Report: Real Madrid 6-1 Racing Santander

Čas 24. 10. 2010, 09:44 | Autor podvinho | Zdrojnikkisinks, marca.com
Ronaldo se raduje po další brance

Real Madrid znovu exceloval a opět soupeři naděloval velké množství branek. Tentokrát kanonádu odnesl hostující Racing, který odešel, stejně jako Deportivo, se šesti inkasovanými góly. Blýskl se především Cristiano Ronaldo, který vstřelil čtyři branky, po jedné pak přidali Higuaín a Özil.

Real Madrid se díky této výhře posunul opět do čela La Ligy, kde také po tomto kole zůstane. Pojďme se ale podívat, jak zápas probíhal. Real Madrid byl velmi aktivní od prvních minut. Do útoku se od prvních minut hnal především Cristiano Ronaldo a Gonzalo Higuaín.

Argentinský útočník nejprve využil neskutečně přesnou přihrávku svého rodáka, Di Maríi, když se poté ocitl v situaci jeden na jednoho a překonal gólmana hostí. Díky brance Higuaína vedl Real Madrid 1:0. O chvíli později se díky skvělému pressingu dostal míč opět do pokutového území, kde jej po krásné přihrávce ze strany uklidil do branky Cristiano Ronaldo. Real Madrid tedy vedl 2:0.

Od té chvíle začal jeden z nejlepších večerů pro Cristiana Ronalda na Santiago Bernabéu. Portugalský záložník odehrál fantastické utkání, když ke své úvodní brance ještě přidal další tři. Svou přihrávkou mu k tomu dopomohli Özil a Di María.

Za svůj čtvrtý gól může Cristiano Ronaldo vděčit Di Maríovi, který byl faulovaný v pokutovém území a sudí zápasu ukázal na pokutový kop. Nejlepší střelec La Ligy se opět nemýlil. Posledním gólem Realu Madrid se blýskl Özil, který využil v 64. minutě krásnou přihrávku Xabiho Alonsa a bez problémů překonal soupeřova brankáře.

Racing byl bezradný po většinu zápasu, ovšem nakonec se mu podařilo skóre alespoň korigovat. Krásnou akci vytvořil Rosenberg a pěknou střelou se ukázal Diop, který vstřelil alespoň jednu branku pro Racing. Není se čemu divit, posledních dvacet minut hrál Real Madrid velmi laxně.

Hráči, které vytáhl Mourinho z lavičky, se příliš neukázali. Po zranění se vracející Sergio Canales zahodil stoprocentní šanci, několik míčů ztratil, nic velkého na hřišti neukázal. Benzema, který nahradil Higuaína, rovněž nehrál dobře, i když na hřišti hrál pouze dvacet minut, pokazil toho opravdu hodně.

Kdybychom se podívali především na první poločas a zapomněli na koncovku zápasu, tak bychom mohli říct, že Real Madrid odehrál fantastické utkání. Svěřenci José Mourinha hráli velmi rychlý fotbal, zakládali kombinační akce, což se muselo rozhodně líbit fanouškům, kteří přišli na stadión. Válec s názvem Real Madrid tak jede dál, zůstává v čele tabulky a v příštím kole hraje na hřišti Herculesu.

Higuaín

10. Higuaín, 15., 26., 47. a 55. (pen) Cristiano Ronaldo, 63. Özil Skóre73. Diop