Report: Real Madrid 4-2 UD Almería

Čas 05. 12. 2009, 22:07 | Autor Karlos
Radující se hráči

Aktualizováno Velice zajímavý druhý poločas nabídlo utkání Realu s Almeríí. Domácí sice vedli díky brance Ramose, ale Soriano s Uchem utkání obrátili. Nakonec se však radovali domácí, o tři branky se postarali Higuaín, Benzema a Ronaldo, který byl na konci vyloučen.

Real Madrid ukázal v tomto zápase dvě tváře. Jedna patřila sebevědomému týmu, který si vytváří mnoho šancí a dává góly. Druhá bohužel připomínala něco jako spící tým. Nakonec hráči ukázali obrovskou vnitřní sílu, ale nutno dodat, že tato výhra nebyla vůbec jednoduchá a hlavně fanoušci jsou po tomto zápase zase o několik let starší.

Bílý balet přitom začal velice dobře a nic nenasvěčovalo tomu, že bude muset otáčet zápas ve svůj prospěch. V prvním poločase byl jasně lepší, vytvářel si mnoho šancí a byla velká škoda, že jich proměnil minimum. Konkrétně tedy jednu. O tuto branku se postaral Sergio Ramos, který v poslední době nabírá velmi dobrou formu. Po centru Cristiana Ronaldo se prosadil hlavou. Díky skvělým zákrokům hostující brankáře to byl také konečný výsledek prvního poločasu.

To, co přijde v druhém poločase, nečekal asi nikdo. V 58. minutě prošel centr k Sorianovi, když ho promáchl Pepe. Hostující záložník vystřelil, jeho rána se opřela ještě o Albiola a zapadla za bezmocného Casillase. Hned o čtyři minutě později si zpracoval míč ve vápně Uche, chvíli si s ním pohrál a poté vystřelil. A co se nestalo. Almería vede 2:1.

Real si uvědomil, že takto to je asi špatně a začal hrát opět svoji hru. Vyrovnání se dočkal v 73. minutě. Se štěstím se dostal míč k Higuaínovi, ten si ho pokryl tělem a po zemi vystřelil kolem brankáře. Poté přišli chvilky Cristiana Ronalda. Nejdříve byl v pokutovém území faulován brankářem a poté si postavil míč na značku pokutového kopu. Penaltu ale kopl velice špatně a bylo obrovským štěstím, že Benzema míč dostal do sítě, i když vyběhl dříve a tato branka platit neměla.

V 84. minutě přišla definitivní pojistka. Ronaldo dostal míč jako na zlatém podnose a zblízka se nemýlil. Poté si sundal dres a slavil. Přišla samozřejmě žlutá karta, v tuto chvíli to ale nikomu nevadilo. O pár minutek později už ano. Ronaldo nesmyslně nakopl v přerušené hře protihráče a dostal druhou žlutou. Nutno říct, že můžeme být rádi, že nedostal rovnou červenou. Real tedy vyhrál 4:2, ale ukázal, že stále umí pěkně potrápit fanoušky.

31. Ramos, 73. Higuaín, 82. Benzema, 84. Ronaldo
58. Soriano, 62. Uche
SESTAVY
Casillas - Sergio Ramos, Pepe, Albiol, Arbeloa - Vaart (62. Benzema), Xabi Alonso (87. Drenthe) - Granero
Marcelo (83. Diarra) - Higuaín, Ronaldo.
 Alves - Cisma, Chico, Acasiete, Macedo - M´Bami, Bernardello, Soriano (68. Goitom) - Ortiz, Uche, Crusat (80. Piatti)
ŽLUTÉ KARTY
Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo
 M'Bami, Macedo, Alves
ČERVEN? KARTA
Crsitiano Ronaldo

Rozhodčí: Estrada Fernández ¦ Stadion: Santiago Bernabéu, Madrid (80 000 diváků)
Začátek: 05. 12. 2009 - 20:00