Report: Málaga CF 1-1 Real Madrid

Čas 16. 05. 2010, 21:02 | Autor podvinho | Zdrojkarlos, marca.com
Zklamání
Zklamání

Los Merengues v posledním zápase sezóny neuspěli na půdě Málagy po nepříliš přesvědčivém výkonu. Domácí poslal na začátku duelu do vedení Duda, po poločase srovnal na konečných 1-1 Rafie van der Vaart. Ale ani výhra by nám nestačila, Barcelona totiž doma porazila Valladolid a je mistrem.

Real Madrid nebyl před utkáním v lehké situaci. Věděl, že titul již nemá ve svých rukou a navíc že Barcelona má doma celkem hratelného soupeře bojujícího o sestup.

Domácí Málaga měla sice podobný osud, ale hrála na domácím stadionu, kde ji podporovalo mnoho fanoušků, kteří věřili v záchranu svého týmu. Od začátku zápasu bylo jasné, kdo má větší motivaci. Los Blancos to rozhodně nebyli.

Od první minuty se hrál nudný duel, domácí hráli velice bojovně a zarputile, což jejich soupeři nesedělo. Real se snažil kombinovat, ale jeho klasická hra se nedařila a díky zdvojování až ztrojování Cristiana Ronalda se ani on nedostával do šancí.

Již v 9. minutě přišel velký šok. K obrovské radosti domácích se prosadil Duda a Málaga se tak dostala do vedení. Ani tento gól ale nezlepšil celkovou hru, hlavně tedy Realu. První šanci královského klubu měl Higuaín, ale gól dát nedokázal.

Ve 25. minutě se poprvé prosadil Cristiano Ronaldo, ale brankář domácích jeho pokus zlikvidoval. Když se Real snažil o vyrovnání, přišla nepříjemná zpráva. Barcelona dokázala vstřelit dvě branky a o titulu bylo prakticky rozhodnuto. Na hráčích byla v tuto chvíli vidět velká nechuť.

Přesto se dokázal Bílý Balet propracovat do další šance, ale ani Van der Vaart gól nedal. Na druhé straně mohl znovu skórovat Duda, jeho střela ale branku minula. Těsně před poločasem se ještě v šanci ocitl Vaart, ale díky skvělému zákroku domácího brankáře se stav nezměnil. Poločas tedy skončil 1:0 pro domácí.

Hned na začátku druhého poločasu se už ale skóre měnilo. Do třetice všeho dobrého se dostal do šance Van der Vaart a tentokrát již proměnil a vyrovnal tak na 1:1.

Po tomto gólu se hra vrátila do zajetých kolejí, které diváka určitě nebavili. Real sice držel míč, ale většinou dost daleko od branky domácích. Kombinace byla pomalá a centry do vápna se nedařili.

V 63. minutě se dostal do šance Granero, ale i jeho vychytal domácí brankář. O chvíli později hřmělo na druhé straně, ale díky Casillasovi zůstal remízový rezultát. Poté se na hřiště dostal i Benzema a hned se připomněl. Dostal se dokonce do dvou zajímavých příležitostí, ale domácího brankáře nepřekonal ani jednou.

Proto skončil zápas remízou a Real tak ztratil po dlouhé době body. Mrzet ho to ale příliš nemuselo, jelikož Barcelona svůj zápas s přehledem vyhrála a pojistila si tak zisk mistrovského titulu. Naopak domácí se dokázali zachránit a uvidíme je v lize BBVA i příští rok.