El Clasico srovnání: Záložníci

Čas 27. 11. 2009, 19:43 | Autor podvinho
Záložníci
Záložníci

V tomto díle se podíváme na záložníky obou týmů. Abychom zachovali systém a styl těchto článků, budeme Cristiana Ronalda počítat jako třetího útočníka.

Ofenzivní záloha

Kaká
Nová hvězdná posila z AC Milán zatím působí rozpačitým dojmem. Ve většině zápasů se mu nedařilo, v některých doslova vyhořel. Nutno dodat, že to mohlo být zapřičiněno i tím, že ho Pelle neustále stavěl na levého záložníka. Když ho v posledním utkání postavil do středu, Brazilec evidentně ožil. Stále to ale není Kaká z AC nebo brazilské reprezentace. Měl by dávat více finálních přihrávek, většinou míče ztrácí a kličky se mu moc nedaří. Často se pokouší o střelbu, ale ani ta se mu až na vyjímku příliš nedaří. To bych mu ale nerad vyčítal, střelba je potřeba.

Iniesta

Po zranění se ukazuje opět ve skvělé formě. Někdy to sice s kličkami až přehání a míč ztratí, ale dokáže dát také skvělé přihrávky nebo projít individuální akcí až do vápna soupeře. Soubojů se nebojí, naopak je spíše vyhledává. Jeho slabinou je hra tělem, pokud na něj nastoupí důrazný hráč, může mít problémy. Neumí moc bránit, ale to po něm ani nikdo nežádá. Měl by ještě dávat více gólů, ale za to, kolik jich připraví, se mu to dá odpustit.

Vítěz: IniestaDefenzivní záloha

Xabi Alonso
Ze začátku také nepodával dobré výkony. Postupem času si ale zvyknul, ujasnil si svoji roli a hraje dobře. V posledních dvou zápasech předvedl opravdu skvělé výkony. Rozdává dobré přihrávky, organizuje hru záložní řady. Navíc dobře brání a přidává také bojovnost. Ještě by mohl hrát trochu více ofenzivně a dávat zajímavější kolmé přihrávky, klidně až na útočníky. Rozehrává i většinu standartních situací.

Sergio Busquets
Mladíček v řadách Barcelony. Postupem času stále roste a jeho výkony se lepší zápas od zápasu. Stále to ale není pevná jistota v zadních řadách, někdy neodebírá tolik míčů kolik by měl. Má i trochu horší rozehrávku, dává přihrávky spíše na jistotu. Je ale velmi mladý a stále se může zlepšovat.

Vítěz: Xabi AlonsoStřední záloha

Lass
Jeho výkony jsou v této sezóně opravdu fantastické. Skvěle brání a navíc i velmi dobře útočí. Jeho technika je opravdu na vyjímečné úrovni, má míč velmi rád a několikrát se dostane i ze svízelné situace. Někdy to ale také až přehání, musí omezit ztráty kolem půlící čáry, tam nás to může vyjít hodně draho. Umí vystřelit a občas rozdá krásnou finální přihrávku.

Xavi
Režisér hry Barcelony. Rád si hraje s míčem, má skvělou techniku. Přihrávky skvěle rozděluje, spoluhráče posílá do šancí v každém zápase. Navíc umí narozdíl třeba od Iniesty celkem slušně bránit. Skvěle rozehrává přímé kopy i rohy a tím umožňuje další branky do sítí soupeřů.

Vítěz: Remíza
Celkové skóre

FC Barcelona 1:1 Real MadridPS:
Vím, že se strhne pořádná diskuze, že je Xavi lepší než Lass a že nadržuji Realu. Každý názor respektuji, ale můj je ten, že jsou momentálně na srovnatelné úrovni. Každý vyniká v něčem jiném, něco mají společné a hlavně, oba jsou ve výborné formě. U Xaviho jsme na ni zvyklý, Lass překonává všechny předpoklady. Proto remíza.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (40 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!