Report: FC Barcelona 1-0 Real Madrid

Čas 29. 11. 2009, 22:46 | Autor Karlos | Zdrojmarca.com
Lassova červená

<Aktualizováno> Los Blancos bohužel nezvládli El Clásico a z Nou Campu si odváží druhou porážku v lize. Real nedokázal vstřelit branku, i když hrál dlouhou dobu v přesile. Na konci zápasu byl vyloučen Lass. O jedinou branku se postaral střídající Ibrahimović.

El Clásico je za námi. Tradiční španělský zápas mezi Realem a Barcelonou měl letos náboj boje o první místo. Los Merengues se před týdnem dostali na vedoucí příčku před své rivaly z Katalánska, kteří jen remizovali v Bilbau, zatímco Blancos doma porazili 1-0 Santander. V týdnu odehráli oba kluby zápasy Ligu mistrů. Hostující Real porazil doma Curych jen 1-0, zatímco Barca doma vyhrála 2-0 nad Interem.

Favorit zápasu žádný nebyl, sázkové kanceláře však favorizovaly domácí Blaugranas. Real chtěl ale Barceloně oplatit poslední zápas z loňské sezony, to totiž domácí vyhráli na Bernabéu 6-2, což byl pro Real ohromný debakl. Dnes se však hrálo na Nou Campu a to od 19:00. Hlavním sudím byl aktuálně nejlepší rozhodčí ve Španělsku, Undiano Mallenco.

V základní sestavě hostujícího celku tentokrát chyběl Karim Benzema. V útoku dnes dostal šanci Gonzalo Higuaín, který měl za sebou trojici Ronaldo, Kaká a Marcelo. O defenzivnější úkoly se starali Lass a Xabi. V obraně poté hráli Ramos, Pepe, Albiol a Arbeloa. Chytal Iker. V sestavě Barcy nakonec nechyběl Messi, Ibrahimović ano. Utkání začalo v pohodovém tempu, náznak šance měli v prvních pěti minutách domácí i hosté. Vše však bylo vyrovnané. Žádný parádní fotbal se nehrál, ale na nudu si fanoušci také nemohli stěžovat. Ve 20. minutě měl obrovskou šanci Cristiano Ronaldo po parádní práci Kaká, vychytal ho však Valdés. V těchto okamžicích přebíral iniciativu Real Madrid, který měl hned několik dalších náznaků šancí. V 26. Real Barcu skvěle vykombinoval, těžit z toho mohl Brazilec Marcelo, bohužel k němu rychle přistoupil Carles Puyol. Zápas byl plný mnoha mini soubojů, které hru trochu brzdily, s přerušeními to nebylo tak zlé. Bylo ale znát, že mají hosté před domácími hvězdami respekt, faulů na Messiho bylo hned několik. První žlutou kartu utkání dostal po faulu právě na Argentince Arbeloa, který se tak již musel hlídat. 37. minuta přinesla šanci Barcelony, Henryho vyslal Xavi. Francouz z ostrého úhlu dokázal vybojovat jen rohový kop, z něhož nic nebylo. O chvíli později se dostal do šance Iniesta, Casillas byl na místě. Žlutou kartu viděl i Albiol za hodně viditelní úmyslné hraní rukou. Konec poločasu se nesl v duchu ofsajdů na obou stranách, nejprve v něm byl Higuaín a poté Henry. Po posledním hvizdu Mallenco to však bylo 0-0.

Do druhé půle neudělal ani jen z trenérů hráčskou změnu. Hned na začátku poločasu dostal žlutou kartu za držení Lass. Tu v 50. minutě viděl na druhé straně Sergio Busquets. Okamžik poté přišel v dresu Barcy na hřiště Zlatan Ibrahimović, nahradil Thierryho Henryho. Barcelona se na začátku poločasu snažila o tlak na obranu Realu, resultoval z toho jen protiútok hostujících hráčů, Higuaín ve vápně pěkně zasekl, bohužel byl u něj znovu včas Puyol. Bohužel, v 56. minutě přišla branka v síti Realu. Postaral se o ni Ibrahimović, který skvěle zužitkoval centr Alvese z pravé strany. Pro Švéda to byla osmá trefa sezóny. Guardiolovo střídání se opravdu osvědčilo, ofsajd to bohužel pro Real nebyl, Zlatan byl přesně na ofsajdové linii (obrázek). Blancos byli v druhé půli, až na ten jeden brejk, bezzubí. Po hodině hry však vysvitla naděje. Rukou zahrál úmyslně Sergio Busquets, což znamenalo druhou žlutou a následně červenou, jenž byla hodně zbytečná. V 65. minutě měl šanci Ronaldo, hlavou však přestřelil. Realu jakoby chyběl střelec, člověk, který by dokázal opravdu zakončit. Proto přišel na hřiště Karim Benzema. Francouz nahradil Ronalda, ten ještě není úplně fit. Na druhé straně přišel Yaya Touré, když nahradil Keitu. Po malé chvíli přišla i chvíle Raúla Gonzáleze, ten nahradil Arbelou, Marcelo se tak posunul do obrany. 76. minuta přinesla tvrdou střelu Abidala, kterou musel vykrývat Casillas. Žlutou si poté vysloužil i Marcelo. V 82. minutě měl slušnou šanci Benzema po rohu Alonsa, bohužel selhal. Ani v přesile však Real Madrid nedokázal dát gól. Ten málem padl na druhé straně, Alves krásně našel Messiho, toho ale parádně vychytal Iker Casillas. Ihned poté dostal druhou žlutou Lass a poroučel se ze hřiště. Nastavovalo o tři minutky, s nervy všech fanoušků si pohrál Casillas, který špatně rozehrál, vše nakonec dopadlo celkem dobře, tedy až na to, že Real pořád prohrával. Bílý balet se však nedokázal na konci zápasu dostat do jakékoliv šance, i proto nechal v Barceloně všechny tři body po prohře 1-0.

Dnešní výkon hráčů v bílém nebyl zlý, bohužel nám štěstí nepřálo. Měli jsme své šance a hráli jsme s Barcou vyrovnanou partii, nutno říci, že první půle druhého dějství patřila domácím, v té části také padl gól. Merengues se však nedostali zrovna do mnoha šancí, když už ano, tak je prachbídně zahazovali, hlavně v podání Ronalda to bylo hodně důležité pro následný vývoj střetnutí. Za prohru si tak můžou hosté z Madridu samy, protože Barca dnes žádný parádní výkon nepředvedla, ale madridští také ne. Slušně dnes hrál Lass, tedy než dostal červenou. Útok dnes nic moc, defenzíva dělala co mohla, víc asi nešlo. Bohužel útok byl bídný. Ale ani záložníci nebyli nic moc, protože šance nedokázali připravit. Ronaldo sice obešel dva hráče, ale poté hamounil a byl obrán o míč. Liga však nekončí. Před námi je ještě spousta a spousta zápasů, kde si můžeme reputaci spravit. I další jarní El Clásico. Neztrácejme tedy po této prohře hlavu, ale zamysleme se nad našimi chybami. Příště nás čeká Almería, tak HALA MADRID!