Gutiho parádička znovu a znovu

Čas 31. 01. 2010, 22:26 | Autor thjuks
Guti se raduje z branky (ilustrační foto)
Guti se raduje z branky (ilustrační foto)

<Aktualizováno> To, co jsme mohli v sobotu na Riazoru v podání Gutiho vidět, bylo jednoduše geniální.

Ve 40. minutě zápasu přišel Gutiho skvostný okamžik. Po rychlém brejku se octil po přihrávce od Kaká sám před brankařem. Na rozdíl od asi 99,9 % hráčů nestřílel, ale vymyslel originální řešení. Přesně takové, které dělá fotbal krásným. Guti je prostě jedinečný. Je to hráč s obrovským přehledem. Pokud má formu, je k nezastavení.

„Koutkem oka jsem viděl Benzemu. Brankář se blížil směrem ke mně a myslel jsem, že Karim má větší šanci skórovat. Ve fotbale je důležité přihrát lépe postavenému kolegovi,“ vysvětlil Guti.

Podle trenéra Deportiva Guti patří do týmu Španělska pro mistrovství světa v Africe. „Potom, co jsem viděl si myslím, že by se měl Guti zúčastnit mistrovství světa,“ řekl Miguel Angel Lotina krátce po sobotním zápase.

Guti v této sezoně toho nenahrál moc podle svých představ. Na podzim ho trápilo zranění a vrátil se až v lednu. Toto byl jeho první letošní zápas v základní sestavě.

Komentáře španělských deníků
Deník Marca: „Gutiho přihrávka bude za 30 let stále v paměti. Fotbaloví fanoušci si ji budou pamatovat jako kus kvality, kreativity, klidu a odvahy.“
Deník AS: „Fotbal není o unavení soupeře střelami, ale spíše o vítězstvích ve velkém stylu. Guti předvedl hru na branku s kusem umění.“
Další z nejprodávanějších deníků, El Pais, vše nazval „mistrovským dílem talentu a velkorysti“. U El Munda jsme mohli číst o „patičce experta“.

Deník Marca právě vyhlásil anketu o nejlepší patičku v historii Realu Madrid. Do nominace prošli tři patičky, mezi které se právě objevila i ta Gutiho.

Potřebujete Flash player k přehrání videa

Č. 1 - 1953/54: Alfredo Di Stefáno vs Atlético Madrid (čas 0:40)


Potřebujete Flash player k přehrání videa

Č. 2. - 1999/2000: Fernando Redondo vs Manchester United


Potřebujete Flash player k přehrání videa

Č. 3 - 2009-10: José María Gutiérrez vs DeportivoVšechny tyto branky jsou bezesporu krásné. Rád bych však připomenul i jednu z loňského roku, kterou předvedl v loňské sezoně proti Gijonu Rafael van der Vaart a také Gutiho úžasnou patičku ze sezony 2005/2006, kterou přihrál na gól Zidanemu proti Seville.

Potřebujete Flash player k přehrání videa

Potřebujete Flash player k přehrání videa

Kvůli parádičce ze strany Ibrahimoviče z Barcelony, se nemluví v tomto kole jen o Gutiho patičce. Každý si udělá svůj obrázek, které řešení bylo originálnější. I když obě jsou krásné...

Potřebujete Flash player k přehrání videa

¡Hala Madrid!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (20 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!