Pellegrini: Absence Cristiana je významná, ale máme dobrý tým

Čas 03. 10. 2009, 20:09 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Pellegrini před zápasem se Sevillou
Pellegrini před zápasem se Sevillou

Manuel Pellegrini dnes na tiskové konferenci potvrdil, že Cristiano Ronaldo bude Realu Madrid v utkání se Sevillou chybět, ale dodal, že má k dispozici dobrý tým.

Jak je na to Cristiano Ronaldo?
"Trénoval sám, ale jeho zdravotní stav mu nedovoluje zítra nastoupit."

Co je příčinou, že Real Madrid dostal nejméně gólů za posledních několik let?
"Od samého začátku jsme si určili styl hry, který neumožňuje soupeři tolik útočit a zároveň nám dává šanci střílet víc branek. To je důvod, proč jsme vyhráli všechny zápasy. Existuje ještě spoustu věci, které musíme zlepšit, ale není to jednoduché s tolika novými hráči. Můžu však říct, že jsem s výsledky na začátku sezony spokojený. Sezona je ještě velmi dlouhá."

Casillas hrál velkou roli proti Tenerife a Marseille. Je to to, čemu říkate dobrá obrana?
"Casillas nás zachránil v prvním poločase utkání s Marseille a ve druhém měl několik dobrých zákroků, ale není to to, co jsem čekal od utkání Ligy mistrů a soupeře jako je Olympique Marseille. Myslím, že statistiky se odráží od toho co předvede soupeř a ne co předvedeme my."

Cristiano Ronaldo bude chybět proti silnému soupeři a může to hrát roli. Konzultovali jste to s lékaři?
"Jediným problémem byl jeho kotník. Snažil se uzdravit včera a dnes, ale všichni jsme se zhodli, že jeho stav mu nedovoluje zítra nastoupit."

Bojíte se, že jeho nepřítomnost může mít na tým nepříznivý vliv?
"Každý hráč je důležitý, ale máme dobré mužstvo a spoustu alternativ."

Kdy Real Madrid předvede to nejlepší co v něm je?
"Tým střílí spoustu branek a ještě nestratil ani bod, ale stále je co zlepšovat. Nemůžeme hrát stylem, který neodpovídá vlastnostem našich hráčů."Sevilla má kvalitní útok, může to mít vliv na hru Realu Madrid?
"Budeme hrát proti dobrému soupeři, který má dobrou formu. Někdy mají problémy v útoku a někdy ne, uvidíme jak na tom budou zítra. My musíme mít víru a důvěřovat si. Musíme od první minuty myslet jen na vítězství."

Letos se zdá, že La Liga najde mistra v týmech Barcelony, nebo Realu Madrid. Myslíte si, že Sevilla se zapojí do boje o titul?
"Nevěřím v předpovídání budoucnosti. Sevilla strácí pouhé tři body na Barcelonu a na nás. Ale nemůže předem odsuzovat třeba Atlético Madrid, Valencii a Villarreal. Existuje mnoho zápasů, mezi těmito soupeři a tými se mohou pohybot v tabulce, až do posledního kola. Teťka říkat, že titul mohou vyhrát jen dva tými je velká chyba."

Došlo k diskuzím, že je zbytečné používat dva střední záložníky. Přemýšlel jste o tom, že budete hrát jen s Alonsem?
"O Realu Madrid se mluví každý den a týden a existuje spoustu témam, které můžu zmínit. Například ta, že Ronaldo je z formy a najednou se o tom vůbec nebaví. Témata se objevují a mizí. Snažíme se najít tu nejlepší variantu, která nám bude vyhovovat."

Bernabéu se nelíbyl první poločas utkání s Xerezem, Tenerife a Marseille.
"Všechny zápasy mají několik pasáží. Zeptejte se v Miláně na zápas s Zürichem. 6ádný zápas není rozhodnutý dokud neskončí. Všichni by jsme chtěli mít míč po dobu celého zápasu a vstřelit vždy osm branek, ale to je bodužel nemožné. Možná jsme udělali několik chyb, ale soupeř chtěl také vyhrát."

Myslíte si, že hráči jako Kaká a Cristiano mají ochranu rozhodčího?
"Myslím, že každý hráč má určitou ochranu od rozhodčího. Ale je samozřejmostí, že dobří hráči jsou více vidět, neý ti horší. Ale doufám, že všichni hráči jsou stejně chráněni stejně jako Kaká a Cristiano."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (6 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!