El Clasico srovnání: Brankáři a obránci

Čas 26. 11. 2009, 20:07 | Autor podvinho
Obránci a brankáři
Obránci a brankáři

V prvním dílu tohoto miniseriálu si přiblížíme a porovnáme obrany a brankáře obou velkých rivalů. Tuto tradici dodržujeme před každým El Clasicem, nyní tomu nebude jinak.

Brankáři

Iker Casillas
Jednoznačná hvězda hostujícího celku a jeho velká opora. Iker již několikrát ukázal, že v důležitých okamžicích mužstvo podrží. Většinou, pokud jeho týmu o něco jde, nechybuje. V případě, že nebude hrát Raúl, bude kapitánem. Páska mu určitě svědčí a také si ji zaslouží. Umí organizovat celou obranu a dokáže hráčům i hlasitě vytknout chybu. Jeho reflex přivádí občas soupeře k šílenství.

Victor Valdés
V Barceloně je jasnou jedničkou. Zatímco Casillas je jí i ve španělské reprezentaci, Valdés marně čeká na častější pozvánky. Je dokonce až čtvrtým brankářem. Přesto se v posledních dvou letech vypracoval ve výborného brankáře, který ale až moc často chybuje. Není to vyloženě vůdce, není typem, před kterým může mít obrana klid. Občas si vybere slabou chvilku i v nejdůležitějším okamžiku. Přesto je znát, že se jasně zlepšil v centrovaných míčích, které mu dříve dělali problémy.

Vítěz: Iker CasillasLevá obrana

Marcelo
Trochu složité bylo, koho na tento post nasadit. V úvahu připadal i Arbeloa, který v poslední době hrával dokonce častěji, ale pro Marcela hovoří fakt, že se vrací Ronaldo, který by měl zabrat levou stranu záložní řady. Marcelo je vynikající směrem dopředu, není novinkou, že vzadu občas nestačí. Není ještě tak dobrý v soubojích jeden na jednoho, pokud myslíme defenzivní část. Pokud se naopak podíváme na opačnou stranu hřiště, zde je Brazilec ve svém živlu. Dokáže i nebezpečně odcentrovat.

Abidal
Abidal patří mezi hráče, kteří hrají pravidelně, ale nejsou to přímo hvězdy či tahouni mužstva. Přesto je důležité tyto typy mít. Abidal umí dobře bránit, dost málo se ale dostává k centrům. Je to způsobeno také tím, že Barcelona v tomto směru spoléhá na Daniho Alvese, který dost často vybíhá dopředu a právě Abidal se posouvá na místo třetího stopera. Na hřišti si ale vždy své odvede.

Vítěz: RemízaStopeři 1

Raúl Albiol

Albiol zatím předvádí nevyrovnané výkony. Dobře rozehrává akce, ale někdy se nechá až moc lehce obejít útočníky soupeře. Někdy hraje až moc pozičně a nedůrazně. Pokud ale právě na důrazu přidá, bude z něj prvotřídní obránce. Momentálně ho zasťiňuje Pepe. Mohl by být ještě více produktivní při útočných standartkách, což mu sice nemůžeme vyčítat, ale je to něco navíc, co například Pique přidává poměrně často.

Pique
Jedno z největších překvapení v dresu Barcelony. Asi málokdo mu zapomene, jak minule doslova potupil Real šestým gólem do jeho sítě. Hráč, který se neprosazoval v Manchesteru, se ukázal ve skvělém světle a nyní je v Barceloně stoperem číslo jedna. Má vynikající rozehrávku, skvělou hru hlavou a nenechá se snadno obejít. Navíc, jak jsem již zmiňoval, dokáže střílet góly a několikrát už týmu pomohl.

Vítěz: PiqueStopeři 2


Pepe
Stoper, který šel poslední dobou dost s výkony nahoru. Je vidět, že si vše srovnal v hlavě a věnuje se jen fotbalu. Několikrát i pomohl portugalské reprezentaci. Má výborný výskok a slušnou rozehrávku. Navíc je přes něj těžké přejít, dobře využívá hru tělem. Občas se ale přece jen ještě nevyvaruje chybě, ale stále pracuje na jejich odstranění. V útočné fázi je také platným hráčem.

Carles Puyol
Kapitán Barcelony a hráč, bez kterého si dříve nedokázali fanoušci katalánského celku sestavu představit. Časy se ale mění a ani Puyol už není nedotknutelný. To dokazuje i to, že v této sezóně nastupoval i na pravém či levém obránci. Stále ale zůstává druhou volbou za Piquem, ale tlačí se na něj další. Vyniká neúnavným stylem a velkou bojovností. Je velice nepříjemným soupeřem v obraných soubojích. Horší je to ale s rozehrávkou a stále častěji se v jeho hře objevují větší chyby.

Výsledek: Remíza
Pravá obrana

Sergio Ramos
Hráč, který jde momentálně opačným vývojem, než například Pepe. A to je špatně. Jeho výkony se zatím stále nepřibližují těm, které kdysi podával. Nejhorší na tom je, že si stále hraje vlastně co chce a jeho hra se nemění. Občas vymyslí hezký centr či dokáže dát i gól hlavou, ale v obrané fázi je to špatné. Možná by mu prospělo, kdyby také nebyl nedotknutelný a někdy si poseděl na lavičce. Klidně bych si to dokázal představit v El Clasicu.

Dani Alves
Pokud je toto místo nejhorší v momentální obraně Realu, Barcelona to má přesně naopak. Alves hraje v poslední době fantasticky, neustále se nabízí, nebezpečně centruje. Navíc se stačí vracet nazpět, což je obdivuhodné. Opravdu se nyní potkal s formou a Real si bude muset dát velký pozor na styl, který momentálně produkuje.

Vítěz: Dani Alves
Celkové skóre:

Barcelona 2:1 Real Madrid


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (69 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!