Report: Real Zaragoza 1-2 Real Madrid

Čas 24. 04. 2010, 20:17 | Autor podvinho | Zdrojthjuks, marca.com
Higuaín v souboji s Anderem Herrerou

Real Madrid získal dnes na stadionu La Romareda cenné tři body a je dále ve hře o ligový titul. Po zranění se skvěle vrátil Brazilec Kaká, který brzy po svém příchodu na hřiště vstřelil vítězný gól! První branku Realu vsítil Raúl, který se ale opět zranil.

Real Madrid dokázal opět získat všechny body a udržel se tak na dostřel první Barceloně. Stále tedy ztrácí jediný bod. Naděje na titul je stále velká!

Jednoduchý zápas ale na hostující Real v Zaragoze určitě nečekal. Od začátku zápasu bylo jasné, že půjde o velice tvrdý a bojovný duel. Domácí se nechali pohltit skvělou atmosférou a byli nepříjemnými soupeři.

Začátek zápasu ale vyšel spíše Realu, který držel míč a vytvářel si šance. Hned ve 3. minutě měl obrovskou příležitost Ronaldo, ale při samostatném průniku nedokázal brankáře domácích překonat.

O chvíli později střílel znovu Ronaldo, ale Roberto byl připraven. V 8. minutě přišla další příležitost, ale Guti nedokázal v klíčovém okamžiku přesně přihrát a dobíhající Jarošík ukopl na poslední chvíli míč před Ronaldem, který by jinak skóroval do prázdné branky.

Po tomto zajímavém okamžiku ale plejáda šancí skončila. Hrálo se dále tvrdě a rychle, ale všechny pokusy o kombinaci končili před velkým vápnem soupeře. Za zmínku tak stojí spíše nepříjemné momenty.

V 15. minutě se totiž zranil záložník Realu Van der Vaart a musel střídat. Na hřiště se tak dostal Raúl, který se vrátil na trávníky po menší pauze zaviněné zraněním. O čtyři minutky později se zranil i domácí útočník Suazo a byl střídán Colungou. V této chvíli asi ještě nikdo netušil, jak moc budou tyto vynucené změny důležité.

Přibližně v polovině zápasu se připomněl právě kanonýr Raúl, když nastřelil bohužel jen tyč. Důležitý zákrok si připsal skvěle chytající Roberto. Do konce prvního poločasu už se nic zajímavého nestalo a tak skončil bezbrankovou remízou.

Ve druhém poločase se ale děly zajímavé věci. V 50. minutě střílel Alonso, jeho střelu brankář Roberto vyrazil k Ronaldovi, jehož dorážku dokázal také vyrazit. K jeho smůle ale opět k útočníkovi Realu, který přihrál Raúlovi a ten pohodlně skóroval. 0:1. Po tomto gólu musel ale El Capitano opět střídat a s jeho zraněním to nevypadá dobře.

O dvě minuty později přišel další důležitý moment. Contini si hlídal míč před dotírajícím Higuaínem, když ho náhle udeřil loktem. Co na tom, že ho netrefil přímo do obličeje, jak útočník Realu ukazoval. Následovala zasloužená červená karta a Contini tak zbytečně oslabil svůj tým.

Přesto se domácím podařilo vyrovnat. Po nádherné přihrávce z hloubi pole šel sám na Casillase Colunga a díky pohotové kličce dokázal skórovat. Diváci na stadiónu La Romareda byli v tranzu.

Po tomto momentu následoval velký tlak hostujícího Realu, který potřeboval nutně zvítězit. Tím pádem se ale otvírala zajímavá okénka v jeho obraně, která ale domácí využít nedokázali, i když měli několik nebezpečných náznaků.

V 66. minutě zahrál Guti přímý kop a po Ramosově hlavičce zvonila opět tyč. O minutu později střílel právě Guti, ale s jeho pokusem si Roberto poradil.

V 82. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Ronaldo potáhl míč, prohodil ho mezi dvěma hráči na Kaká a ten křižnou střelou prostřelil domácího brankáře. Pro Brazilce to byl tedy návrat z říše snů.

Zaragoza se sice ještě snažila vyrovnat, ale vyprodukovala jen slabou střelu ze střední vzdálenosti v závěru utkání. Real si tak pohlídal další tři body a připsal si na své konto veledůležité vítezství. Domácí se musí o záchranu ještě porvat.

Zaragoza
61. Adrián Colunga 50. Raúl Gonzáles, 82. Kaká
SESTAVY
Roberto, Ivan Obradović, Jiří Jarošík, Matteo Contini, Leonardo Ponzio, Gabi, Edmílson, Javier Arizmendi, Ander Herrera (75. Ikechukwu Uche), Eliseu, Humberto Suazo (20. Adrián Colunga, 88. Jorge López). Iker Casillas, ?lvaro Arbeloa, Ezequiel Garay, Sergio Ramos, Marcelo, Fernando Gago (75. Kaká), Xabi Alonso, Guti, Rafael van der Vaart (16. Raúl, 51. Karim Benzema), Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuaín.
ŽLUTÉ KARTY
11. Leonardo Ponzio, 29. Eliseu,  45. Gabi
25. ?lvaro Arbeloa, 57. Marcelo, 85. Kaká, 90. Xabi Alonso
 ČERVENÉ KARTY
 53. Matteo Contini
 VIDEA ZE Z?PASU ZDE

Rozhodčí: Alberto Undiano Mallenco¦ Stadion: La Romareda, Zaragoza (?? ??? diváků)
Začátek: 24. 4. 2010 - 20:00