Report: Real Madrid 2-0 Getafe CF

Čas 31. 10. 2009, 20:03 | Autor podvinho | ZdrojKarlos, marca.com
Gonzalo Higuaín slaví jednu z branek

<Aktualizováno> Po tragickém výpadku v Alcorcónu si Merengues alespoň částečně udobřili fanoušky výhrou. Na Bernabéu totiž porazili madridské Getafe 2-0, vše díky dvěma brankám Higuaína. Skvělý výkon je to zvláště díky tomu, že Blancos hráli od 26. minuty v deseti. Vyloučen byl Albiol.

Real začal utkání klasicky. Nevýrazně. Bez jasné převahy. Opět přihrávky na vlastní půlce, ve vápně nulový. S Getafe se hrála vyrovnaná partie, větší šance nepřicházely. V 15. minutě alespoň hezky střílel Marcelo, o minutu později zase hostující hráč.

Poté se zase nic nedělo. Fanoušci se museli nudit a tak několikrát tým i vypískali. Ve 27. minutě se ale udál jeden z nejdůležitějších momentů v zápase. Albiol totiž dostal červenou kartu, když na hranici vápna přidržel Soldada a karta měla, k udivu všech, opravdu červenou barvu. Z následného trestného kopu střílel těsně vedle Pedro León, ale gól naštěstí nedal.

Následovali velké protesty ze strany fanoušků i hráčů. Po následném faulu na Marcela se právě Brazilec zlobil tak, až dostal žlutou kartu. To samé se "povedlo" Xabimu.

Paradoxně jako by tento moment Realu pomohl. Začal hrát aktivněji, do šance se cpal Kaká, ale na poslední chvíli mu míč hostující obránce odpálil od kopačky. Ve 35. minutě zatáhl Kaká míč, poslal ho před bránu Benzemovi, ale ten střílel jen do brankáře Getafe, od kterého se míč odrazil pryč.

V tuto chvíli stále platilo, že byl Real lepším týmem. Postupem času ale Getafe hru srovnávalo. A ve 45. minutě se málem postaralo o velký šok. Po pěkném centru hlavičkoval bývalí hráč Realu, Soldado, ale Casillas vytáhl skvělý zákrok. Z následného rohu nic nebylo a do šaten se tedy šlo za stavu 0:0.

Po přestávce vyběhl na hřiště jiný Real Madrid. Začal lépe kombinovat a hlavně, dostával se do šancí. A že jich nebylo málo. Ve 49. minutě si Lass narazil s Marcelem a ocitl se sám před brankářem Getafe. Ten jeho pokus ale vyrazil na roh. Z toho se málem prosadil Benzema, když po chybě brankáře, který vyběhl, ale míč nechytil, hlavičkoval těsně vedle.

V 53. minutě jsme se již mohli radovat. Higuaín se dostal za obranu Getafe a levačkou krásně umístil placírkou. 1:0. Důležité bylo, že Real v tuto chvíli nepolevil. O pouhé tři minuty později se hráči v bílém radovali podruhé. Benzema vzal na půli míč hostujícímu hráči, krásně přihrál Pipitovi a ten se opět nemýlil a zvýšil tak na 2:0.

Nyní se již ale nepovedlo to, co Real dokázal po prvním zásahu. Tentokrát již polevil, k čemuž pomohlo i střídání dnes dobře hrajícího Benzemy. Bílý balet se stáhl a začal dvoubrankové vedení bránit. Logicky přišli šance Getafe. V 62. minutě hlavičkoval nebezpečně Soldado, Casillas ale míč udržel. Hned o minutu později střílel opět Soldado, ale Casillas znovu chytil.

Poté si vzal slovo opět Real, konkrétně Higuaín, který byl hvězdou dněšního utkání. Jeho krásnou střelu ale zastavila pouze tyč. Na jeho pěknou akci navázal také hezkou individuální šancí Kaká, ale toho vychytal Ustari. Na závěr ještě střílel krásně z úhlu Celestini, ale Casillas byl opět úspěšný. Zápas tedy skončil vístězstvím domácího Realu 2:0.