Report: Hércules - Real Madrid 1:3

Čas 30. 10. 2010, 22:06 | Autor thjuks | Zdrojfoto: Daylife.com
Ángel di María vyrovnával na 1:1

Domácí tým potvrdil svoji formu a favorita pořádné potrápil. Po prvním poločase sice Hércules vedl, ale v druhém Real Madrid zlepšil svoji hru a vstřelil tři branky.

Vývoj utkání nevypadal, jako že spolu hraje vedoucí tým tabulky s třináctým. Alespoň v prvním poločasu rozhodně ne. Zápas se v mnohém podobal střetnutí předsezónní přípravě. Vývojem i výsledkem.

Podobně jako před zápasem s Barcelonou, i nyní prohlásil sebevědomý domácí trenér Esteban Vigo, že se chystá svého soupeře porazit. Vigo věděl co říkal. Na Real Madrid svůj tým připravil skvěle.

Real Madrid začal utkání téměř se stejnou sestavou, jako v posledním zápase proti Santanderu. Jediným rozdílem byl Sergio Ramos, který po návratu ze zranění nahradil Arbelou. Po dvouzápasovém trestu se vrátil do sestavy Hérculesu znovuzrozený střelec David Trezeguet. Naopak nenastoupil Royston Drenthe, hráč Realu Madrid na hostování v Hérculesu, ačkoliv se spekulovalo o tom, že jeho současný tým zaplatí Realu neskutečnou dvoumilionovou pokutu (částka je v eurech) a hráče postaví.

Domácí tým doslova vletěl na Real Madrid. Hned bylo jasné, že se nechystá betonovat. Už třetí minuta přinesla změnu skóre.  Pravý obránce Hérculesu Cortés odcentroval přes pasívního Marcela na Trezegueta, pro kterého nebyl problém hlavou skórovat. Zvlášť když Pepe byl jen přihlížejícím divákem branky.

Real Madrid se jevil pasivně. Ačkoliv mnohem více držel balon než-li soupeř, nevedlo to k ničemu. Hra Hérculesu byla více efektivní. Domácí tým perfektně bránil prakticky všemi hráči a zároveň se rychle přesouval do nebezpečných protiútoků. Královský klub poprvé nebezpečné zahrozil až ve 23. minutě, když se Ronaldovi podařilo prakticky z kroku parádně vypálit z dálky. Domácí brankář Calatayud střelu robinsonádou vyrazil do strany k Higuaínovi a poradil si i s jeho dorážkou.

O 120 sekund později chybělo málo k tomu, aby Trezeguet vstřelil svoji šestou branku sezóny. Iker Casillas si naštěstí z jeho pokusem (po centru tentokrát z leva) poradil a Madrid podržel.

Ve 30. minutě zajímavě z voleje vypálil Xabi Alonso, ale jeho parádní střela postrádala díky opačné falši přesnost. Real Madrid se snažil soupeře tlačit a svoje úsilí stupňovat, ale k brance to nevedlo. Největší šancí do poločasu byl Higuaínův polocentr, polostřela z velkého úhlu. Calatayud si s pokusem poradil a Ronaldovi se nepodařilo v dorážce prostřelit obránce.

První půle dopadla příznivěji pro domácí mužstvo, ale do druhé půle vběhl lepší Real Madrid. V kabině zřejmě zafungovalo kouzlo José Mourinha. Poslední pětačtyřicetiminutovka bylo jednoznačně bílá...

V úvodu poločasu se zranil domácí Thomert a musel střídat. Realu Madrid se už po sedmi minutách druhé půle podařilo vyrovnat. Ronaldo z dálky vypálil na první pohled celkem nenápadně, ale Calatayud měl s míčem hodně starostí a jen ho vyrazil před sebe přímo na Di Maríu. Argentinec se proti Hérculesu trefil stejně jako v přípravě.

Hércules se už nadále soustředil jen na defenzívu a do útoku už nic nevymýšlel. Real Madrid stupňoval svůj tlak a bylo jen otázkou času, kdy to tam spadne. José Mourinho nechtěl nechat nic na náhodě a toužil po třech bodech. Proto tedy na poslední čtvrthodinku poslal na hřiště Benzemu místo Pepeho. Náhradním stoperem v případě potřeby měl být Khedira. Tah se vydařil.

Francouzský útočník byl u obou branek, které Madrid vstřelil v následujících minutách. V 83. minutě Benzema poslal patičkou Marcela do křídla, naběhl si do pokutového území a vzápětí se mu míč vrátil. Benzema bez přípravy vystřelil. Domácí brankář sice střelu pohotově vyrazil, ale pouze jen na Ronalda. Vedení 1:2 bylo zasloužené.

José Mourinho na vedení okamžitě zareagoval a vystřídal Higuaína a Özila za Arbelou a Raúla Albiola. Rázem bylo na hřišti pět obránců. Osud si však přál ještě jednu branku. Benzema přijal balon na pravém křídle, počkal si, až mu naběhne Ronaldo, kterému naservíroval další branku. Cristiano Ronaldo se trefil nechytatelně a vstřelil svoji jedenáctou branku v sezóně. V poslední minutě normální hrací doby mohl dokonce Ronaldo dokonat hattrick, jenže v rozhodující chvíli branku přestřelil.

Po rozpačité první půli musíme pochválit zlepšený výkon a bojovnost borců Realu Madrid. Bílý balet zůstává na první příčce La Ligy.