdvižené prsty. „Nevím, jestli to znamenalo vítězství nebo dvojku jako Segunda División (druhá nejvyšší soutěž), ale dokážu si to představit,“ vysvětlit horkokrevný Preciado.

Že hodil po autobusu Realu Madrid flašku a trefil nějakého diváka už neřekl. Přitom se měl držet za genitálie a křičet: „Barcelona vám dá bůra.“ Na to k němu přišel kondiční trenér Realu Rui Faria a řekl mu, že by měl méně mluvit a radši se starat, ať jeho tým nesestoupí. Preciado ale tvrdí, že jen křičel „Segunda, Segunda!“

Verze obou táborů se liší, pravda bude asi někde uprostřed. Nicméně Preciado by se měl zamyslet, jak se má chovat trenér, který má být svým vystupováním vzorem pro své hráče. O uznání gólu Higuaína řekl: „Nebudu to komentovat.“ Podle všeho tam vidí křivdu a faul Benzemy. Že Argentinský útočník vstřelil o několik minut dříve podle všeho regulérní gól (pískal se ofsajd) už Preciado nezmínil. Španělský kouč nemá snadný život, to nelze popírat. Žena mu zemřela na rakovinu a 15letý syn se zabil při autonehodě, ale v profesionálním životě se musí naučit ovládat.

Samotná atmosféra během zápasu také nebyl kdovíjaká. Hráči Sportingu se chovali agresívně, rozkouskovávali hru a často se „váleli“ po hřišti. Cristiano Ronaldo po zápase řekl, že soupeř hrál antifotbal. Více o atmosféře zápasu vypoví toto video Canalu+.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (66 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!