Santiago Bernabéu: Nedobytná pevnost

Čas 26. 12. 2009, 15:42 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Hráči slaví branku Lasse
Hráči slaví branku Lasse

Manuel Pellegrini a jeho hráči v domácí lize opravdu válí a to především na svém hřišti, kde odehráli osm zápasu a získali plný počet bodů.

Každý fanoušek, který v prozatímní ligové sezoně zavítal na domácí zápas Realu Madrid musel odcházet spokojený. Real Madrid totiž v ligové soutěži vždy odešel z domácího trávníku jako vítěz a je tak jediným týmem, který se takovou statistikou může pochlubit.

Merengues mají pro domácí zápasy stanovenou jasnou taktiku. Vždy dát co nejvíce branek. Jen jednou zvítězili výsledkem 1:0 a to v 11. kole když na Benrbaéu zavítal Racing Santander. Naopak nejvyšší vítězství si zatím Merengues připsali v posledním soutěžním utkání v roce 2009, když na domácím stadionu zostudili Real Zaragoza 6:0.

Svěřenci Manuela Pellegriniho odehráli na domácím stadionu osm zápasů a v nich nastříleli neuvěřitelných 28 branek. V průměru tedy 3,5 branky na zápas. Není tedy divu, že jako jediný klub v lize se může chlubyt touto statistikou. Santiago Bernabéu se tak stalo nedobytnou pevností, která na konci sezony bude hostit finále Ligy mistrů, kde samozřejmně bude chtít přivítat svůj tým.

Nesmíme zapomenout však na další dva týmy, kterým se povedl stejný kousek. Těmito týmy jsou Real Mallorca a FC Barcelona. Ovšem tyto dva týmy mají na svém hřišti odehráno o jeden zápas méně než Real Madrid. Soupeř z Katalánska má však na domácím hřišti skalp i Realu Madrid. Mallorca zatím na domácí zápas s Realem Madrid čeká. Ten je na programu v 36. kole. Ovšem oba týmy se potkají již v lednu, kdy Mallorca zavítá na Bernabéu.

DOM?CÍ Z?PASY REALU MADRID V LA LIZE
Soupeř Výsledek
Deportivo 3-2
Xerez 5-0
Tenerife 3-0
Valladolid 4-2
Getafe 2-0
Racing 1-0
Almería 4-2
Zaragoza 6-0

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (28 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!