Před El Clásicem I.

Čas 27. 11. 2009, 11:47 | Autor Karlos | Zdrojgoal.com
Barca - Real
Barca - Real

Zápas roku klepe na dveře a jako vždy se toho hodně namluví. Sebevědomá prohlášení jsou někdy trošičku přehnaná, přepískne to letos někdo? Nyní přinášíme slova jednoho Madridisty a třech Catalanistas.

Situace v obraně Realu Madrid je nejistá, tedy co se týče stoperského. Zraněn je totiž Raúl Albiol a nikdo neví, jak se bude hrát. Jedinou jistotou je Pepe, kterého čeká již páté měření sil mezi Realem a Barcou. Portugalec přiznává, že z útoku Blaugranas strach nemá.

"Nebojíme se nikoho. Pojedeme do Barcelony, abychom hráli naši hru a vyhrát. Ukážeme, že jsme proti Barceloně schopni vyhrát i na Nou Campu. Nemůžeme se jich bát a ustupovat, musíme se jim postavit, tváří v tvář."

"Musíme přemýšlet, zaměřovat se. Iniesta a Xavi jsou pro ně velmi důležití, tak jim nesmíme nechávat čas na rozmyšlenou. Pro Barcu jsou rozhodující," řekl Pepe.

Pokud to někdo neví (nebo nechce vědět), na východě Španělska leží část země, které se říká Katalánsko. Zde žijí lidé, kteří si někdy nevidí do pusy, jindy se zdá, jakoby byli takřka v pořádku. Puyol asi není typ člověka seno-sláma.

"Zápas s Realem je vždy velice atraktivní. Chci ho vyhrát, navíc přichází v pravou chvíli po vítězství na Interem, které nám dodává větší sebevědomí a morálku. Na obě mužstva je obrovský tlak, šance vidím 50:50. Real vede z jednoho hlavního důvodu. Vyhráli většinu zápasu, co hráli. Nejdůležitější je, abychom drželi míč, hráli náš fotbal a zvítězili."

Dost však utahování ze soupeře, určitě to bohatě stačí, vždyť do nás si také katalánské weby rády rýpnou. Puyolův parťák ze stoperské dvojice Gerard Piqué věří svému týmu trochu víc a již se vidí na výsluní tabulky La Ligy.

"Věřím mému týmu, který útočí proti každému protivníkovi. Pokud budeme hrát dobře, je normální, že vyhrajeme. Jsme ve správním rozpoložení k zisku dobrého výsledku. Myslím, že jsou nyní lepší v obraně. Hodně dlouho jim trvá něco si vytvořit, i když dominují hře a hrají velice dobře na protiútoky. Tento rok bude těžší vyhrát ligu, protože nás více znají, stále se ale sehrávají. Nerad předpovídám, protože se to pak nestane. Chci vyhrát, je mi jedno kolik, jestli třeba 1-0 mojí brankou v poslední minutě."

Dalším obráncem, tedy alespoň podle rozestavení, je například Dani Alves. Tento Brazilec, jenž do Katalánska zamířil ze Sevilly, s napětím očekává velký souboj s Portugalcem Ronaldem.

"Chci, aby v neděli na Nou Campu hrál, protože se jedná o velký zápas, takové by měli velcí hráči hrát. El Clásico rozhodneme naší dominantností. Když hrajete proti Realu Madrid, tak toužíte po skvělém výsledku, ale myslím, že oni si budou také chtít vydobýt respekt. V zápase, jako proti Interu, jsme ukázali, jak skvělá může Barca být. Také se zápasu, jakoby ten v úterý, nezalekneme, i když nehráli důležití hráči."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!