Report: Atlético Madrid 2-3 Real Madrid

Čas 08. 11. 2009, 14:40 | Autor Hed | Zdrojmarca.com
Kaká slaví branku v derby s Atléticem

El derbi Madrileňo přineslo velmi zajimávý zápas a znovu se ukázalo, že králem hlavního města Španělska, Madridu zůstává Real Madrid.

Real Madrid má za sebou další z úžasných zápasů. V městském derby s Atléticem Madrid na stadionu Vicente Calderóna porazil svého odvěkého rivala 2:3 a znovu udržel krok s vedoucí Barcelonou. Atlético na druhou stranu pokračuje v mizerné sezoně a v současné době je v ligové tabulce na 18. místě.

Zápas začal vemi z ostra a oba týmy chtěli jít brzo do vedení. To se povedlo Realu Madrid díky krásné střele Kaká, který z 35 metrů krásnou střelou otevřel skóre tohoto zápasu. O druhou branku hostů se postaral v 24. minutě Marcelo střelou pod břevno téměř z nulového úhlu. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2 pro královský Real Madrid.

V druhém poločase domácí tým přidal na obrátkách a Real Madrid musel několikrát zachraňovat Iker Casillas. Odpověď na velké šance Atlética Madrid našel v 64. minutě Higuaín, který potrestal chybu jednoho ze stoperů domácího týmu. Stav byl tedy 0:3 a vše se zdálo být rozhodnuté. Ale o minutu později se nechal za faul vyloučit Sergio Ramos a domácí tým vytušil šanci na velký obrat.

V 78. minutě se o první gól v síti Ikera Casillase postaral Forlán a o minutu později zmírnil výsledek na 2:3 Agüero. Ale víc toho domácí hráči nestihli a Real Madrid si tak připsal velmi důležité vítězství 2:3 na půdě Atlética Madrid. V týdnu čeká na svěřence Manuela Pellegriniho odveta s Alcorconem v Copa del Rey, kde budemem muset dohánět manko z prvního zápasu.