Report: Real Madrid 3-0 Espanyol

Čas 21. 09. 2010, 22:52 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Higuaín se konečně prosadil

<Aktualizováno> Real Madrid si došel pro další vítězství v řadě a opět se vyhřívá na výsluní tabulky. Na první pohled jednoznačné vítězství se ale rodilo velmi složitě. Branky si nakonec připsali všichni útočníci.

Od začátku zápasu bylo jasné, že Real nečeká lehký zápas. Bílý Balet sice nejdříve držel více míč, poté se však chvilkami zdálo, že má optickou převahu hostující Espanyol, který také dobře kombinoval a nedělal příliš chyb.

I díky tomu měli hráči hostů první šanci, když již v šesté minutě střílel těsně mimo Callejón. Poté ale přišli šance domácího týmu. O minutku později totiž střílel Di María, ale Kameni se vyznamenal a jeho ránu vyrazil nad branku.

Poté se hra uklidnila a žádný z týmů si nemohl vytvořit šanci. Zaujalo tak až krásné sólo Di Maríi zakončené střelou mimo. Ve 27. minutě rozehrál typicky Cristiano Ronaldo přímý kop a míče se ve zdi dotkla ruka hostujícího hráče. Jestli si kryl obličej, lze jen těžko odhadnout, avšak penalta byla určitě velice přísná. Ronaldo ji proměnil a tak Bílý Balet vedl o jednu branku.

Následovala opět nudnější pasáž, ve které se hra odehrávala spíše ve středu hřiště. Největší šanci si pak připsali hráči hostů, jenže Verdú naštěstí branku z malého vápna netrefil. Poločas tak skončil jednobrankovým vedením domácího týmu.

Hned po poločase se do první velké šance dostal Higuaín, ale z otočky netrefil branku hostí. Poté se hra znovu uklidnila a skóre se nezměnilo i díky dobrému zákroku Ikera Casillas.

Poté přišla karetní hra hlavního rozhodčího, který nejdříve vyloučil po druhé žluté kartě Pepeho a o dvě minuty později i Galána, který dostal po faulu na Ronalda rovnou červenou kartu.

Definitivní pojistka přišla v 79. minutě. Ronaldo krásně uvolnil Higuaína a ten se nemýlil. Ihned po gólu ho vystřídal Benzema a i ten se o chvíli později dokázal střelou z vápna prosadit. V samotném závěru dostal červenou kartu i druhý stoper hostů Forlín. Konečný výsledek je tedy 3-0 pro domácí Real.