Hodnocení hráčů po zápase

Čas 05. 10. 2009, 12:54 | Autor podvinho
Iker byl hlavní oporou
Iker byl hlavní oporou

Včera se zrodila první prohra za "vlády" Manuela Pellegriniho. Přesto ale Real nepodal špatný výkon. Pojďme se tedy podívat, jak si vedli samotní hráči.


Iker Casillas: 1
Iker byl opět oporou mužstva. Byl to on, kdo držel tým nad vodou a dával mu naději. Za góly opravdu nemohl a jedničku dostává také za dva fantastické zákroky na konci první a na začátku druhé půle, které byly jak z jiné planety.

Sergio Ramos: 3-
Chtěl hodně útočit, ale dnes se mu tolik nedařilo. Z jeho kopačky šlo minimum dobrých centrů, v podstatě žádný. Co se týče defenzivní fáze hry, nebyl to dobrý výkon. Přesto dostává slabší trojku alespoň za to, že se stačíl vracet a byl ve svém prostoru. I tak budeme chtít více.

Pepe: 2-
Na první pohled by možná mohl dostat lepší známku. Dal gól, vyhrál několik hlavičkových soubojů. Přesto si lepší nezaslouží. Když se na to podíváme z druhého úhlu, útočníci Sevilly dost často pronikali, navíc několikrát hlavičkovali sami ve vápně.

Albio: 3

Albiol hrál v podstatě úplně stejně jako Pepe. Hodil by se k nim úplně stejný komentář s jedinou vyjímkou. Raúl Albiol gól nedal, navíc měl trošku horší rozehrávku.

Marcelo: 4

Nebyl to jeho zápas. Od začátku sezóny předváděl dobré výkony, tento se mu ale nevydařil. Hodně k tomu přispělo také to, že na něj hrál včera vynikající Navas, který si s ním dělal, co chtěl. V útoku byl občas platný, ale nedá se nic dělat. V obraně vyhořel.

Xabi Alonso: 3

Zatím to není ten Alonso, kterého známe z Liverpoolu. Velice málo se zapojuje do útoku. Přesto kazí málo přihrávek, dost míčů vybojuje. Škoda, že se mu včera nevydařila některá z jeho střel.

M. Diarra: 2
Nevím jak vy, ale já byl jeho výkonem velmi potěšen. Trošku jsem se jeho návratu obával, ale přesvědčil mě. Hrál jednoduše, vybojoval spoustu míčů. Navíc bylo vidět, že má chuť hrát, nechyběla mu bojovnost ani agresivita. Možná by si mohl rozumět s jeho jmenovcem, Lassem.

Guti: 3-
Za první poločas by si zasloužil čistou "kouli". To, co předváděl, bylo něco strašného. Po dobrých výkonech vypadal, jako kdyby si myslel, že to přijde samo. A ono nepřišlo. Ztrácel mraky míčů, zbytečně riskoval. Ve druhé půli to alespoň částečně odčinil. Začal hrát lépe kombinačně, po jeho dobrém centru padl gól. Přesto dostává tuto známku.

Kaká: 3-
Kdybych mu dal lepší, než Gutimu, nebylo by to fér. Kaká měl volnost, ale nedokázal ji vůbec využít. Nešla od něj jediná finální přihrávka, ztrácel spoustu míčů. Několikrát se zbytečně zastavil a důrazní hráči Sevilly ho o míč připravili.

Raúl: 3
Nelze mu upřít bojovnost. Přesto se do šance nedostal. Na druhou stranu třeba říct, že od záložní řady nedostal snad jedinou dobrou přihrávku a to se pak hraje těžko. Nahrál Benzemovi do velké šance, ten jí ale pohrdl.

Benzema: 4-
Teď mi řekněte, co bych mu měl dát. Za dobu, kdy byl na hřišti, neudělal ale vůbec nic. Vlastně ano. Podařilo se mu spálit obrovskou šanci. Tento zápas se mu prostě nepovedl ani trochu a musí na něj rychle zapomenout.

Náhradníci:

Higuaín: 3-

Možná by si zasloužil lepší, ale to by nesměl stále sólovat. Včera mi to opravdu začalo vadit. Pokaždé, když dostal míč, se hned otáčel a chtěl dát rychle gól. Kdyby kolikrát nahrál, mohla z toho být šance. Momentálně asi nepatří do základní sestavy právem, už kůli přístupu.

Rafael Van der Vaart: 2-
Moc toho nemohl ukázat. Přesto si myslím, že by mohl dostávat více příležitostí. Snažil se hrát aktivně, rozdával míče.

Granero: 3-
Také neměl mnoho času na hru. I tak ale mohl udělat více. Alespoň pohybem, nasazením. Skoro vůbec se nepotkal s míčem, ale na druhou stranu, těžko se hodnotí. Mohl dostat více prostoru.

Myslím, že jako tým jsme nehráli zle. Jednotlivé výkony byly sice horší, přesto byly fáze, kdy jsme byli jednoznačně lepší. Škoda, že jsme dostali hloupý druhý gól zrovna, kdy jsme soupeře tlačili.


Jestli chyběl Ronaldo? Samozřejmě, že ano. Ale vymlouvat se na to by bylo strašně ubohé. Proto jsme přece v létě tolik utráceli. Chtěli jsme kvalitní lavičku. Proto musíme každého hráče umět nahradit. Neříkám, že by to měla být výměna hráče za hráče. To ani nejde. Ronaldo nejde nahradit stejným hráče. Ale Real se musí naučit nahradit hráče jako tým.

Přesto si myslím, že jsme dnes neprohráli jen kůli špatné hře, ale hlavně díky skvělému výkonu soupeře. Včerejší výkon by asi na dost soupeřů stačil, na Sevillu v domácím prostředí a v dobré formě bohužel ne. Chybělo i trochu štěstí, které jsme si asi vybrali při zákrocích Ikera Casillase.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (28 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!