Report: Xerez 0-3 Real Madrid

Čas 13. 02. 2010, 20:04 | Autor podvinho | Zdrojthjuks, marca.com
Hrdinové zápasu - Arbeloa a Ronaldo

Real Madrid nastoupil od 20 hodin nastoupil Real Madrid v Jerezu proti domácímu Xerez CD. První poločas skončil bezbrankovou remízou. Jenže do druhé půle se všechno změnilo...

A nutno říct, že v dobré pro Real Madrid. Pojďme ale od začátku, kdy vše nevypadalo tak růžově. Začátek byl totiž docela dost nervózní a ze strany Realu až profesorský.

Zápas byl nudný a hrálo se převážně mezi šestnáctky obou soupeřů. Xerez byl bojovnější, na straně Realu stály zase individuální schopnosti. Domácí také podporovali jejich fanoušci a i proto hráli s velkým favoritem vyrovnanou partii. Tomu napomáhal i trávník, který byl v otřesném stavu.

Na straně Realu byl nejnebezpečnějším mužem jednoznačně Cristiano Ronaldo, který se hodně snažil rozhýbat pomalou hru. Jednou dokonce po jeho hlavičce zazvonilo břevno branky, kterou strážil Renan. Nutno dodat, že to samé se stalo i před bránou Ikera Casillase. Ani jedna střela ale gólem neskončila. Proto byly k vidění hlavně žluté kartu, jednu dostal Ramos a jednu Arbeloa.

A protože se k Ronaldovi již nikdo další nepřidal, šlo se do šaten za stavu 0:0. Velmi špatně hrál například Higuaín, Lass nebo Kaká, který vše ale odčinil v druhém poločase.

Ale ani ze začátku druhé půle to nevypadalo na velkou aktivitu Realu, kterou fanoušci čekali. Opět byl k vidění stejný obrázek. Real držel míč, Xerez pozorně bránil a snažil se chodit do brejků. To se mu ale nedařilo a Casillas se hodně nudil. To se nedalo říct o Renanovi, který musel chytit jak střelu Ronalda tak například Xabiho.

Od 60. minuty nabrala hra přece jen spád. Real přitlačil a domácí začali jen bezhlavě nakopávat míče. To byl pro Xerez začátek konce. V 65. minutě si totiž po pěkné narážečce vzal míč Arbeloa a v koncovce si poradil jako zkušený útočník. Bílý Balet tedy vedl a na kopačky jeho hráčů se vrátil klid.

Poté přišli okamžiky Kaká a samozřejmě Cristiana Ronalda, který se po trestu opět vrátil do hry a bylo to znát. V 70. minutě Kaká prudce odcentroval, Ronaldo předskočil obránce a hlavou zaznamenal gól. O dvě minuty později vzal míč opět Cristiano, přihrál Kaká do běhu, ten míč zasekl před brankářem domácích a předložil Portugalci zpět. Ten se levačkou nemýlil a přidal další gól, který byl v zápase i poslední.

Po tomto gólu se zápas už jen takticky dohrával, za zmínku stojí pěkná střela Drentheho po patičce Ronalda, kterou ale na čáře vykopl jeden z obránců. Výsledek tedy vypadá pěkně a jasně, ale ať si každý udělá obrázek sám. Jednotlivci se dnes nepředvedli a opět to byl až příliš profesorský výkon. Tři povinné body jsou ale doma a teď se můžeme naplno soustředit na osmifinále Ligy Mistrů proti Lyonu.

Xerez
 4. Arbeloa, 69. a 71. Cristiano Ronaldo
SESTAVY
Renan, Juan Luis Redondo, Aythami, Leandro Gioda, José Manuel Casado, Vicente Moreno (77. Matías Alustiza), Sidi Keita, Carlos Calvo (71. Abel), Víctor Sanchez, Momo, Mario Bermejo (80. Antońito). Iker Casillas - ?lvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Ezequiel Garay, Marcelo - Lassana Diarra, Xabi Alonso (71. Mahamadou Diarra), Esteban Granero, Kaká  (76. Royston Drenthe) - Gonzalo Higuaín (67. Raúl), Cristiano Ronaldo.
ŽLUTÉ KARTY
50. Sidi Keita, 61. José Manuel Casado

7. Sergio Ramos, 40. ?lvaro Arbeloa, 53. Lassana Diarra

Rozhodčí: Javier Turienzo ?lvarez ¦ Stadion: Estadio Municipal de Chapín (20 000 diváků)