Report: Real Madrid 2-0 Valencia CF

Čas 18. 04. 2010, 20:20 | Autor podvinho | Zdrojkarlos, marca.com
První Higuaínova branka

Los Blancos si dnes zkušeně došli pro důležité tři body do ligové tabulky, díky nimž se dostali již jen jeden bod za Barcelonu. O dva góly se postarali nejlepší střelci Realu v této sezoně, Gonzalo Higuaín a Cristiano Ronaldo.

Real Madrid od začátku naznačoval, že by chtěl mít převahu co se týče držení míče. Sám často kombinoval, Valencii do ničeho nepouštěl.

I proto měl šanci již v 8. minutě. Nejdříve střílel Ronaldo a po něm ještě Vaart, ale ani jeden dát gól nedokázal. Poté se hra odvíjela v podobném duchu, Valencia se přece jen osmělovala a začínala také kombinovat. K šancím to ale zatím nevedlo.

Poté přišla velká šance Realu. Cristiano Ronaldo ideálně našel Gutiho, ten ale střílel z velmi dobré pozice mimo branku hostí. Nakonec to královský klub mrzet nemuselo. Ve 25. minutě totiž využil Guti chyby Bruna, poslal přihrávku na Higuaína, ten si míč jedním dotykem převzal krásně do běhu a se zakončením již neměl problém. 1:0.

Tímto gólem odstartoval Pipita velkou plejádu šancí. Sám jednu obrovskou zahodil, když se mu nepovedla klička brankáři. Přesto dokázal dát míč ještě pod sebe na Vaarta, jehož střelu ale na brankové čáře vykopl Alexis. O minutu později měl Higuaín další obrovskou šanci, ale samostatný průnik řešil špatným lobem nad.

Netrvalo ani další minutu a už hrozilo na druhé straně, když střílel Villa. A aby toho nebylo málo, hned v zápetí hlavičkoval pěkně Alexis, Casillas jeho střelu vyrazil jen k Matovi a ten zamířil do tyče.

Ve 37. minutě střílel Ronaldo, ale i jeho střelu lapil jistě chytající César. Poslední větší šanci prvního poločasu si nechali pusinky na samotný závěr. Higuaín dával pěkně pod sebe, tam číhal Vaart, ani ten ale stav změnit nedokázal. Poločasový rezultát byl tedy 1:0 pro domácí Real.

Chvíli po nástupu do druhého poločasu se dostal do šance i výborně hrající Marcelo, ale ani on nedokázal Césara prostřelit. Tímto jakoby předznamenal nudnější pasáže zápasu.

Hra se vyrovnala, oba týmy dost drželi míč, ale šancí značně ubylo. Za zmínku stojí až střela Ronalda ze 66. minuty, se kterou ale César neměl mnoho potíží. O to více se pak musel snažit Iker Casillas proti krásné ráně Silvy. Ani jeho snažení ale nebylo nic platné, naštěstí zazvonila jen spojnice tyče a břevna.

Chvíli po této velké šanci se opět připomněl střelou Ronaldo, ale gól z toho znovu nebyl. To se ale mělo změnit. V 78. minutě se pěkně uvolnil Marcelo, nabídl míč Ronaldovi a ten v plném běhu střelou z prvního dotyku zvýšil na konečných 2:0 pro domácí.

Po tomto gólu už se zápas jen dohrával, za zmínku stojí krásná přihrávka Gutiho, po které šel sám na bránu Ronaldo, ale situaci špatně vyhodnotil. V závěru ještě střílel pěkně Villa, ale Casillas jeho ránu nadvakrát zlikvidoval.

Real si tak připsal hodně důležité 3 body do tabulky a dále může snít o mistrovském titulu. Pokud vyhraje všechny zbývající zápasy, stačí, aby Barcelona jednou zaváhala. HALA MADRID

25. Gonzalo Higuaín a 78. Cristiano Ronaldo

SESTAVY
Iker Casillas - Arbeloa, Sergio Ramos, Raúl Albiol, Marcelo - Gago (69. Lass), Xabi Alonso, Guti - van der Vaart (79. Granero), Cristiano - Higuaín (83. Benzema). César - Bruno, Marchena, Alexis, Jordi Alba - Albelda (71. Baraja), Banega, Pablo Hernández (46. Joaquín), Silva - Mata (60. Vicente), Villa.
ŽLUTÉ KARTY
67. Cristiano Ronaldo a 90.+3 Raúl Albiol

30. Alexis, 40. Maduro a 52. Bruno

Rozhodčí: Fernando Teixeira Vitienes ¦ Stadion: Santiago Bernabéu, Madrid (?? ??? diváků)
Začátek: 18. 4. 2010 - 21:00