Report: Real Madrid 6-0 Real Zaragoza

Čas 19. 12. 2009, 22:49 | Autor podvinho | Zdrojkarlos, marca.com
Vaartova radost po gólu

<Aktualizováno> Real Madrid doslova rozdrtil svého dnešního soupeře, když mu nasázel hned šest branek. A to nemuselo zůstat jen u tohoto čísla. Nutno dodat, že Zaragoza byla asi nejslabší soupeř v letošním ročníku.

Dnes to byl madridský večer. Od začátku do konce bylo jasné, kdo je na hřišti Pánem. Real od první minuty plnil roli favorita a Zaragoze nedal nejmenší šanci. Ta se ani moc nebránila.

Zápas začal velmi svižně. Hned v 3. minutě šel Bílý balet do vedení. To, když se prosadil kanonýr Higuaín. Po přihrávce Marcela neměl problém a prostřelil brankáře hostí. Po tomto gólu se hra trochu uklidnila, Real diktoval tempo, držel míč a občas nebezpečně vystřelil. Cristiano Ronaldo střílel z přímých kopů hned třikrát, ale ani jeden se neujal.

A tak se prosadil holandský reprezentant Rafael Van Der Vaart. Asistujícím hráčem byl opět Marcelo a Vaart zamířil do stejného místa jako před ním Pipita. 2:0. O minutu později střílel na druhé straně Lafita, ale Iker jeho střelu vyrazil. A tak se opět připomnělo pravidlo "nedáš, dostaneš". Po centru Ramose se z blízkosti prosadil opět Van Der Vaart a zvýšil na tříbrankový rozdíl.

To ještě nebylo v prvním poločase vše. Míč si vzal totiž na paškál znovu Higuaín, který jen prokázal, že je ve skvělé formě. Na hranici vápna si obhodil protihráče a krásně přehodil brankáře Zaragozy. Ten plachtil zbytečně. Do šaten se šlo za stavu 4:0 pro domácí a zápas byl rozhodnutý.

Druhá půle už se jen dohrávala. Real si dělal na hřišti co chtěl, hráči Zaragozy už toho měli plné zuby. K vidění byly nudné pasáže, ale i krásné akce a další góly. Jeden z nich přidal hned po pěti minutách druhé půle Ronaldo, když si pohrál s celou obranou i brankářem a zamířil do poloprázdné branky přesně.

Zápas pokračoval ve stejném tempu i rytmu. Real zkoušel několikrát nebezpečně střílet, mnohdy to až přeháněl s kombinací a lajdáctvím. Ale mohl si to dovolit. V 71. minutě si Benzema převzal míč po pěkné přihrávce, jednoduše se uvolnil jeden na jednoho a levačkou přesně umístil. 6:0.

Tento výsledek již vydržel do posledního hvizdu a to i přes velké šance Raúla, Ronalda nebo Granera. I tak musí být všichni samozřejmě spokojeni, Real zápas nepodcenil a přesvědčivě zvítězil.

3. a 34. Gonzalo Higuaín, 26. a 29. Rafael van der Vaart, 50. Cristiano Ronaldo a 71. Karim Benzema