Tipy redaktorů a fanoušků na El Clasico

Čas 28. 11. 2009, 19:29 | Autor podvinho
Real-Madrid.cz
Real-Madrid.cz

<Aktualizováno> El Clasico je velký zápas a zaslouží si velkou pozornost. Proto jsme se ptali na názor redaktorů, fanoušků, ale také nestraných diváků. Článek bude průběžně aktualizován o další zajímavé názory.

Podvinho

Můžete říkat, že je Barcelona lepší, že má lepší hráče a že hraje lepší fotbal, ale nikdy se jí nebude říkat Královský klub. Ten je totiž jen jeden. Real Madrid. Pýcha Španělska. A s tím se fanoušci Barcelony nemohou a nechtějí smířit. Proto si náležitě užívali minulou sezonu. Nyní je ale vše jinak. Sám se divím, že se všichni "odborníci", experti a co mě udivuje ještě více, i fanoušci Realu, neustále rozplývají nad hrou nenáviděného rivala z Kataláncka. Snad se bojí po minulé skvělé sezoně tohoto klubu kritizovat, jinak si to neumím vysvětlit a vlastně ani nechci.

Důležité je, že my, Madridistas, věříme ve výhru našeho klubu. Ano, ve výhru. I kdyby byla Barcelona stokrát lepší, vždy chceme vyhrát. A je jedno, jestli hrajeme doma nebo venku. Spekulovat o remíze můžeme jindy. Třeba v Lize mistrů, až budeme hrát na Chelsea, na Manchesteru. Ale ne teď. Nyní chceme jen 3 body. Po průběhu zápasu můžeme uznat, bod je dobrý, ale před ním ne. Alespoň já to tak cítím. Kdyby se měl nyní někdo zeptal, berete bod, dohodneme se, řeknu mu, NE. Chceme tři!

Říká se, že derby favorita nemá. Někdy to platí, někdy ne. Ale vždy si média a televize nějakého favorita najdou. Dnes nebo spíše zítra, je to Barcelona. A já jsem za to rád. Real Madrid uměl vždy něco, co ostatní ne. Uměl vařit z vody a vyhrávat i zápasy, kde to v podstatě nešlo. A proto věřím a ani nemohu jinak, že tento zápas vyhrajeme, ukážeme co znamená Real Madrid a namyšlení Katalánci zase klesnou o něco níže. HALA MADRID!

Karlos


Když nebudu brát v potaz, že je El Clásico zápas mezi dvěma týmy, které jsou již dlouhou dobu arcirivali, tudíž se vše špatně tipuje, tak bych řekl, že půjde o zápas, který bude v lecčem podobný tomu loňskému na Nou Campu. Aktivnější Barcelona bude chtít udělat před domácím publikem dojem, ale Real si podle mě povede lépe než před rokem.

I tak budeme občas pod tlakem katalánského baga, jenž musíme rozbíjet pečlivou defenzivní prací, kterou pro mě vyčnívá Lass a Pepe, uvidíme tedy, jestli se i zbytek defenzívy pořádně zkoncentruje. Také záleží, jak zachytá Casillas. Nicméně, Blancos budou nejspíše hodně spoléhat na brejky, které máme mnohdy smrtelné, navíc s návratem Cristiana Ronalda to může být ještě zajímavější, zvlášťe, když se trenér rozhodně Portugalce poslat na pravé křídlo, kde není tak rychlý hráč, jakým je Dani Alves. Také by bylo zajímavé poslat Cristiana na hřiště třeba v 60. minutě, kdy by měli katalánští hráči již v nohách nějaké ty kilometry a ty Ronaldovy by byly 'čerstvé'.

Myslím si, že zápas neskončí více jak dvoubrankovým rozdílem. Podle mého asi bohužel prohrajeme o jednu branku, nicméně budu pořád doufat, že dokážeme z Nou Campu urvat alespoň jeden bodík, který by byl do ligové tabulky nesmírně důležitý. El Clásico má svůj význam a prestiž, ale nesmíme zapomínat, že kromě těchto zápasů se již v La Lize hraje ještě dalších 36.

El Gato c.B.

Stačí mi jen pomyslet nad významem tohoto výrazu a začíná se mi zvyšovat srdeční rytmus. Další každý den jsem při uvědomění si, že se TO blíží stále víc, ještě více nervóznější. V neděli se probudím a jsem si jist, že celý den nebudu myslet na nic jiného, než na TO. Na souboj nejlepších. Na něco co netrvá jen 180 minut ročně, ale jen na krátký okamžik se ukáže v celé své kráse. Na El Clásico. V sedm hodin zdánlivě obyčejného listopadového večera TO začne.

V okamžiku, kdy vyběhne z útrob Nou Campu 22 hráčů opět prožiju ten stěží popsatelný pocit, že začíná něco výjimečného. Že začíná El Clásico. Pro těchto 105 minut napětí, emocí a vzrušení jsem rád, že existuje FC Barcelona. Jsem za to nesmírně vděčen. Je opravdu štěstí, že Real Madrid má někoho, koho může zesměšnit a zničit. Někoho, komu může opět bolestivě dokazát, že ON je ten největší.

Pevně věřím, že nejslavnější klub světa ukáže těm namyšleným kataláncům, že loni v Madridu to byla nešťastná shoda okolností. Pevně věřím, že v neděli v devět hodin večer na Nou Campu se bude 100.000 Culés a celé Katalánsko topit v slzách. Uvědomí si, že loni podráždili někoho, koho neměli. K pláčí je donutí zjištění, že král se vrátil, na Nou Campu vlaje bílá vlajka a oni jsou pořád DRUZÍ. Ikere, Sergio, Kaká a Ronaldo hrajte jako nikdy předtím. Čeká vás úkol, který se svěřuje jen těm nejlepším. Pomstít Real Madrid !!!

Hed

Rozhodně se bude jednat o vyhecované a vyrovnané derby. Oba týmy mají o co hrát a žádný se netají tím, že chce zvítězit. V tomto zápase je složité tipovat výsledek, protože se nerozhoduje jen na hřišti, ale i na tribunách. Merengues v tomto budou mít smůlu protože je bude pokáždé doprovázet pískot namyšlených katalánců. Jedno je však jisté. Ten kdo tento zápas vyhraje, vykročí za titulem. Ještě před týdnem bych tipoval vítězství Realu Madrid, ale po zápase s Zürichem a Barcelony s Interem Milán si myslím, že zápas skončí remízou při nejlepším těsným vítězstvím Realu Madrid 2:3.

Tomas.rmcf

Súčasný pohľad do tabuľky Primera Division hovorí jasnou rečou, stretnú sa dva najlepšie tímy španielskej súťaže. Je dosť pravdepodobné, že v nedeľu spoznáme jesenného majstra španielskej La Ligy. Derby nikdy nemá vyloženého favorita a v El Clásicu, platí táto téza dvojnásobne. Ja dúfam, že madridský Real oplatí Bercelone domácu porážku z mája. Stačí ak Real vyhrá hoci len o jediný gól. Ak však potom prídá ďalší, bude to skvelé! Môj osobný tip je výhra Realu Madrid 1:2.

thjuks

Jako každý rok se hraje o hodně. Nejen o výsostní postavení v La Lize, ale i o slávu a čest. Na obou stranách jsou vynikající fotbalisté. Zatím to vypadá, že základní kameny útočné řady obou týmů nenastoupí od základu. Cristiano Ronaldo a na druhé straně Messi nejsou stále úplně fit.

Derby prý nemá favorita, ale sázkové kanceláře mají jasno. Včera jsem si sázel na to, že Real vyhraje. A víte jaký byl kurz? 4,25. Pch... My ale máme o vítězi jasno. Jestli se naše předpoklady naplní, uvidíme večer. 
Nestraný názor

Woyta (fanoušek Valencie)

El Clásico? Hmmmm... Odvěký souboj dvou titánů a rivalů, u kterého nelze předem předpokládat jakýkoliv výsledek. Je spousta souvětí a slov, kterými lze nazvat tento prestižní souboj mezi giganty FC Barcelona a Real Madrid. Letošní El Clásico bude velmi šťavnaté. Letní drahé nákupy přináší Realu ovoce a díky zaváhání Barcelony tak před svým rivalem vede ligu o pouhý bod.

Bude to těsná přetahovaná až do konce sezóny a nyní mají oba týmy svoji šanci. Barcelona je na domácím hřišti bezpochyby pod velikým tlakem, který je kladen i na královský klub Real Madrid. Ten má z minulé sezóny svému sokovi co oplácet. Na jedné straně například Messi a Ibrahimovič a na straně druhé Kaká a Ronaldo. Těžko říci, co tito borci v tomto utkání vymyslí a pokud jste se domnívali, že zde budu spekulovat o možném vývoji utkání, jste na omylu. Jedná se o reklamu na fotbal, jejíž průběh nelze dopředu určit.

Pokud by si měl letos Real vzít příklad z něčí hry proti Barcelony, pak by se měl podívat na záznam utkání Valencia-Barcelona, kde bezpochyby najdou recept na to, jak zahrát proti Kataláncům dobře. Stejně tak i klub z hlavního města Španělska není neporazitelný a dokazuje to prohra 2:1 na půdě Sevilly.Ať už vzájemné utkání dopadne jakkoliv, přeji fanouškům obou klubů, aby se u utkání opravdu bavili a užili si ho bez ohledu na konečný výsledek.

Fery (fanoušek Arsenalu)

Abych pravdu řekl, tak španělskou ligu příliš nesleduji, ale… Toto derby se přehlédnout nedá a ihned po zápase Arsenalu tento zápas naladím. Co od zápasu očekávám? Na hřišti se potkají jedni z nejlepších fotbalistů na světě, tudíž čekám kvalitní fotbal z obou stran, ale jelikož jsem nestraník, očekávám remízu, nejlépe 2:2, ať je to trochu pro mě, nezaujatého, zajímavé. Góly dají Iniesta a Ibrahimovic a za Real Higuaín a Kaká.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (25 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!