El Clasico srovnání: Útočníci

Čas 28. 11. 2009, 15:38 | Autor podvinho
Útočníci
Útočníci

Čeká nás poslední díl srovnání hráčů na El Clasico. Dnes se podíváme na hráče, kteří by měli hru svého týmu zúročit a to gólově. Jak jsem již předesílal, Cristiana Ronalda jsem posunul do útoku, aby se lépe srovnávalo.

Stažený útočník

Cristiano Ronaldo
Velký návrat plánuje tento hvězdný křídelník. Není sice na 100% jisté, jestli nastoupí od začátku, ale větší pravděpodobnost je, že ho Pelle na lavičce nenechá. V úvodu sezony byl ve skvělé formě, pak přišlo bohužel již několikrát probírané zranění. Po svém návratu zatím odehrál jen zhruba půl hodinky proti Curychu a moc toho nepředvedl. Sám přiznává, že nemůže být v nejlepší formě, což je pochopitelné. Kličky a parádičky ale určitě nezapomněl. Několikrát pobavil fanoušky na Bernabéu v již zmíněném zápase. Navíc by se mohly hodit jeho individuální schopnosti, jelikož Real bude asi spoléhat i na brejky. Dost by měla pomoci i jeho schopnost vystřelit i z velké vzdálenosti, stejně jako jeho přímé kopy.

Lionel Messi
Co by to bylo za srovnání, kdyby se neporovnávali tito dva. Messi neodehrál poslední zápas kvůli zranění a spekulovalo se, že by do El Clasica zasáhnout nemusel. To se ale nepotvrdilo a Barcelona tak bude v plné síle i s Messim. Ten bude asi hodně větrat pravou stranu Realu. Jeho technické schopnosti jsou fantastické, umí přejít nejen přes jednoho, ale i přes tři hráče. Navíc se v poslední době zlepšil ve střelbě a daleko častěji zkouší pozornost soupeřova brankáře. Slabinu má Messi snad jen přirozenou a tou je jeho postava. Pokud ho chce Real limitovat, musí na něj hrát velmi důrazně, mnohdy až za hranicí únosnosti.

Vítěz: Remíza (Jde to jinak?:D)Útočník


Higuaín
Hvězda posledních zápasů Realu Madrid. Začal dávat góly, navíc mnohdy akce zakládá. Jeho slabinou ale zůstává zbrklost a to, že někdy až moc často ztrácí míč, když chce vzít vše na sebe. Na druhou stranu, když se mu to podaří, je za hvězdu. A proti Barceloně na jejím hřišti to zkoušet chce. Navíc Puyol už také není nejrychlejší, Higuaínova rychlost by na něj platit mohla. Své šance zakončuje většinou s přehledem.

Thierry Henry
Upřímně řečeno, možná je i větší šance, že nenastoupí v základní sestavě. Jeho forma není zrovna nejlepší, když nenastoupí místo něj Pedro, možná Guardiola vytáhne Iniestu a na místo záložníka zařadí Keitu, jako to už udělal mnohokrát. Pořád je to ale Henry a ten na lavičce chtít být nebude. Stále nic neztratil ze své rychlosti, což je obdivuhodné. Poslední dobou ale nedává góly, akce někdy zakončuje špatně a spoustu míčů ztrácí. Pokud mu ale Real nechá prostor, ukáže, že ještě nepatří do starého železa.

Vítěz: RemízaHrot

Benzema
Benzema zatím předvádí v této sezóně hodně nevyrovnané výkony. Jednou zahraje skvěle, podruhé je neviditelný. Góly zatím nedává s takovou jistotou, jak jsme na něj byli zvyklý v Lyonu. Přesto zápas vždy odmaká. Je silný v hlavičkových soubojích, ale pokud na něj nastoupí někdo stejně schopný, má velké problémy. Jeho bonusem je rychlost a schopnost zakončovat akce, což nám snad ukáže. Pokud si na něj ale dá soupeř větší pozor, má problém prosadit se.

Zlatan Ibrahimovič
Ze začátku sezony sice nehrál dobře, ale dal vždy gól a to je to, co se po něm chce. V úvodu soutěže soupeřil s Ronaldem, komu déle forma vydrží. Je to jiný typ než například Eto. Více chce hrát, více se nabízí, ale poté dost často chybí ve vápně a akce, které by právě Kamerunec přetavil v gól, tak mnohdy gólově nevyzní. Z Interu byl přece jen zvyklý na něco jiného. Přesto, pokud je na hřišti, je vždy nebezpečí, že dá gól. Proto si na něj musejí dát hráči Realu velký pozor.

Vítěz: Zlatan Ibrahimovič
Celkové skóre

FC Barcelona 1:0 Real Madrid


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (20 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!