Preview: Real Madrid - Real Zaragoza

Čas 18. 12. 2009, 15:13 | Autor podvinho | Zdrojkarlos, goal.com, marca.com
Momentka z roku 2007
Momentka z roku 2007

Po vydřené výhře ve Valencii přijde další zkouška pro Real Madrid. Jedná se ale o úplně jiný zápas než minulý týden. Tentokrát bude Bílý balet jasným favoritem a může jedině ztratit. Real překvapení ale určitě nebude chtít dopustit.

Real Madrid ztrácí momentálně na první Barcelonu 5 bodů, ale ta má zápas k dobru. Právě tímto duelem Real zápasové manko smaže. Jestli se mu podaří zužit i náskok bodový, to už se dozvíme zítra.

Oba týmy šli do této sezony s úplně odlišnými ambicemi a také si úplně odlišně vedou. Zaragoza, která minulý rok dokázala postoupit do La Ligy, se krčí na spodku tabulky. Přesněji ji patří 18. místo s pouhými dvanácti body. Real šel do tohoto ročníku samozřejmě jako jeden z favoritů a patří mu již zpomínané druhé místo. I z tohoto pohledu je favorit naprosto jasný.


Jak už jsem naznačil v úvodu, Real nemá lehkou úlohu v tomto zápase. V podstatě nemůže nic získat, jedině ztratit. S tím, že vyhraje, počítají všichni. Snad i nejzaritější fanoušek Barcelony nemůže věřit v opak. Pokud by se ale přihodila nepříjemná věc a Real by ztratil, byl by z toho šok a Bílý balet by to asi pěkně schytal. Ale jednou chce být Real nejlepším klubem světa, tak musí přijímat i tyto výzvy. Podcenění soupeře nepřipadá v úvahu.

V bráně Realu by měl nastoupit opět Iker Casillas, i když i on si vybral v poslední době slabší dny a zápasy. V obraně bude jen jedna změna a to samozřejmě vynucená zraněním Pepeho. Místo něj se do obrany postaví Garay. Na trávník tedy vyběhne v tomto složení. Ramos, Albiol, Garay a Arbeloa. Jako střední záložníci nastoupí Lass a Van Der Vaart, který nahradí potrestaného Alonsa. Na křídlech by měl operovat opět Marcelo a samozřejmě Ronaldo, který se vrací po jednozápasovém trestu. A konečně na hrotu by měla střílet obávaná dvojice z posledních zápasů, Higuaín a Benzema. 


Zaragoza je samozřejmě velmi známým týmem a tradičním účastníkem La Ligy. Mnozí z vás si určitě pamatují časy, kdy okupovala pohárové příčky. To je ale pryč a zatím v nenávratnu. Když Zaragoza spadla do druhé ligy, nikdo nepochyboval o tom, že se vrátí. Ale ani po návratu to nemá vůbec lehké. Nedaří se ji výsledkově, což již odnesl i trenér Marcelinho. Z posledních pěti zápasů totiž vyválčila jen bod za remízu z Málagou. Prohrála doma například s Osasunou, nebo dostala čtyřgólovou nadílku na hřišti Mallorcy.

V bráně hostujícího celku nastoupí López Vallejo. Před ním pak čtyřčlená obrana ve složení Diogo, Pavón, Ayala a Paredes. Ve střední záloze bude hrát Gabi a Ponzio, na krajích pak Jorge López a bývalý hráč Liverpoolu, Jermaine Pennant. Před nimi pak dvojice útočníků, Arizmendi a Lafita.

Asi jste postřehli, že se na hřiště Realu vrátí jeden jeho bývalí hráč a oblíbenec madridského publika. Jedná se o Francisca Pavóna, který nastoupí za hostující celek na místě stopera. Přejme mu tedy mnoho štěstí do všech zápasů, kde nebude hrát zrovna proti Realu.Pravděpodobná sestava: Casillas - Ramos, Garay, Albiol, Arbeloa - Vaart, Lass - Ronaldo, Marcelo - Benzema, Higuain.
Trenér: Manuel Pellegrini.
Hráč ke sledování: Benzema.
 Pravděpodobná sestava: Lopez Vallejo - Pulido, Ayala, Pavon, Paredes - Pennant, Ponzio, Aguilar, Herrera - Lafita - Arizmendi.
Trenér: Jés Aurelio Gay.
Hráč ke sledování: Arizmendi.
Poslední zápasy
Prosinec 12 Valencia 2-3 Real Madrid (LA LIGA)
Prosinec 08 Marseille 1-3 Real Madrid (LIGA MISTRŮ)
Prosinec 05 Real Madrid 4-2 Almería (LA LIGA)
Listopad 29 Barcelona 1-0 Real Madrid (LA LIGA)
Listopad 25 Real Madrid 1-0 Curych (LIGA MISTRŮ)
 Poslední zápasy
Prosinec 12 Zaragoza 1-2 Athletic Bilbao (LA LIGA)
Prosinec 6 Mallorca 4-1 Zaragoza (LA LIGA)
Listopad 29 Zaragoza 0-1 Osasuna (LA LIGA)
Listopad 22 Málaga 1-1 Zaragoza (LA LIGA)
Listopad 10 Málaga 0-0 Zaragoza (COPA DEL REY)

Rozhodčí: Mejuto González ¦ Výkop: 19. 12. 2009, 22:00 (PP Sport2) ¦ Stadion: Santiago Bernabéu, Madrid
Tip redaktora: 4-1
Posledních 5 vzájemných zápasů

11.05 2008 - Real Zaragoza 2-2 Real Madrid (La Liga)
06.01 2008 - Real Madrid 2-0 Real Zaragoza (La Liga)
09.06 2007 - Real Zaragoza 2-2 Real Madrid (La Liga)
14.01 2007 - Real Madrid 1-0 Real Zaragoza (La Liga)
22.03 2006 - Real Zaragoza 1-1 Real Madrid (La Liga)

LIVEPŘENOS - zde, zde, zde; N?VOD!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (167 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!