Report: Valencia CF 2-3 Real Madrid

Čas 12. 12. 2009, 21:35 | Autor Karlos | Zdrojmarca.com
Higuaín oslavuje svojí branku

<Aktualizováno> Velice důležité vítězství si připsali hráči Los Blancos v zápase na Mestalle proti Valencii. O tři branky hostů se tentokrát postarali dvěma brankami Higuaín a jedním zásahem Benzema. Za domácí skóroval Villa a Joaquín.

Předposlední zápas kalendářního roku 2009 je za námi. Real Madrid se v něm postavil valencijskému CF, navíc se hrálo ve Valencii, tudíž to bylo velice složité a také hodně očekávané utkání. Šlágr 14. kola mohl probíhat jakkoliv, mohlo jít o taktickou bitvu, ale také o ofenzivní partii, všichni fanoušci fotbalu věřili, že kluby tentokrát zvolí tu druhou zmiňovanou možnost.

Utkání nemělo před svým začátkem žádného favorita. Domácí příznivci samozřejmě více věřili svým barvám, hosté z Madridu občas tipovali i remízu a to převážně kvůli dvěma velkým absencím Cristiana Ronalda, jenž nemohl hrát kvůli červené, a Kaká, který je pořád zraněný. Poslední dva zápasy na Mestalle dopadly naprosto odlišně. Před dvěma lety tam totiž Real 'naklepal' domácí Los Che, ale na jaře letošního roku dostal tři branky on sám a poroučel se s debaklem. Aktuální situace je však trošku odlišná, oba týmy totiž mají pořád slušnou šanci na titul, i když ještě před tímto zápasem vyhrála Barcelona v derby nad Espanyolem 1-0, i když tedy jen díky proměněné nafilmované penaltě, ale i takový je fotbal.

Střetnutí mělo svůj začátkem v sobotu ve 22:00, hrálo se na svatostánku Valencie, Mestalle, a na vše dohlížel zkušený španělský arbitr Teixeira Vitienes.

V základní sestavě Realu Madrid se toho příliš nezměnilo. Šanci tentokrát dostal i Benzema, který hrál na hrotu. Gonzalo Higuaín poté pravé křídlo, van der Vaart hrál ve středu zálohy a Marcelo nalevo. V domácí sestavě chyběl David Silva, který nebyl ani povolaný, naopak hrál hvězdný David Villa a odchovanec Realu Madrid, Juan Mata. První vážnější příležitost měli domácí již v páté minutě, to střílel Mathieu, ale po zablokování mířil jeho pokus o tři metry nad bránu. O dvě minuty později přišla již první žlutá karta zápasu, tu obdržel Xabi Alonso, nebude tak moci hrát za týden doma proti Zaragoze. Poté střílel i Pablo H., ten bránu také netrefil. První šance Realu přišla téměř po půlhodině hry, Benzema se probil do vápna přes Navarra, ale míč skončil jen v boční síti. Další větší příležitost utkání přišla až pět minut před koncem první půle, to si pohrál s obranou Valencie Gonzalo Higuaín, bohužel se příliš nezorientoval a nakonec míč napálil vedle brány. Hned o chvíli na to pálil Higuaín po přiťuknutí Benzemy, s jeho ráno měl César obrovské problémy, kopal se však jen roh. Právě po centru z tohoto rohu trefil hlavou tyčku Sergio Ramos, dorážející Higuaín se již ke střele nedostal. Bohužel, na konci první půle přišla nešťastná chvíle pro stopera Realu, Pepeho. V jednom ze soubojů si totiž přivodil zranění a byl nakonec odnesen do šatny na nosítkách. Nahradil ho Ezequiel Garay. Nic dalšího se však v první půli nestalo, po počátečním tlaku domácích a následné velké aktivitě hostů gól nepadl, do šatny se šlo za stavu 0-0.

Druhý poločas však odstartoval brankou hostujícího Realu Madrid. Překvapující okamžik sice nejspíše přišel po ofsajdu Benzemy, který si pohrál s obranou Los Che a následně našel centrem Higuaína, který zakončil přesně hlavou, ale i tak se vše počítá. Domácí se však nechtěli nechat zahanbit, nejprve trestuhodně ze tří metrů netrefil prázdnou bránu hlavou Navarro, ale poté již přišel skvělý centr Mathieua na Villu, který si dokázal s nastalou situací poradit, 1-1. V 62. minutě přišla žlutá karta pro Sergia Ramose, ten karty opravdu sbírá, jako na bežícím páse. Hostující celek však začal po inkasované brance znovu hrát, aktivně působil hlavně Higuaín, který nejprve sice nedal branku po pasu Benzemy, ale následně po přihrávce Marcela ano, když dokázal prostřelit domácího brankáře a tím tedy poslal Real podruhé do vedení. Poté se zase přestaly objevovat vážnější příležitosti, to až po střídání na obou stranách, v dresu Realu odešel van der Vaart a přišel Raúl. Domácí kouč Emery na hřiště poslal Joaquína a ten se mu hned za pět minut odvděčil gólem. Španěl totiž zůstal na okraji pokutového území osamocen, svojí ránou možná Casillase překvapil, ten si totiž míč srazil do sítě. Dlouho to ale rozhodně netrvalo a Merengues se znovu dostali do vedení. Centr Xabiho Alonsa ze standardní situace totiž umístil hlavou do sítě střídající Ezequiel Garay, dnes tedy v dresu Realu úřadovali jen Argentinci. Do konce utkání už si nedokázali domácí vytvořit soustavnější tlak, do hry se ještě na straně Realu dostal Esteban Granero, ten nahradil Karima Benzemu, ale po 3 minutovém střídání rozhodčí odpískal konec, hostující Real Madrid získal tři body díky výhře 3-2.

Včerejší vítězství na Valencií má pro Real aktuálně obrovskou hodnotu. Nejenže jsme se odtrhli od 'netopýrů' na šest bodů, ale zdárně se také držíme Barcy, která drží náskok pěti bodů, ale má také zápas navíc, protože ji čeká Mistrovství světa klubů. Výkon Realu v tomto zápase byl v mnoha okamžicích skvělý, jde vidět obrovské zlepšení, mnohdy ale přicházely zbytečné chyby, zvláště při druhé brance domácích jsme hodně zaspali a navíc nás Iker zrovna moc nepodržel svým nejistým zákrokem. Ten dnes vůbec hned několikrát udělat chybičky, gólem byla potrestána jen jedna, i když mu k dobru musíme přičíst fakt, že šlo o hodně razantní ránu. U první branky těžko posoudit, zda šlo o chybu brankáře, já osobně bych to dával převážně za chybu obráncům, kteří nedokázali rychlíka Villu pohlídat. Jinak dnes obranná řada hrála celkem solidně, ztráta Pepeho ani nebyla moc znát, Garay navíc dokázal vsítit rozhodující branku. Parádní výkon dnes předvedl Gonzalo Higuaín, který ho podtrhl dvěma zásahy. Dobře zahrál i Brazilec Marcelo a již tradičně Lass. Pochvalu si určitě zaslouží i Karim Benzema, který dnes šance spíše připravoval, než aby je sám proměňoval. Sečteno, podtrženo. S tímto zápasem můžeme být spokojeni. Dokázali jsme, že nejsme závislí na Ronaldovi a Kaká, máme určitě velice dobré vyhlídky do dalších zápas. V posledním zápase tohoto kalendářního roku nás za týden čeká na Bernabéu Real Zaragoza, půjde tedy o povinná zisk tří bodů, ale všichni moc dobře víme, jak nás před týdnem potrápila Almería.